„ŽMONĖS CINEMA“ rekomenduoja: filmai, kuriuos verta pamatyti per šventes

Filmas „Troliai mumiai ir žiemos pasaka“
Filmas „Troliai mumiai ir žiemos pasaka“
Šaltinis: Žmonės
2018-12-21 19:25
AA

Kai namuose jau kvepia žaliaskarė, o po ja – kruopščiai supakuotos dovanos, belieka atsipūsti ir pasimėgauti laiku su artimaisiais. Klasika virtę filmai visai šeimai – puikus šventinio vakaro receptas, kuris įtrauks ir privers ne tik nusijuokti, bet ir prisiminti magišką gerumo galią.

Whitney (Whitney, 2018)

Jos balsas užbūrė visą pasaulį. Dokumentinis filmas įdėmiai žvelgia į Whitney Houston – vienos talentingiausių visų laikų atlikėjų gyvenimą, stulbinančią karjerą ir dramatišką likimą. Draugai, artimieji ir kolegos dalinasi prisiminimais apie dainininkės kelią į šlovę, komplikuotą santuoką ir tragišką mirtį, sulaukus vos 48-erių metų.

Filmo anonsas: 

Gražuolė ir Sebastianas: draugai visam gyvenimui (Belle and Sebastian, Friends for Life, 2017)

Nepaprasto grožio snieguotų kalnų fone pasakojama istorija apie guvų berniuką Sebastianą ir jo baltąją šunytę Gražuolę. Gražuolė – trijų pūkuotų šuniukų mama, o Sebastianas – narsus dvylikametis. Jo tėtis su nauja žmona ruošiasi kraustytis į Kanadą, tačiau Sebastianas nenori palikti senelio ir namų. Be to, netikėtai atsirado problemų – iš niekur apsireiškė ankstesnis Gražuolės šeimininkas Jozefas, grasinantis susigrąžinti ją ir jos šuniukus. Sebastianas leisis į kvapą gniaužiančius nuotykius, padarys daugiau, nei manė galįs, kad apsaugotų savo geriausią draugę ir jos vaikus.

Filmo anonsas: 

Troliai mumiai ir žiemos pasaka (Moomins and the Winter Wonderland, 2017)

Toli toli, už devynių jūrų, stebuklingoje šalyje gyvena mieli padarėliai – Troliai Mumiai. Paprastai Troliai Mumiai žiemą praleidžia miegodami – kaip, pavyzdžiui, lokiukai. Tačiau šią žiemą vienam iš jų – mažajam muminukui – nesimiega. Neturėdamas kuo užsiimti, muminukas šiltai apsirengia ir išlenda į šaltą, snieguotą žiemą patyrinėti iki tol nepažinto pasaulio. Muminukas susiranda naujų draugų, susipažįsta su iki tol nematytais keistais gyvūnais. Tačiau vienas dalykas muminukui baisiai neaiškus – visi jo sutikti naujieji draugai kalba apie kažkokį keistą padarą, kurį vadina Kalėda. Pasakoja apie jį kaip apie labai gerą, gražų ir smagų vyruką, bet niekas negali paaiškinti muminukui, kaipgi tasai Kalėda atrodo.

Filmo anonsas: 

Jaunikis ant balto žirgo (Return of the Hero, 2018)

Vos pasipiršęs Paulinai kapitonas Novilis išsiunčiamas į mūšį. Vyresnioji Paulinos sesuo guosdama seserį ima prapuolusio jaunikio vardu rašyti jai laiškus, vaizduojančius didingus jaunikio žygdarbius ir galiausiai – herojišką jo mirtį. Po trijų metų Novilis sugrįžta – be skatiko ir medalių, tačiau nusiteikęs pasipelnyti iš savo sužadėtuvių.

Filmo anonsas: 

Knygynas (The bookshop)

Tai filmas, kuris suvirpins visų knygų ir knygynų mylėtojų širdis. Dvidešimto amžiaus vidurys, Anglija. Į nedidelį pajūrio miestelį atsikrausto simpatiška našlė Florencė. Trapi moteris ryžtingai siekia įgyvendinti savo svajonę – sename, apleistame name įkurti knygyną. Nė vienas knygynas šiame provincialiame mieste neveikė jau daugybę metų. Florencei tenka susidurti su daugybe kliūčių – nuo skeptiškų, paskolos nenorinčių duoti bankininkų, iki veidmainiškų aukštuomenės narių, savaip įsivaizduojančių, koks kultūrinis gyvenimas turėtų vykti miestelyje.

