„Žmonės 2020“: Metų kultūros žmogumi pretenduojanti tapti Kristina Sabaliauskaitė

Kristina Sabaliauskaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-07 15:34
Lietuvos literatūroje rašytoja Kristina SABALIAUSKAITĖ (45) yra vienas ryškiausių šviesulių. Dailės kritikė, menotyros mokslų daktarė istorines žinias meistriškai derina su pasakotojos talentu ir patraukia net tuos skaitytojus, kuriems istorija iki tol atrodė nuobodi.

Londone gyvenanti autorė 2008-aisiais debiutavo su istoriniu romanu „Silva rerum“: knyga tapo visų laikų lietuvišku bestseleriu, sulaukė ir kritikų, ir kultūros istorikų pripažinimo, buvo išrinkta Metų knyga, o jos tiražas išleistas net trylika kartų. Šlovės sulaukė ir trys romano tęsiniai. Kristina Sabaliauskaitė apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija, Šventojo Kristoforo statulėle, Liudo Dovydėno premija.

Naujausias jos romanas „Petro imperatorė“ tapo laukiamiausia pastarųjų metų lietuviška knyga: kritikai ją sutiko abejingai, „Petro imperatorė“ nebuvo įtraukta į Metų knygos rinkimus, tačiau skaitytojai ją nušlavė nuo lentynų – vien per pirmąjį mėnesį romano tiražas buvo pakartotas tris kartus.

„ŽMONĖS 2020“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ KRISTINĄ SABALIAUSKAITĘ GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų kultūros žmogumi „Žmonės 2020“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti kino režisierius Ignas Jonynas, HBO mini serialo „Černobylis“ kostiumų dailininkė Daiva Petrulytė bei prodiuserė Lineta Mišeikytė ir Venecijos bienalės pagrindinio prizo „Auksinis liūtas“ laimėtojos menininkės Lina Lapelytė, Rugilė Barzdžiukaitė ir Vaiva Grainytė.

Naujausi straipsniai