„Žmonės 2019“: Metų sporto žmonėmis už dvigubą stiprybę pretenduojančios tapti Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-16 12:50
Lietuvos irkluotojos Milda VALČIUKAITĖ (24) ir Ieva ADOMAVIČIŪTĖ (23) „Žmonės 2019“ apdovanojimuose pretenduoja tapti Metų sporto žmonėmis. Jų ūgių skirtumas – net 20 centimetrų. Milda gyvena Trakuose, Ieva – kaunietė. Nepaisydamos to, merginos sugeba irkluoti taip sinchroniškai ir tokiais vienodais yriais, kad varžybų žiūrovams belieka stebėtis.

Pirmąsyk į porinę dvivietę valtį jos susėdo prieš aštuonerius metus – tada tapo jaunimo pasaulio ir Europos čempionėmis. Vėliau karjeros siekė atskirai: Milda 2013-aisiais triumfavo planetos pirmenybėse su tuomete porininke Donata Vištartaite, užpernai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jiedvi iškovojo bronzą. Galiausiai Milda vėl sėdo į valtį su Ieva – ir šių metų pasaulio čempionate Bulgarijoje, irkluojant 2000 metrų, joms niekas neprilygo. 

Prieš lemiamas varžybas merginos kelis kartus klausėsi Marijono Mikutavičiaus dainos „Trys milijonai“. „Iškart susitarėme, kad kovosime iki galo, nesvarbu, kurioje pozicijoje irkluosime. Na, o išėjo, kaip tikrai nesitikėjome“, – teigia Milda. „Finale pajutome viena kitą, atradome ritmą. Kad galime būti pirmos, pradėjau manyti, kai liko 300 metrų iki finišo. Buvo labai sunku, bet sakiau sau: jei dabar pakentėsime, džiaugsimės visą gyvenimą“, – patikina Ieva.

Sportininkės yra susikūrusios instagramo paskyrą „Tall and taller“ – „Aukšta ir aukštesnė“, kurią mėgsta ne tik sporto gerbėjai. Jiedvi gerai sutaria ir vienbalsiai pripažįsta, kad irkluoti vienvietę valtį nė vienai nepatiktų: dviese kur kas smagiau. Jų svajonių pergalė – olimpinis auksas. 

„ŽMONĖS 2019“ APDOVANOJIMAI: SAVO BALSĄ UŽ MILDĄ VALČIUKAITĘ IR IEVĄ ADOMAVIČIŪTĘ  GALITE ATIDUOTI ČIA.

Metų sporto žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose taip pat pretenduoja tapti krepšininkas Paulius Jankūnas, disko metikas Andrius Gudžius bei ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

„Žmonės 2019” apdovanojimai įvyks sausio 18 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, tiesiogiai per LNK.

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai