„Žmonės 2020“: Metų mokslo žmogumi pretenduojanti tapti Eglė Čekanavičiūtė

Eglė Čekanavičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Kosmobiologė Eglė ČEKANAVIČIŪTĖ (35) apie kosmosą svajojo nuo vaikystės, o šiandien yra vienintelė NASA – didžiausioje pasaulio kosminių tyrimų organizacijoje – dirbanti mokslininkė lietuvė.

Baigusi neurobiologijos studijas Harvarde, Stanfordo universitete įgijusi neuromokslų daktaro laipsnį, ji gilinosi į žmogaus imuninę sistemą ir uždegiminius procesus, o dabar labai prisideda prie to, kad žmonės skraidytų virš Žemės: NASA mokslinių tyrimų centre Eglė tiria, kaip buvimas kosmose veikia žmogaus organizmą.

Ateinančiais dešimtmečiais žmonija planuoja skrydžius į Mėnulį ir Marsą – astronautai daug laiko praleis kosmose, tad mokslininkė nagrinėja, kaip kontroliuoti radiacijos poveikį jų kūnams ir kitus galimus veiksnius. Taip pat ji užsiima mokslo populiarinimu, dalyvauja mokslo mugėse ir moko vaikus bei studentus, ypač iš mažiau pasiturinčių šeimų.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ EGLĘ ČEKANAVIČIŪTĘ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų mokslo žmogumi „Žmonės 2020“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti Islandijos universiteto dėstytoja mokslininkė dr. Inga Minelgaitė, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja, Medicinos fakulteto profesorė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Aurelija Žvirblienė.

Skaitykite daugiau