„Žmonės 2020“ nominacija Metų verslo žmogus: pretendentus aptaria komisijos narė Milda Mitkutė

Simona Burbaitė ir Milda Mitkutė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sausio 23 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks „Žmonės 2020“ apdovanojimai. Šiemet renginys pateiks net kelias naujoves –  tai dvi charizmatiškos vedėjų komandos ir atviri pokalbiai su komisijos nariais apie nominantus. Kadangi renginio tema kviečia visus „nerti giliau“, iki pat apdovanojimų ceremonijos, kompetentingų komisijos narių paprašėme aptarti kiekvieną nominantą bei peržvelgti jų pasiekimus.

Internetinės apdovanojimų transliacijos vedėjų rolės patikėtos komunikacijos specialistei, kūrybininkei Dovilei Filmanavičiūtei, tinklaraštininkei ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorei Simonai Burbaitei bei žinomam renginių vedėjui Žygimantui Stakėnui.

Nuo sausio 3 iki pat sausio 10 dienos „Žmonės“ feisbuko paskyroje bus kalbinami „Žmonės 2020“ komisijos nariai ir praėjusių metų nominacijų laimėtojai. Aptarsime nominantus, išskirsime ryškiausius pasiekimus ir jų darbų reikšmę Lietuvai.

Startuojame su Simonos Burbaitės ir „Žmonės 2020“ komisijos narės Mildos Mitkutės pokalbiu apie Metų verslo žmogaus apdovanojimo pretendentus.

Šiais metais tarp nominantų labai stiprios asmenybės, kaip verslininkas Marius Jakulis Jason. Jis šiais metais įsteigė ne pelno siekiantį fondą, kurio pradinis kapitalas – 3,5 milijono eurų. Fondas remia pasaulio lietuvius, kurie gavę tarptautinį išsilavinimą siekia grįžti į tėvynę dirbti, dėstyti ar užsiimti kita moksline veikla. Kaip manote, kiek svarbūs tokie pavyzdžiai verslo visuomenėje?

Manau, kad klausimas svarbūs ar nesvarbūs – net nekyla, nes jie yra vieni reikalingiausių dalykų Lietuvoje. Ką Marius Jakulis siūlo arba ką jo veikla duoda – keičia Lietuvos ir jos gyventojų stereotipus apie verslininkus. Jis yra žmogus, kurio tikslas – ne vien uždirbti pinigus. Jam pinigai yra priemonė pakviesti tautiečius, kurie gyvena užsienyje, grįžti į Lietuvą ir jai kurti. Manau, kad tokių pavyzdžių labai trūksta.

 

Simona Burbaitė ir Milda Mitkutė/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Taip, tai yra nuostabu. Pavydžiui, verslininkas Vladas Lašas – tikras vizionierius. Jis į Lietuvą nuolat kviečia savo sričių profesionalus ir lyderius. Vlado Lašo iniciatyva Elonui Muskui buvo pasiūlyta Lietuvoje statyti naują „Tesla“ gamyklą. Šis dalykas nuskambėjo visame pasaulyje. Koks iš tikrųjų Vlado Lašo indėlis į Lietuvos verslo pasaulio globalumą?

Vladą Lašą aš apibūdinu kaip super retą paukštį Lietuvoje. Jis turi ir patirties, ir išlaiko inovatyvumą. Angliška definicija būtų „thinking out of the box“. Jis nebijo drąsių minčių, idėjų ir jų imasi. Kai sudedi patirtį ir inovacijas, gaunasi puiki kombinacija. Manau, kad Vladas Lašas yra iš tų retų paukščių. Jis tyliai, ilgus metus nuosekliai daro darbus Lietuvai. Jis – Lietuvos ambasadorius, kuris nuosekliai stengiasi viešinti šalies vardą ir tai daro labai sėkmingai.

Turime dar kitus nominantus, kurie yra robotikos akademijos įkūrėjai, Kristijonas Vasiliauskas ir Džiugas Lukas Eidukas. Šiandien daugiau nei 20-yje miestų ir miestelių jų akademiją lanko per 6 tūkst. vaikų. Šioje akademijoje pradėti mokytis vaikams siūloma vos sulaukus ketverių ir ji yra viena plačiausiai Lietuvoje veikiančių neformaliojo ugdymo įstaigų. Milda, kaip manote, kodėl būtent jie turėtų tapti „Metų verslo žmonėmis“?

