ŽMONĖS laukia „Kino pavasario“: Kokį filmą rekomenduoja Urtė Mikelevičiūtė?

Urtė Mikelevičiūtė / Pauliaus Stefanovičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-03 16:52
Kol laukiame šių metų „Kino pavasario“, „ŽMONĖS“ ir „ŽMONĖS Cinema“ kviečia žiūrėti įsimintiniausius praėjusių metų filmus. Kosmine rekomendacija dalijasi restoranų konsultantė ir tinklaraščio „Dervynas“ įkūrėja Urtė Mikelevičiūtė.

„Kino pavasario“ filmas, kurį rekomenduoju:

Alice Winocur „Proksima“.

Rekomenduoju šį filmą, nes:

  • Ateitis atskrieja pakankmai greitai. Kažkada Marso temos atrodė kosmiškai toli, o dabar tai tampa artimos ateities aktualijomis. Tokie filmai padeda ištrūkti iš savo aplinkos burbulo.
  • Tai puiki proga pagalvoti apie savo santykius su artimaisiais bei buvimą nesavanaudiškais kaip apie didelę vertybę. Ne veltui šis filmas buvo praeitų metų „Kino pavasario“ atidarymo epicentre.
Kadras iš filmo „Proksima“
Kadras iš filmo „Proksima“

Apie ką šis filmas?

Prancūzų astrofizikė Sara paskutinę minutę prisijungia prie misijos į Marsą pratybų. Siužetas nuostabiai sujungia dvi linijas – mamos ir dukros santykį bei moters padėtį astronautės pozicijoje. Herojė Sara treniruojasi itin stipriai, kad pasiruoštų misijai. Kažkada ateis diena, kai teks atsisveikinti su mylimiausiu žmogumi Žemėje – savo dukrele.

Tokie filmai padeda ištrūkti iš savo aplinkos burbulo.

Kam jį būtina pamatyti?

Tiems, kuriems sunku paleisti žmones iš savo gyvenimo. Tiems, kuriems sunku suprasti, jog mes tik sau priklausomi ir visi esame atskiri. Ir tuo pačiu, jog į viską reikia žiūrėti globaliau, nesavanaudiškai ir ne tik iš savo prizmės. Taip ir moterims, kurioms trūksta įkvėpimo bei patiria sunkumų būdamos moterimis iki šiol vyriškomis vadintomis profesijomis. Arba atvirkščiai – vyrams. Žinoma, patiks ir tiems, kam įdomu su astronautika susijusios temos.

Urtė Mikelevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Urtė Mikelevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Kokia yra šio filmo emocija?

Kilni, emocionali ir graži.

Šis filmas patiks, jei matėte...

Michael Bay „Armagedoną“.

Filmo anonsas:

Filmą „Proksima“ žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje:

https://zmonescinema.lt/filmas/proksima-proxima-2019

Naujausi straipsniai