ŽMONĖS laukia „Kino pavasario“: kokį filmą rekomenduoja Aistė Plaipaitė?

A.Plaipaitė / E.Blaževič nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-10 14:18
Kol planuojame, ką pamatyti šių metų festivalyje „Kino pavasaris“, „ŽMONĖS“ ir „ŽMONĖS Cinema“ kviečia žiūrėti įsimintiniausius praėjusių metų filmus. Tapybiška kino rekomendacija dalijasi LRT Radijo ir Televizijos žinių vedėja Aistė Plaipaitė.

„Kino pavasario“ filmas, kurį rekomenduoja A.Plaipaitė – „Liepsnojančios moters portretas“.

Filmą žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

Kadras iš filmo „Liepsnojantis moters prortretas“
Kadras iš filmo „Liepsnojantis moters prortretas“

Rekomenduoju šį filmą, nes:

  • Baigęs jį žiūrėti sustingsi, girdi bei jauti tik savo patankėjusį sunkų kvėpavimą ir kurį laiką nenori sakyti absoliučiai nieko. Tuo labiau atsisukti į šalia sėdintį žmogų ir paklausti „Na kaip? Geras, ane?“. O jei tavęs paties tą akimirką šitaip paklaustų, truputį neracionaliai supyktum, kad tokiais klausimais gadina sukurtą ir visomis juslėmis tebejaučiamą įspūdį ir emociją.
  • Jis pats visas nuo pradžios iki pabaigos yra meistriškai sudėtas, be galo estetiškai gražus ir jaudinantis meno kūrinys.

„Jis pats visas nuo pradžios iki pabaigos yra meistriškai sudėtas, be galo estetiškai gražus ir jaudinantis meno kūrinys.“

Apie ką šis filmas?

Dviejų moterų meilę, gimusią ir nuolat kurstomą gilaus žvilgsnio, atidaus stebėjimo, šitaip augančio pažinimo, ir norą ją išsaugoti judviejų atmintyje.

Kam jį būtina pamatyti? 

Visiems, ieškantiems ar pasiilgusiems kine jausmo, grožio, estetikos, subtilumo ir gebantiems kantriai ir ilgai stebėti.

A.Plaipaitė / E.Genio nuotr.
A.Plaipaitė / E.Genio nuotr.

Kokia yra šio filmo emocija? 

Tikėjimas ar net žinojimas, kad ši meilė niekad nebus pamiršta ir gyvuos dviejų moterų širdžių gelmėse, neleidžia liūdėti ir traktuoti šios istorijos kaip nelaimingos. 

Šis filmas patiks, jei matėte...

Kitą 2020 m. „Kino pavasario“ filmą „Gražiausi gyvenimo metai“. Jame meilė taip pat išlieka bendroje dviejų žmonių patirtyje ir prisiminimuose, kur gyvena jau būdama laiko dimensijai nepavaldi.

Filmo „Liepsnojančios moters portretas“ anonsas:

Naujausi straipsniai