Švietimo sistema Lietuvoje yra labai ydinga. Matėme reitingus, kiek Lietuva atsilieka priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus ugdyme. Džiugas ir Kristijonas padarė totalią inovaciją, parodė, kaip turėtų vykti mokymosi ir švietimo procesas, kokia turėtų būti švietimo sistema, koks požiūris į mokytojus, į vaiką. Juk vaikams turėtų būti įdomu ir mokytojams turėtų būti įdomu. Kristijonas ir Džiugas Lukas, pasitelkdami technologijas padaro taip, kad vaikas norėtų mokytis, eiti į būrelį. Man, kaip daugiavaikei mamai, labai svarbu, kad jis nebūtų verčiamas eiti į įstaigą, kur būtų verčiama mintinai kažką išmokti, kartoti, nepriklausomai nuo to įdomu tai yra ar ne. Svarbu, kad tam yra opozicija.

Norėčiau pakalbėti apie dar vieną nominantą – Rimvydą Širvinską. Jau daugiau nei dešimt metų žmonės jį geriau pažįsta kaip Makalių. Atsakingą verslą skatinantis Rimvydas ne tik siūlo keliones žmonėms, turintiems judėjimo negalią, bet ir dovanoja neišdildomus kelionės įspūdžius pažeidžiamiausiems – vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Kodėl jis vertas tapti tapti Metų verslo žmogumi?

Aš pirmiausia galvoju apie įkvėpimą ir kam įkvėpimas jis galėtų būti. Pirmoji mintis, kuri man ateina į galvą, kad jis yra didžiulis įkvėpimas jauniems žmonėms. Makalius verslą įkūrė dar labai jaunas, jeigu neklystu jis dar mokėsi mokykloje. Dažnai jaunimui kažką pradėti yra sunku, nes baimės stipresnės už norą ir drąsą. Dauguma tas mintis pameta, o Rimvydas nepabijojo ir ėjo toliau. 

Aš manau, kad ne tik jauniems žmonėms, visiems jis yra didelis įkvėpimas kažko pasiekti.

Milda, gal būtų galima dar kelis raktažodžius apie nominantus? Galime pradėti nuo Mariaus Jakulio Jason.

Pirma mintis yra filantropija, tada – patirtis ir pilietiškumas. Vladas Lašas – Lietuvos ambadarius, inovatyvumas arba mąstymas.  Kristijonas Vasiliauskas ir Džiugas Lukas Eidukas – švietimo sistemos laužytojai, maksimalizmas ir drąsa. Rimvydas Širvinskas-Makalius – įkvėpimas jaunimui, energija ir, vėlgi, drąsa kurti.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše.

Laidas žiūrėkite „Žmonės“ feisbuko paskyroje:

Sausio 4 d. (šeštadienis), 11 val. pokalbis apie Metų scenos nominantus.
Sausio 5 d. (sekmadienis), 11 val. pokalbis apie Metų sporto nominantus.
Sausio 6 d. (pirmadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mokslo nominantus
Sausio 7 d. (antradienis), 20 val. pokalbis apie Metų kultūros nominantus.
Sausio 8 d. (trečiadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mylimiausius nominantus.
Sausio 9 d. (ketvirtadienis), 20 val. pokalbis apie Metų muzikos nominantus.
Sausio 10 d. (penktadienis), 15 val. pokalbis apie Metų žmogaus nominaciją, kurią renka ir skelbia žurnalo „Žmonės” redakcija.

Kiekvienos laidos metu turime paruošę dovanų ir žiūrovams – galės laimėti vieną iš prizų:

- prancūzų prekės ženklo LAZARTIK botaniškos ir veganinės plaukų priežiūros rinkinį.

- VILNIUS ir SOSTINĖS saldainių dežutes, papuoštas dailininko Rimo Valeikio iliustracijomis.

- FIELMANN dovaną – PRADA akinių dėklą ir 50 Eur dovaną naujiems akiniams įsigyti.

- ESTHEDERM ląstelinio vandens miglą ir veido kremą su hialurono rūgštimi.

- Gurmanišką L‘OR skrudintų pupelių maltą kavą.

- Žurnalo ŽMONĖS metinę prenumeratą su elektronine žurnalo versija ir 110 filmų kolekcija iš namų kino platformos „ŽMONĖS Cinema“.

- Geriamą kolageną DIAS FORTE  ir maisto papildą grožiui DIAS BEAUTY.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.

Apdovanojimų metu bus teikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, kurį rinks tik skaitytojai ir žiūrovai, taip pat „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“. Balsuoti galite iki sausio 10 dienos čia.

Skaitykite daugiau