„Žmonės 2020“: Metų mokslo žmogumi pretenduojantis tapti Aurimas Vyšniauskas

Aurimas Vyšniauskas
Šaltinis: Žmonės
AA

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Molekulinių darinių Fizikos skyriaus mokslininkas, chemijos mokslų daktaras Aurimas VYŠNIAUSKAS (31) ir jo komanda yra mokslinio atradimo, kuris gali padėti išgydyti nepagydomas ligas, autoriai.

Lietuvių mokslininkų grupė pirmąkart pasaulyje moksliniais eksperimentais pagrindė išvadas apie fluorescuojančius klampos sensorių procesus: šios išvados yra reikšmingas žingsnis gydant civilizacijos epidemijomis vadinamas Alzheimerio, diabeto ligas.

Aurimas Vyšniauskas magistro ir mokslų daktaro laipsnius įgijo Oksforde ir Londono imperatoriškajame koledže, bet dirbti grįžo į Lietuvą. Jis džiaugiasi galėdamas įgyvendinti mokslines savo idėjas Fizinių ir technologijos mokslų centre: jo nuomone, tai viena geriausių vietų moksliniams tyrimams. Savo žiniomis Aurimas dalijasi su studentais – dėsto Vilniaus universiteto Chemijos fakultete.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ AURIMĄ VYŠNIAUSKĄ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų mokslo žmogumi „Žmonės 2020“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti Islandijos universiteto dėstytoja mokslininkė dr. Inga Minelgaitė, kosmobiologė Eglė Čekanavičiūtė, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja, Medicinos fakulteto profesorė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Aurelija Žvirblienė.

Skaitykite daugiau