Filmo anonsas:

Apsireiškimas (L‘apparition, 2018)

Žakas (akt. Vincent Lindon) – garsus ir įtakingas, vieno prancūzų leidinio reporteris. Vieną dieną jis sulaukia paslaptingo skambučio iš Vatikano ir gauna pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Žakas sutinka vykti į nedidelį Prancūzijos kaimelį ir ištirti įvykį, kuris sudomino visą Prancūziją. Šventosios Mergelės apsireiškimą patyrusi mergina Ana, traukia būrius maldininkų iš viso pasaulio. Žako laukia nelengva užduotis, o gal jis pats atras tai, ko visai nesitikėjo... Vaidina: Vincent Lindon („Rodenas“, „Niekšai“, „Mažasis princas“), Galatea Bellugi („Dovanoju širdį“), Anatole Taubman („Penktoji valdžia“, „Paguodos kvantas“) ir kiti.

Filmo anonsas: 

Tyli naktis (Cicha noc, 2017)

Užsienyje gyvenantis ir dirbantis Adamas sugrįžta švęsti Kalėdų pas savo didelę šeimą, gyvenančią Rytų Lenkijos kaime. Iš pradžių vyras slepia tikrąsias sugrįžimo priežastis, bet giminaičiai vienas po kito įtraukiami į jo planus. Adamo tėvas, brolis, sesuo su vyru – visi turi reikšmingą vaidmenį jo schemoje. Įtampa vis auga ir situacija dar labiau paaštrėja, kai Adamas paskelbia apie šeimos pagausėjimą. Nuo šio momento prasideda tradicinis (ne tik) lenkiškas šventimas – taurelių kilnojimas. Nė vienas šeimos narys net neįtaria, kad šis Kūčių vakaras pakeis jų visų gyvenimus.

Filmo anonsas: 

Sengirė (Sengirė, 2018)

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Filmo anonsas: 

Namė (Namme, 2017)

Ali šeima paveldėjo kilnią ir svarbią pareigą – prižiūrėti gydančiu vandeniu garsėjantį ežerą ir gydyti juo žmones. Trys vyresnieji sūnūs skeptiškai žiūri į senas tradicijas, tik jauniausioji dukra Namė pasisiūlo saugoti šventą vandenį. Ramiame, rūko apgaubtame kaime be pykčių sugyvena musulmonai, krikščionys ir netikintieji. Ypatingą ryšį su žuvimi užmezgusi Namė sutinka Merabą. Simpatija ir artumas užlieja jųdviejų širdis. Tuo pačiu metu gretimame mieste prasideda triukšmingos hidroelektrinės statybos, galinčios neigiamai paveikti aplinką, gamtą ir jos išteklius. Lyg tyčia gydomasis šaltinis išdžiūva.

Filmo anonsas:

Jūsų Vincentas (Loving Vincent, 2017)

Praėjus metams po dailininko Vincento Van Gogho mirties, vienintelis tikras jo draugas paštininkas Arleso su detektyvu sūnumi rūpinasi, kad paskutinis nusižudžiusio menininko laiškas būtų pristatytas į vietą. Lenkų ir britų tandemas rekonstravo sudėtingą ir painią paslaptį bei ištyrinėjo, kas galėjo nutikti paskutiniais Van Gogho gyvenimo mėnesiais. 125 dailininkams prireikė net 7 metų, kad nutapytų 65 tūkst. filmo kadrų ir atgaivintų Van Gogho paveikslus. Susipažinsite su jo artimiausiais žmonėmis, mėgstamiausiomis vietomis, o viename žymiausių paveikslų įamžinta gandais apipinta istorija apie nusipjautą ausies galiuką. Svarstoma, kad būtent šis nutikimas tapo menininko pabaigos pradžia.

