ŽMONĖS laukia „Kino pavasario“: kokį filmą rekomenduoja Rasa Jusionytė?

Rasa Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-27 18:35
Kol laukiame šių metų „Kino pavasario“, „ŽMONĖS“ ir „ŽMONĖS Cinema“ kviečia žiūrėti įsimintiniausius praėjusių metų filmus. Savaitgalio rekomendacija dalijasi laidų vedėja bei internetinių kursų „Ką darai, daryk gerai“ platformos įkūrėja Rasa Jusionytė.

„Kino pavasario“ filmas, kurį rekomenduoju: 

Jan Komasa „Kristaus kūnas“.

Rekomenduoju šį filmą, nes:

  • Jau seniai nežiūrėjau filmo slėpdama akis delnuose. Ne, tikrai ne iš siaubo, o... tikrumo? Visiškai nuogos emocijos! Man iki šiol norisi šokti į filmo vidurį, kažkaip viską pakeisti, supurtyti aplinkinius,  padėti.. 
  • Žiūrėjau prieš metus, o ir dabar ta emocija gaji – filme labai daug sąsajų su mūsų kasdienybe, su įkalinimo įstaigas palikusiais vaikais. Puikus būdas pamatyti save iš šalies ir darkart pamėginti išmokti empatijos pamoką. 
Jan Komasa filmo „Kristaus kūnas“ kadras
Jan Komasa filmo „Kristaus kūnas“ kadras
Jan Komasa filmo „Kristaus kūnas“ kadras
Jan Komasa filmo „Kristaus kūnas“ kadras

Apie ką šis filmas?

Pats filmas toks juodas, kad net juokingas. Vaikinas kalėjime atranda tikėjimą ir nusprendžia tapti kunigu, tačiau su teistumu į seminariją nepateksi... Į seminariją! Net Dievo namuose galioja tos pačios taisyklės. Užtat kaip tikras mūsų „startuperių“ kartos atsovas, vaikinas nusprendžia pasinaudoti netyčia susiklosčiusia galimybe ir apsimetęs kunigu įsidarbina mažame Lenkijos miestelyje. Juk jei yra šansas, kaip jį praleisi? Tobula! 

Pats filmas toks juodas, kad net juokingas.

Kam jį būtina pamatyti?

Kaip ir daugumą gerų filmų norėtųsi jį parodyti mokyklose, kad nors kiek pabėgtume iš visiškai stereotipiško pasaulio suvokimo... bet jei rimtai, tai filmas skirtas visiems. Gal su mažais vaikais nežiūrėčiau, nes daugoka smurto, aš pati pusę filmo praleidau įsikibusi vyrui į ranką! 

Kokia yra šio filmo emocija?

Jaudulys – filmas pažadina, juk kartu su vaikinu apsimetame kunigu. Kaip baisu, kad pagaus! Kartu per pusvalandį lieki visiškai įsimylėjusi pagrindinį herojų! Juokinga, nes pradžioje jaučiame jam antipatiją ir tikrai neatrodo, kad šiame už nusikaltimus kalėjime sėdinčiam vaikine yra kažkas gero ir tikro. 

Rasa Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.
Rasa Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.

Šis filmas patiks, jei matėte...

Harį Poterį! Žinau, keistas palyginimas ir šiame filme nėra nė lašo magijos, bet kažkas apie kovą už gėrį šiame filme stipriai rezonuoja. 

„Kino pavasario“ filmą „Kristaus kūnas“ žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje:

https://zmonescinema.lt/filmas/kristaus-kunas-corpus-christi-2019

Filmo anonsas:

Naujausi straipsniai