„Žmonės 2020“ nominacija Metų scenos žmogus: Merūnas Vitulskis apžvelgia pretendentus

Dovilė Filmanavičiūtė ir Merūnas Vitulskis/ Tautvydo Stuko ir Redos Mickevičiūtės/ Gedimino Daškevičiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-09 20:28
Apdovanojimai „Žmonės 2020“ šiais metais kviečia nerti giliau, todėl išskirtinį dėmesį skiria kiekvienam nominantui. Nuo sausio 3 iki pat sausio 10 dienos „Žmonės“ feisbuko paskyroje bus kalbinami „Žmonės 2020“ komisijos nariai ir praėjusių metų nominacijų laimėtojai. Aptarsime nominantus, išskirsime ryškiausius pasiekimus ir jų darbų reikšmę Lietuvai.

Internetinės apdovanojimų transliacijos vedėjų rolės patikėtos komunikacijos specialistei, kūrybininkei Dovilei Filmanavičiūtei, tinklaraštininkei ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorei Simonai Burbaitei bei žinomam renginių vedėjui Žygimantui Stakėnui.

Apie Metų muzikos žmogaus nominaciją ir pretendentus gauti šį apdovanojimą kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė kalbina operos solistą ir vieną apdovanojimų „Žmonės 2020“ komisijos narių Merūną Vitulskį.

Norėčiau pristatyti pirmąją Metų muzikos žmogaus nominantę – man ji yra tikrų tikriausia diva. Tu tikrai labai neblogai ją pažįsti, todėl galėsi visus žiūrovus įkvėpti už ją balsuoti. Aš kalbu apie Asmik Grigorian. Oficialiai galima sakyti, kad ji yra geriausia operos solistė Lietuvoje. Galbūt galėtum sudėlioti visus taškus ant „i“, kuo 2019-ieji jai buvo ypatingi?

Šiais metais Asmik karjeroje įvyko sprogimas. Tačiau iki tol ji labai daug dirbo, paruošė daugybę vaidmenų. Už jos nuopelnus mane aplanko didžiulis vidinis džiaugsmas. Be abejo, didelis lūžis įvyko po to, kai ji suvaidino Antono Rubinšteino operoje „Demonas“. Nuo tada visi didieji operos teatrai norėjo ją matyti savo scenose. Aš net nekalbu apie didelį Zalcburgo festivalio poveikį, kuris davė dar didesnį postūmį jos gyvenime. Šiais metais jos proveržis yra didžiulis ir turbūt jos pasiekimai yra netoli „Kanų liūtų“ laimėjimo. Skirtumas toks, kad tai yra vienas sprogimas, o pačios Asmik yra daug ir įvairiose pasaulio vietose. Jos vaidmenys – nuo pačių rimčiausių iki labai sudėtingų. Viskas jai puikiai pavyksta. Labai džiaugiuosi.

Norėčiau pakalbėti apie ne ką mažiau ryškius žmones – duetą „Beissoul & Einius“. Jų muzika yra tokia, kurios su niekuo nesupainiosi. Jų balso tembras, skambesys – ir naktį pakeltas žinosi, kad čia jie. Už ką „Beissoul & Einius“ yra mylimi publikos?

Galvoju, kad žmonės, kurie yra menininkai, lengvu keliu neina. Šis duetas dar nuo akademijos laikų laužė visus standartus. Žinau, kad ir dėstytojai nebuvo patys laimingiausi, turėdami juos kurse, jie buvo revoliucionieriai. Aš juos stebiu jau ilgą laiką ir jie – tikrai neeiliniai. Laiko klausimas, kada ta bomba sprogs. Yra neįtikėtina, kad du žmonės tarpusavyje sukūrė tokią simbiozę ir vienas kitą visiškai papildo. Faina, kad jie iš savęs daug reikalauja. Šiais metais pasirodė arenose – tai yra pačių savęs įvertinimas aukščiausiame taške ir vien klausytojų kiekis jau daug apie juos pasako.

Dar vienas jų išskirtinumas – jie ne taip jau menkai žinomi už Lietuvos ribų... Aš juos taip pat intensyviai seku ir matau, kad jie randa savo klausytoją ten, kur vyksta mados ir muzikos sintezė. Tas charizmatiškas žaižaravimas abejingų nepalieka nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje esi.

Ne vienuose mados namuose ir fotosesijose skamba jų foninė muzika. Labai didelė mados pasaulio dalis juos pažįsta ne vien tik kaip originalius drabužių menininkus, bet ir kaip žmones, ieškančius naujų muzikinių spalvų. Ir drąsiai galiu vartoti šį žodį, nes pirmą kartą juos išgirdęs pagalvojau kaip keista, bet man patinka.

