„Žmonės 2019“: Metų verslo žmogumi už efektyvų darbą pretenduojantis tapti Algimantas Markauskas

Algimantas Markauskas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-01-05 13:09
Mokslininko biochemiko Algimanto MARKAUSKO (56) vadovaujama bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pernai pripažinta pelningiausia Lietuvoje veikiančia įmone. „Žmonės 2019“ apdovanojimuose jis pretenduoja tapti Metų verslo žmogumi.

Šiemet Floridoje bendrovės generalinis direktorius atsiėmė tarptautinį „Shingo“ apdovanojimą už „Lean“ sistemos, efektyvinančios verslo procesus, diegimą: aukštųjų technologijų įmonė kai kuriuos procesus sugebėjo sutrumpinti net kelis kartus. Vadovas įsitikinęs, kad versle būtina investuoti ne tik į pastatus, įrenginius, bet labiausiai – į mokslą ir žinias. Tokios investicijos yra brangios ir ilgalaikės, tačiau be jų sunku tikėtis sėkmės.

Algimantas užaugo pajūryje, nuo vaikystės domėjosi chemija, patikėjo biotechnologijų perspektyva ir Vilniaus universitete baigė biochemijos studijas. Vadybos pagrindų jam teko išmokti sovietinėje armijoje, ten tarnavo karininku leitenantu ir vadovavo kitiems kareiviams. Vėliau dirbo Taikomosios enzimologijos institute, įmonėje „Fermentas“, prieš dešimt metų tapo šios įmonės generaliniu direktoriumi. 

Ambicingas ir veiklus mokslininkas greitai suprato, kad lietuviai gali pagaminti fermentus genams klonuoti ir analizuoti taip pat gerai, kaip užsieniečiai, o gal dar geriau. „Fermentas“ virto „Thermo Fisher Scientific Baltics“, ir dabar ši bendrovė – pasaulinė molekulinės biologijos fermentų gamybos lyderė. Įmonės vadovas sako, kad tai, kas gamtoje vystosi kelis milijonus metų, jo komanda per kelis mėnesius sukuria mėgintuvėlyje. Su sukurtais reagentais kiti mokslininkai atlieka sudėtingus tyrimus, atranda būdų nustatyti sunkias ligas ir gauna Nobelio premijas.

„ŽMONĖS 2019“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ ALGIMANTĄ MARKAUSKĄ  GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų verslo žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė, drabužių prekybos ir mainų platformą valdančio lietuviško startuolio „Vinted“ įkūrėjai Milda Mitkutė ir Justas Janauskas bei broliai Dominykas ir dvyniai Kristijonas bei Augustinas Vizbarai, Lietuvoje įkūrę aukštųjų technologijų įmonę „Brolis Semiconductors“.

„Žmonės 2019” apdovanojimai įvyks sausio 18 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, tiesiogiai per LNK.

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai