„Žmonės 2020“ nominacija Metų scenos žmogus: teatro aktorius Vytautas Anužis apžvelgia nominantus

Dovilė Filmanavičiūtė ir Vytautas Anužis/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-04 11:50
Apdovanojimai „Žmonės 2020“ šiais metais kviečia nerti giliau, todėl išskirtinį dėmesį skiria kiekvienam nominantui. Nuo sausio 3 iki pat sausio 10 dienos „Žmonės“ feisbuko paskyroje bus kalbinami „Žmonės 2020“ komisijos nariai ir praėjusių metų nominacijų laimėtojai. Aptarsime nominantus, išskirsime ryškiausius pasiekimus ir jų darbų reikšmę Lietuvai.

Internetinės apdovanojimų transliacijos vedėjų rolės patikėtos komunikacijos specialistei, kūrybininkei Dovilei Filmanavičiūtei, tinklaraštininkei ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorei Simonai Burbaitei bei žinomam renginių vedėjui Žygimantui Stakėnui.

Apie Metų scenos žmogaus nominaciją ir pretendentus gauti šį apdovanojimą kūrybininkė ir atlikėja Dovilė Filmanavičiūtė kalbina Vytautą Anužį – aktorių, „Žmonės 2020“ komisijos narį.

Vytautai, pabendrausime apie vyrus ir merginas, šiemet netgi labiau lipusius į ekranus, o ne ant scenų. Padėkime balsuotojams apsispręsti, kam atiduoti balsą Metų scenos žmogaus rinkimuose.

Pavyzdžiui, Severija Janušauskaitė, vaidinusi seriale „Babilonas Berlynas“ ir daugelyje kitų. Berlyne ji netgi labiau žinoma ne kaip aktorė, o kaip elektroninės muzikos atlikėja. Kaip manote, ar aktoriui yra svarbu būti atpažįstamam, žinomam ne tik savo gimtinėje, bet ir už jos sienų?

Tarptautinė patirtis visuomet turtina. Ji praplečia, gilina asmenybę tiek žmogiškąja, tiek profesine prasme. Severija kelia pagarbą ir susižavėjimą savo principingumu, giliomis įžvalgomis į patį meną. Šis bagažas, kurį ji įgauna, būdama užsienyje, yra neįkainojama dovana tiek jai pačiai, tiek jos žiūrovams.

Jei reiktų apibūdinti Severiją keliais žodžiais – drąsi, principinga, intuityvi.

Gabija Siurbytė, aktorė, taip pat žinoma ir kaip kūrybinė prodiuserė, šiemet ypatingai sužibėjo lietuvių filme „Čia buvo Saša“, kuriame atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų. Svarbu kine ir teatre kalbėti socialiai jautriomis temomis?

Gyvenimiškos temos, idėjos ir vertybės, kuriomis menininkas gyvena, ugdo jo asmenybę. Ir, jei aktorius domisi tomis jautriomis, dažnai gyvenime sutinkamomis temomis, jis tobulėja. Filme „Čia buvo Saša“ Gabija Siurbytė puikiai tai parodė ir išreiškė.

Keli bruožai, geriausiai atspindintys Gabijos asmenybę – jautri, laisva, žingeidi.

Valentinas Novopolskis, gavęs Auksinį scenos kryžių ir Sidabrinę gervę. Jis yra be galo santūrus. Kaip manote, kur yra jo sėkmės paslaptis?

Visi žinome tą nuvalkiotą procentinę išraišką tarp darbo ir talento – kad reikia įdėti 99% darbo ir 1% talento. Nemanau, kad tai yra tiesa, tačiau Valentino darbuose tai dera. Taip pat žavi ir žmogiškoji Valentino savybė – padorumas, netgi įvardinčiau tai tikslesniu apibrėžimu – etika. Jis – labai moralus kūrėjas, sugebantis išlikto doru, skaidriu, gebančiu susikoncentruoti į tai, į ką reikia kūrybinio procesu metu. Kūryboje visuomet daug šaršalo – tačiau Valentinas sugeba nekreiptį į jį dėmėsio. Šia savo pozija jis įkvepia ir užkrečia kitus.

Valentiną teisingiausiai apibūdinantys žodžiai būtų etika, ištikimybė ir darbštumas.

Viktorija Kuodytė – aktorė, scenoje jau daugiau nei 20 metų, gavus ne vieną apdovanojimą. Ji sako, kad į aktorystę ją atvedė gyvenimo atsitiktinumai. Kodėl manote, kad ji būtų vertą gauti Metų scenos žmogaus titulą?

Todėl, kad iš moterų aktorių šiuo metu ji yra tiesiog geriausia. Ji yra be galo intelektualus žmogus, kuris yra kuklus natūraliai, o ne dirbtinai. Visi aktoriai yra melo atstovai, tad mums yra nesudėtinga atpažinti tai, kas netikra. Viktorija yra paprasta, aiški, elegantiška ir neturinti to, ką daugelis žinomų žmonių turi – apsimetinėjimo. Ji puiki, šilta teatro pedagogė.

Viktorijos asmenybę tiksliausiai apibrėžtų intelektualumas, vidinė elegancija, šiluma.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše.

Laidas žiūrėkite „Žmonės“ feisbuko paskyroje:

Sausio 5 d. (sekmadienis), 11 val. pokalbis apie Metų sporto nominantus.
Sausio 6 d. (pirmadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mokslo nominantus
Sausio 7 d. (antradienis), 20 val. pokalbis apie Metų kultūros nominantus.
Sausio 8 d. (trečiadienis), 20 val. pokalbis apie Metų mylimiausius nominantus.
Sausio 9 d. (ketvirtadienis), 20 val. pokalbis apie Metų muzikos nominantus.
Sausio 10 d. (penktadienis), 15 val. pokalbis apie Metų žmogaus nominaciją, kurią renka ir skelbia žurnalo „Žmonės” redakcija.

Kiekvienos laidos metu turime paruošę dovanų ir žiūrovams – galės laimėti vieną iš prizų:

- prancūzų prekės ženklo LAZARTIK botaniškos ir veganinės plaukų priežiūros rinkinį.

- VILNIUS ir SOSTINĖS saldainių dežutes, papuoštas dailininko Rimo Valeikio iliustracijomis.

- FIELMANN dovaną – PRADA akinių dėklą ir 50 Eur dovaną naujiems akiniams įsigyti.

- ESTHEDERM ląstelinio vandens miglą ir veido kremą su hialurono rūgštimi.

- Gurmanišką L‘OR skrudintų pupelių maltą kavą.

- Žurnalo ŽMONĖS metinę prenumeratą su elektronine žurnalo versija ir 110 filmų kolekcija iš namų kino platformos „ŽMONĖS Cinema“.

- Geriamą kolageną DIAS FORTE  ir maisto papildą grožiui DIAS BEAUTY.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.

Apdovanojimų metu bus teikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, kurį rinks tik skaitytojai ir žiūrovai, taip pat „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“.

Balsuoti galite iki sausio 10 dienos čia.

Apdovanojimus „Žmonės 2020“ pristato žurnalas ŽMONĖS ir LNK TV.

Naujausi straipsniai