Pašnekėkime apie jaunąją kartą. Galbūt aš šiek tiek hiberbolizuosiu, bet man atrodo, kad labai mažai pasaulinių šokių aikštelių liko, kuriose neskambėjo mūsiškio „Dynoro“ gabalas. Kur jo fenomeno paslaptis?

Turbūt jis atsidūrė reikiamoje vietoje, reikiamu metu, taip pat jį aplankė labai didelis sėkmės momentas. Žinoma, iki to laiko senų kūrinių remiksavimas buvo pradėjęs kilti ant bangos. Tačiau jis tam padarė didžiulį postūmį. Aš labai džiaugiuosi, nes kuo daugiau apie mus kalba – tuo yra geriau. Mūsų šalis turi fantastiškus genus, esame žiauriai perspektyvūs. Galime ne vien tik „kepurines“ šokti – klubinėje muzikoje mes taip pat esame labai kieti.

Tai, apie ką mes dabar šnekam, tinka ir dar vienam Metų muzikos žmogaus nominantui. Jis ilgo darbo dėka, metai iš metų, siekė savo tikslo ir nesumeluosime sakydami, kad praėję metai buvo Justino Jaručio metai. Jo labai labai daug visur – televizijoje, arenose. Jeigu prisiminsime, ką Justinas darė su „Freaks on Floor“ arba jo solo karjeros užuomazgas – dabar džiugu į žiūrėti. Ką tu galvoji apie Justiną?

Kad sudėliočiau bendrą kontekstą, turėčiau kalbėti ne vien apie jį. Jarutis yra labai nemažai nuveikęs, įrašęs albumų. Vokaliai – pirmais metais aš jį žiūrėjau kritiškai, o kuo toliau, tuo labiau jis auga. Pasikartosiu, kai neini įprastu keliu – atsiranda greitesnis tavo kūrybos pulsavimas. Galiu drąsiai pasakyti – jam, žinoma, tai nepatiks, bet kai jis pasidavė komercijai ir atsirado ekranuose – jam tai davė didelį postūmį. Yra daug boheminių menininkų, kurie šalinasi televizijos ir komercijos. O iš tikrųjų save reikia rodyti – kiek gali groti rūsy ir būti fainas tik sau? Galbūt yra ir daugiau taip pat mąstančių žmonių apie roko muziką, scenos kultūrą. Labai už jį džiaugiuosi, jis labai fainas bičas, beprotiškai savikritiškas, bet, matyt, to ir reikėjo, kad augtum.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše:

Laidas žiūrėkite „Žmonės“ feisbuko paskyroje:

Sausio 10 d. (penktadienis), 15 val. pokalbis apie Metų žmogaus nominaciją, kurią renka ir skelbia žurnalo „Žmonės” redakcija.

Kiekvienos laidos metu turime paruošę dovanų ir žiūrovams – galės laimėti vieną iš prizų:

- prancūzų prekės ženklo LAZARTIK botaniškos ir veganinės plaukų priežiūros rinkinį.

- VILNIUS ir SOSTINĖS saldainių dežutes, papuoštas dailininko Rimo Valeikio iliustracijomis.

- FIELMANN dovaną – PRADA akinių dėklą ir 50 Eur dovaną naujiems akiniams įsigyti.

- ESTHEDERM ląstelinio vandens miglą ir veido kremą su hialurono rūgštimi.

- Gurmanišką L‘OR skrudintų pupelių maltą kavą.

- Žurnalo ŽMONĖS metinę prenumeratą su elektronine žurnalo versija ir 110 filmų kolekcija iš namų kino platformos „ŽMONĖS Cinema“.

- Geriamą kolageną DIAS FORTE  ir maisto papildą grožiui DIAS BEAUTY.

Apdovanojimai „Žmonės 2020“ įvyks sausio 23 dieną, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir bus tiesiogiai transliuojami LNK televizijos eteryje. Čia bus apdovanoti tie, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie šalies vardo garsinimo, kūrė bei savo darbais turtino, švietė ar keitė visuomenę mokslo, verslo, kultūros, sporto, muzikos ir scenos srityse.

Apdovanojimų metu bus teikiamos iš viso aštuonios nominacijos: „Mylimiausias žmogus“, kurį rinks tik skaitytojai ir žiūrovai, taip pat „Metų sporto žmogus“, „Metų verslo žmogus“, „Metų kultūros žmogus“, „Metų mokslo žmogus“, „Metų muzikos žmogus“, „Metų scenos žmogus“ bei „Metų žmogus“.

Balsuoti galite iki sausio 10 dienos čia.

Apdovanojimus „Žmonės 2020“ pristato žurnalas ŽMONĖS ir LNK TV.

Naujausi straipsniai