„ŽMONĖS Cinema drive-in“ iniciatorius Tomas Balžekas: „Autokinas – saugus būdas užpildyti kultūros vakuumą“

Tomas Balžekas/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Karolina Bieliauskaitė
Publikuota: 2020-04-14 17:52
Jau šį penktadienį, balandžio 17 dieną, į atidarymo seansą filmų mylėtojus pakvies „ŽMONĖS Cinema drive-in“ kino teatras.

Tradiciniams kino teatrams užvėrus duris, saugiai mėgautis geru kinu didžiajame ekrane žiūrovai galės „Litexpo“ parodų ir kongresų centro aikštelėje įkurtame kino teatre. Drive-in kino tradiciją tęsia Tomas Balžekas, kuris beveik prieš dvidešimt metų Lietuvoje surengė pirmąjį šalyje autokino seansą.

Kaip 2002 metais kilo idėja sukurti pirmąjį drive-in kino teatrą Lietuvoje?

Tada po mokslų Amerikoje grįžau gyventi į Lietuvą ir parsivežiau autokino idėją. Kai gyvenau Amerikoje, dažnai su bičiuliais važiuodavome į autokiną, pagalvodavome, kad jo reikia ir Lietuvoje. Tai grįžome ir padarėme.

 

Tomas Balžekas/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Tomas Balžekas/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Koks tuo metu buvo didžiausias iššūkis? Juk tokio dalyko Lietuvoje tuo metu nebuvo.

Tuo metu didžiausias iššūkis buvo techninis: gauti didelį ekraną, radijo dažnį, juostinį galingą kino projektorių. Visa tai suorganizuoti iš techninės pusės buvo nelengva. Norėjosi padaryti tikrą kino teatrą po atviru dangumi, su kino juostomis, aptarnaujančiais žmonėmis su riedučiais ir pan. Suradome žmones, kurie užsiiminėjo lauko kino teatrais Vokietijoje, susibičiuliavome, iš jų nupirkome visą reikiamą įrangą, iš jų ir mokėmės kaip tai daryti.

Nuo pirmojo jūsų drive-in kino teatro iki dabartinio praėjo beveik dvidešimt metų. Kaip kilo noras noras jį atgaivint? Koks dabar didžiausias iššūkis?

Šiuo metu visi žmonės sėdi namuose ir nėra pramogų, kurios būtų saugios. O drive-in kino teatras yra būtent tokia pramoga, kuri yra saugi, nes žmogus sėdi kontroliuojamoje erdvėje, nėra susilietimo su kitais žmonėmis. Matome puikių pavyzdžių, autokinams atgyjanti visoje Europoje, Vokietijoje, Olandijoje, Norvegijoje jie jau klesti. Tai saugus būdas užpildyti dabar atsivėrusį kultūros vakuumą.

Jūsų įrašas apie drive-in kino teatrą socialiniame tinkle facebook sulaukė labai didelio kiekio reakcijų. Ar sulaukiate daug užklausų dėl noro tapti partneriais?

Žinoma, sulaukiau daug žinučių, skambučių. Parašė ir daug žmonių, su kuriais dirbome dar prie pirmojo autokino Lietuvoje. Visi rašo su gerais prisiminimais, nes tuo metu autokinas buvo ypatingas reiškinys. Buvo gera prisiminti įspūdžius ir emocijas, kai su šaunia bendraminčių komanda laužėme autokino ledus prieš beveik dvidešimt metų. Parašė ir daug žmonių, kurie nori būti autokino partneriais. Bendraujame su jais, tikiuosi, kad visi drauge sukursime saugią pramogą, prasmingą ir gerą emociją žmonėms.

Tomas Balžekas ir Andrė Balžekienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Tomas Balžekas ir Andrė Balžekienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dabartinės situacijos fone – vienas svarbiausių klausimų – žmonių saugumas. Kaip jis bus užtikrinamas?

Užtikrinsime maksimalų žiūrovų saugumą – prašysime žiūrovų nelipti iš automobilių. Išlipti iš mašinos bus galima tik išimtinais atvejais. Palikę automobilį, žiūrovai privalo laikytis būtinųjų karantino reikalavimų: dėvėti apsaugines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo ir esant galimybei, kuo skubiau grįžti į savo transporto priemonę. Elektroninius bilietus į filmų seansus galima įsigyti internetu www.zmonescinema.lt, renginio vietoje jais nebus prekiaujama, bilietų patikrinimas vyks per stiklą arba bus nuskaitomi automobilių numeriai. Filmą stebėti bus galima tik iš automobilio, kuriuo atvykote. Viename automobilyje karantino metu galės būti ne daugiau kaip du žiūrovai.

Kokie drive-in planai šiai vasarai?

Šį penktadienį startuojame su kino teatru „Litexpo“ parodų rūmuose. Tikime, kad per pora savaičių užaugsime iki 3-4 ekranų kino teatro po atviru dangumi. Bus rodomi 2-3 seansai per vakarą, 5-6 dienas per savaitę. Taip pat bendraujame su Kauno ir Klaipėdos savivaldybėmis, kai tik bus galimybė norime startuoti su šia saugia pramoga ir tuose miestuose. Tikime, kad autokinas yra puiki pramoga ir mūsų komanda pasiruošusi įdėti širdį, kad jūs visi vėl pajaustumėte buvimo kartu malonumą, tik šį kartą kiek kitaip, bet saugiai, kontroliuojamoje erdvėje.

Ką palinkėtumėt žmonėms, kurie atvyks šį penktadienį atidaryti drive-in sezono pradžią?

Palinkėčiau neprarasti tikėjimo, kad viskas greit praeis ir bent tokiu būdu pagyventi tame pasaulyje, kuriame neseniai gyvenome ir tikiu, kad vėl greitai gyvensime. Linkiu, kad žodis karantinas turėtų ir pozityvią prasmę bei asocijuotumėte jį su daug gero kino, ypač drive-in kino teatre.

Daugiau informacijos – www.zmonescinema.lt

Naujausi straipsniai