„Žmonės 2020“ nominacija Metų scenos žmogus: žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė apžvelgia pretendentus

Gitana Bukauskienė/Gedmanto Kropio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-10 15:29
Apdovanojimai „Žmonės 2020“ šiais metais kviečia nerti giliau, todėl išskirtinį dėmesį skiria kiekvienam nominantui. Nuo sausio 3 iki pat sausio 10 dienos „Žmonės“ feisbuko paskyroje bus kalbinami „Žmonės 2020“ komisijos nariai ir praėjusių metų nominacijų laimėtojai. Aptarsime nominantus, išskirsime ryškiausius pasiekimus ir jų darbų reikšmę Lietuvai.

Internetinės apdovanojimų transliacijos vedėjų rolės patikėtos komunikacijos specialistei, kūrybininkei Dovilei Filmanavičiūtei, tinklaraštininkei ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorei Simonai Burbaitei bei žinomam renginių vedėjui Žygimantui Stakėnui.

Apie Metų žmogaus nominaciją ir pretendentus gauti šį apdovanojimą tinklaraštininkė ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė Simona Burbaitė kalbina žurnalo „Žmonės“ vyriausiąją redaktorę Gitaną Bukauskienę.

 

Simona Burbaitė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Simona Burbaitė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Gitana, ši nominacija vainikuoja visą apdovanojimų vakarą ir, esu įsitikinusi, žiūrovams tikrai įdomu sužinoti, kaip jūs renkate Metų žmogų?

Labai džiaugiuosi, kad ši nominacija mums niekada nekėlė sunkumų. Visi suprantame, kad Metų žmogus negali būti tas žmogus, kuris mus sudomino vieną dieną, vieną savaitę ar vieną mėnesį. Tai turi būti asmenybė apie kurią sukasi gyvenimas, kuri traukia dėmesį metų metus. O tokių, kaip žinia, kiekvienais metais daug neatsiranda.

Sakykite, kokios diskusijos verda redakcijos viduje?

Redakcijoje mes labai karštai diskutuojame, kai renkame pretendentus į nominantus, todėl, kad Lietuvoje yra labai daug įdomių, daug pasiekusių žmonių. Nesinori nieko nuskriausti, todėl argumentų kova vyksta arši. Tačiau kai kalbame apie Metų žmogų, kyla viena baimė – ar toks žmogus šiais metais atsiras.

Pagal kokius kriterijus jūs renkate Metų žmogų?

Tas žmogus visada atsiranda, o kriterijai yra sunkiai išmatuojami techniniais parametrais. Mes negalime pasikliauti technika, nes mums įdomus ne pats įvykis, kad kažkas kažkur nubėgo, pasiekė, parašė, sukūrė. Mums įdomu kokį, tas įvykis aplink save sukūrė rezonansą kaip žmonės į tai reagavo, kur jis mus pastūmėjo judėti, nes norisi judėti šviesos pusėn.

Koks žmogus negalėtų tapti Metų žmogumi?

Kuo ilgiau gyvenu, tuo rečiau norisi vartoti žodį „niekada“, nes ne taip seniai sakiau, kad niekada nebedirbsiu savaitiniame žurnale, bet aš čia ir man visai smagu. Šiandien pasakyčiau, kad Metų žmogumi niekada negalėtų būti personažas su kriminaliniu momentu arba žmogus savo veikla, mintimis kiršinantis visuomenę. 

„Žmonės 2019“ Metų žmogumi arba Metų žmonėmis tapo MO muziejaus įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai. Gal galite pasakyti, kodėl būtent jie?

Danguolė ir Viktoras Butkai sugalvojo, o kas svarbiausia, įgyvendino istorinį darbą, kuriuo džiaugiasi ir miestas, ir Lietuva, ir netgi pasaulis. Jie sugriovė įprastą milijonierių mitą su visuomene pasidalindami ne tik savo turtu, bet ir asmeniniu gyvenimu, nes meno kolekcija ir yra apie tai: apie žmogaus brandą, jo vertybes. Manau, kad mes dar labai ilgai, ne tik šiais metais, būsime jiems dėkingi ir už asmeninį pavyzdį, ir už MO muziejų, kuriame verda kultūrinis gyvenimas.

„Žmonės 2018“ Metų žmogumi tapo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. Į kokius niuansus atkreipėte dėmesį jį rinkdami?

Tais metais Šarūnas Jasikevičius kaip koks poseidonas siautėjo ne tik krepšinio aikštelėje. Jis traukė mūsų dėmesį eteryje, spaudos konferencijose. Vertė diskutuoti su tam tikromis idėjomis, mintimis. Tai yra žmogus uraganas, bet mes jį nominavome ne vien už pergales, kurias jis laimėjo kartu su „Žalgiriu“. Mums buvo labai svarbu, kad jis pateikė kitokį vyriškumo pavyzdį. Jis garsiai pareiškė, kad vyras privalo dalyvauti savo vaiko gimime, net jeigu tą dieną reikia žaisti krepšinio varžybas. Visuomenėje daug kas keičiasi, ir kai toks žmogus, kurio nuomonė yra labai įtakinga, pasako tokį dalyką viešai – tai yra didžiulė galia.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše:

Kiekvienos laidos metu turime paruošę dovanų ir žiūrovams – galės laimėti vieną iš prizų:

- prancūzų prekės ženklo LAZARTIK botaniškos ir veganinės plaukų priežiūros rinkinį.

- VILNIUS ir SOSTINĖS saldainių dežutes, papuoštas dailininko Rimo Valeikio iliustracijomis.

- FIELMANN dovaną – PRADA akinių dėklą ir 50 Eur dovaną naujiems akiniams įsigyti.

- ESTHEDERM ląstelinio vandens miglą ir veido kremą su hialurono rūgštimi.

- Gurmanišką L‘OR skrudintų pupelių maltą kavą.

- Žurnalo ŽMONĖS metinę prenumeratą su elektronine žurnalo versija ir 110 filmų kolekcija iš namų kino platformos „ŽMONĖS Cinema“.

- Geriamą kolageną DIAS FORTE  ir maisto papildą grožiui DIAS BEAUTY.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.

Apdovanojimų metu bus teikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, kurį rinks tik skaitytojai ir žiūrovai, taip pat „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“.

Balsuoti galite iki sausio 10 dienos čia.

Apdovanojimus „Žmonės 2020“ pristato žurnalas ŽMONĖS ir LNK TV.

Naujausi straipsniai