„Žmonės 2020“ nominacija Metų sporto žmogus: treneris Jonas Kazlauskas apžvelgia nominantus

Simona Burbaitė ir Jonas Kazlauskas/ Asmeninio archyvo ir fotobanko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-05 11:04
Apdovanojimai „Žmonės 2020“ šiais metais kviečia nerti giliau, todėl išskirtinį dėmesį skiria kiekvienam nominantui. Nuo sausio 3 iki pat sausio 10 dienos „Žmonės“ feisbuko paskyroje bus kalbinami „Žmonės 2020“ komisijos nariai ir praėjusių metų nominacijų laimėtojai. Aptarsime nominantus, išskirsime ryškiausius pasiekimus ir jų darbų reikšmę Lietuvai.

Internetinės apdovanojimų transliacijos vedėjų rolės patikėtos komunikacijos specialistei, kūrybininkei Dovilei Filmanavičiūtei, tinklaraštininkei ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorei Simonai Burbaitei bei žinomam renginių vedėjui Žygimantui Stakėnui.

Apie Metų sporto žmogaus nominaciją ir pretendentus gauti šį apdovanojimą tinklaraštininkė Simona Burbaitė kalbina trenerį Joną Kazlauską „Žmonės 2020“ komisijos narį.

Jonai, jūs esate sporto specialistas, kuris Lietuvoje geriausiai išmano sporto psichologiją ir žino, kiek sportininkams kainuoja pasiekti pačius geriausius rezultatus ar atsigauti po nesėkmingiausių atkarpų. „Žmonės 2020“ apdovanojimų nominantas, plaukikas Danas Rapšys, gali girtis ne tik medaliais, bet ir stipriu ir sportininkui taip reikalingu tvirtu charakteriu. Kaip manote, kodėl jis vertas laimėti?

Šiais metais Danas buvo vienas iš ryškiausių sportininkų, pirmiausia – savo pasiekimais. Laimėjo viską, kas buvo įmanoma. Galvoju, kad į jį pasižiūrėjusi, jaunoji karta puls į baiseinus. Tai yra labai sektinas pavyzdys visiems, ne tik sportininkams. Kai sportininkas gražiai kalba apie savo šalį, parsiveža beveik visus įmanomus medalius ir rodo puikų pavyzdį ne tik savo srityje, bet ir savo elgesiu. Malonu, kad pas mus auga tokie žmonės.

Pakalbėkime apie kitą nominantą – Domantą Sabonį, kokios jo stiprybės atsiskleidė šiais metais?

Tai vėlgi labai sektinas pavyzdys, nustebinęs visą pasaulį, ne tik Lietuvos krepšinio specialistus. Taip gerai ir stabiliai žaidžiančio, tokiame jo amžiuje nesitikėjo niekas. Noriu pasakyti, kad labiau jį pažinodamas – tikėjausi aukštų sporto rezultatų, matydamas jo norą treniruotis, atsidavimą, užsispyrimą.

Mes turime trečią nominantę, moterį, mišriųjų kovos menų MMA kovotoją Rose Namajūnas, kurią jos artimieji vadina Rožyte. Ji yra daugkartinė  UFC čempionė ir teko skaityti, kad Rose vaikystė nebuvo lengva. Vaikystėje patirti sunkumai ir tas periodas daro įtaką jos pasiekimams?

Galvočiau, kad tai yra tiesiog sutapimas ir Pelenės istorija, kai iš sunkios vaikystės, nepritekliaus – užsispyrimas trapiai mergaitei duoda daug jėgų ir galų gale ji pasiekia tą, ko sieka visą gyvenimą. Kiek aš žinau, ji dalyvauja įvairiose veiklose – Kaukėno fonde ir visur kitur stengiasi būti matoma. Ne tik sporto pasaulyje.

Turime dar vieną pavyzdį – kikboksininkas Sergejus Maslobojevas, kuris savo gyvenimą paskyrė kovos menams, rengia motyvacinius susitikimus ligoninėse, vaikų namuiose, įkalinimo įstaigose. Tai yra pavyzdys ne tik ringe, bet ir už jo ribų. Kaip jūs manote, kiek pačiam sportui duoda jo atstovų įsitraukimas į visuomeninę veiklą, ko galima iš jų pasimokyti?

Pirmiausia, tai vėlgi yra puikus pavyzdys, kai tvirtas, energingas vyras, puikiai žino, kaip reikia egltis, panaudoti savo kumščius laiku ir vietoje. Jis nusipelnė būti vienu iš nominantų – ir sporte pasiekęs, ir gerą pavyzdį rodantis visuomeniniame gyvenime – jis labai stiprus.

Galbūt galėtumėte šiuos nonimantus apibūdinti trimis raktiniais žodžiais? Pradėkime nuo Domanto.

Jaunystė, užsispyrimas, galbūt šiek tiek mažiau pažįstu kitus nominantus, bet Sergejus būtų – tvirtumas, teisingumas. Rose – trapumas, išdidumas, pasididžiavimas. 

Už savo favoritus balsuoti galite ČIA.

Laidas žiūrėkite „Žmonės“ feisbuko paskyroje:

Sausio 5 d. (sekmadienis), 11 val. pokalbis apie Metų sporto nominantus.
Sausio 6 d. (pirmadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mokslo nominantus
Sausio 7 d. (antradienis), 20 val. pokalbis apie Metų kultūros nominantus.
Sausio 8 d. (trečiadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mylimiausius nominantus.
Sausio 9 d. (ketvirtadienis), 20 val. pokalbis apie Metų muzikos nominantus.
Sausio 10 d. (penktadienis), 15 val. pokalbis apie Metų žmogaus nominaciją, kurią renka ir skelbia žurnalo „Žmonės” redakcija.

Kiekvienos laidos metu turime paruošę dovanų ir žiūrovams – galės laimėti vieną iš prizų:

- prancūzų prekės ženklo LAZARTIK botaniškos ir veganinės plaukų priežiūros rinkinį.

- VILNIUS ir SOSTINĖS saldainių dežutes, papuoštas dailininko Rimo Valeikio iliustracijomis.

- FIELMANN dovaną – PRADA akinių dėklą ir 50 Eur dovaną naujiems akiniams įsigyti.

- ESTHEDERM ląstelinio vandens miglą ir veido kremą su hialurono rūgštimi.

- Gurmanišką L‘OR skrudintų pupelių maltą kavą.

- Žurnalo ŽMONĖS metinę prenumeratą su elektronine žurnalo versija ir 110 filmų kolekcija iš namų kino platformos „ŽMONĖS Cinema“.

- Geriamą kolageną DIAS FORTE  ir maisto papildą grožiui DIAS BEAUTY.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.

Apdovanojimų metu bus teikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, kurį rinks tik skaitytojai ir žiūrovai, taip pat „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“.

Apdovanojimus „Žmonės 2020“ pristato žurnalas ŽMONĖS ir LNK TV.

Naujausi straipsniai