Tobuli melagiai (Perfect Strangers, 2016)

Eva ir Roko ruošia vakarienę, į kurią pakviečia rūšinio vyno ekspertus Lele ir Karlotą bei neseniai susituokusius Bianką (viena garsiausių italų aktorių Alba Rohrwacher) ir Kosimo. Jų vienišius bičiulis Bepė buvo pasižadėjęs pagaliau pristatyti šį vakarą savo sužadėtinę, bet paskutinę minutę atšaukia ketinimus dėl mylimąją užklupusios ligos. Kad vakaras neprailgtų, Eva pasiūlo žaidimą: visi mobilieji telefonai sugula ant vaišių stalo, kiekviena SMS žinutė perskaitoma girdint kompanijai, į kiekvieną skambutį atsiliepiama įjungus garsiakalbį. Paprasta ir aišku. Intriguojančio žaidimo tikslas – įrodyti, kad nė vienas neturi ko slėpti. Tačiau argi taip būna?.. „Mobilusis telefonas yra tarsi mūsų „juodoji dėžė“, – intriguoja filmo režisierius.

Filmo anonsas: 

Apie kūną ir sielą (A teströl és a lélekröl, 2017)

Marija – nauja kokybės inspektorė Budapešto skerdykloje, tylusis Endris – jos viršininkas. Marijos pasaulis – skaičiai, duomenys ir plastmasinės figūrėlės. Endris – vienišius, nieko neprisileidžiantis pernelyg arti. Pamažu pažindami vienas kitą šie du žmonės atranda juos siejantį ypatingą dvasinį ryšį, išlaisvinantį iš uždarumo gniaužtų ir gydantį senas žaizdas. Tai subtili dviejų nepritapėlių meilės istorija, kurioje persipina poetiškumas, sukrečiantis brutalumas ir naivus meladromatiškumas.

Filmo anonsas: 

Saldus gyvenimas (La Dolce Vita, 1960)

Žavus žurnalistas Marčelo (akt. Marcello Mastroianni) dienas ir naktis leidžia aukštuomenės vakarėlių sūkury. Jis ieško laimės ir gyvenimo prasmės, tačiau kiekviena naktis atneša naują nuotykį, o kiekvienas rytas – naują nusivylimą. „Saldus gyvenimas“ buvo nominuotas net keturiems „Oskarams“ ir pelnė Kanų festivalio Auksine palmės šakelę. „Saldus gyvenimas“ visiems laikams tapo rafinuoto, nerūpestingo ir prašmatnaus gyvenimo simboliu. Filmas išgarsino Trevi fontaną Romoje ir pirmą kartą paminėjo dabar jau populiarų terminą „paparacis“. Būtent „Saldžiame gyvenime“ sutinkame pagrindinio veikėjo pagalbininką įžymybių fotografą Paparazzo, kurio pavardė ir tapo įprastu žodžiu vadinti žinomus žmones medžiojančius fotografus

Filmo anonsas: 

Aštuoni su puse (8½, 1963)

Kino režisierius Gvido Anselmi pateko į spąstus – kontraktas naujo filmo gamybai jau pasirašytas, o kūrybinio įkvėpimo nėra. Kankinančios naujų idėjų paieškos, erzinanti aplinka – rodos, iš krizės išbristi neįmanoma ir Gvido pasineria į prisiminimus, fantazijas ir sapnus.

Filmo anonsas: 

Kaip išgelbėti Kalėdas (Santa & Cie, 2017)

Jau Kalėdų išvakarės, bet viskas eina po paraliais. 92 tūkstančiai Kalėdų senio elfų staiga sunegaluoja ir visi atgula į lovas! Visi vienu metu! Tai baisus smūgis senajam gerajam seneliui. Kas dabar gamins žaislus viso pasaulio vaikams? Jis neturi pasirinkimo. Kalėdų senelis turi pasikinkyti elnius ir lėkti į Žemę ieškoti vaistų. Bet kai tik jis ten nukanka, prireikia rimtos sąjungininkų pagalbos, kad Kalėdų stebuklas būtų išsaugotas.

Filmo anonsas: 

Šiuos ir daug kitų filmų rasi www.zmonescinema.lt