„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisija pradeda darbą: įvertins labiausiai nusipelniusius žmones

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-30 08:53
Jau sausio 18 dieną vyksiantys „Žmonės 2019“ apdovanojimai kalbės apie tuos, kurie savo darbais, idėjomis bei iniciatyvomis keičia šalį ir visuomenę. Renginio metu bus pagerbti žmonės, kurie garsūs ne tik savo asmeniniais pasiekimais, bet ir tuo, kad griauna įsigalėjusius stereotipus, skatina diskusiją ir pažangą, daro visuomenę geresnę. Trečiadienį restorane „Stebuklai“ kandidatai į nominantus buvo pristatyti susirinkusiai apdovanojimų komisijai. Apdovanojimų nominantai visuomenei bus atskleisti ir balsavimas prasidės gruodžio 6-ąją.

Atsinaujinusi „Žmonės 2019“ apdovanojimų koncepcija keičia ir balsavimo principą. Šį kartą nugalėtojus rinks ne tik balsuojantieji portale žmonės.lt, bet ir komisija, kurioje – savo darbais ir pasiekimais į istoriją jau įėjusios asmenybės, atstovaujančios kiekvienai nominacijai. 

Komisijos narių kėdėse – istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos – prezidentas Robertas Dargis, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, Lietuvos penkiakovininkas, 2008 m. Pekino vasaros olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas, lietuvių teatro ir kino aktorė Nelė Savičenko, žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė ir televizijos laidų vedėja, žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė. Kiekvieno jų laukia atsakinga užduotis – išrinkti labiausiai nusipelniusius žmones.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai / Gretos Skaraitienės nuotr.
„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisija savo balsus skirs 6 iš 8 nominacijų – „Metų sporto žmogaus“, „Metų verslo žmogaus“, „Metų kultūros žmogaus“, „Metų mokslo žmogaus“, „Metų muzikos žmogaus“ ir „Metų scenos žmogaus“ nominacijose.

Žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė pastebi, kad visi prie rinkimų prisidedantys žmonės – be galo talentingi ir svarbūs.

„Kiekvienas komisijos narys – tikras profesionalas, neginčijamas savo srities autoritetas, mylimas Lietuvos žmonių ir dėl kitų ryškių savybių: charizmos, analitinio mąstymo, humoro jausmo, kūrybiškumo, valios ar atjautos. Ir tai yra labai svarbus momentas. Nes būtent tokios asmenybės kuria ne tik pačios, bet ir gali įkvėpti ir, juolab, objektyviai įvertinti kitus. Šiuo atveju – labiausiai vertinamus metų žmones“, – įsitikinusi G.Bukauskienė.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai / Gretos Skaraitienės nuotr.
„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Man visuomet imponuoja muzikantai, garsinantys Lietuvos vardą už jos ribų. Vertinu dalykus, turinčius išliekamąją vertę. Sezoniniai darbai dažnai būna trumpalaikiai, juk muzika gali gyventi mažiau nei metus arba visą amžių, todėl svarbu įvertinti tuos, kurie sugeba išsilaikyti savo kelyje, turi aiškią viziją, įkvepia. Stengiuosi neapsiriboti vienu žanru, nors save realizuoju populiariosios muzikos srityje. Džiaugiuosi dėl „Žmonės 2019“ apdovanojimų pokyčių. Kuo jų daugiau, kuo tas šuolis didesnis – tuo įdomiau“, – neslepia muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai
„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai

„Kino pavasario“ direktorei Vidai Ramaškienei irgi malonu dėl įvykusių renginio pokyčių, anksčiau ji kasmet „Žmonių“ apdovanojimuose lankydavosi kaip viešnia, o dabar turės galimybę prisidėti prie „Žmonės 2019“ kulminacijos – geriausiųjų apdovanojimo. V. Ramaškienei į dienos šviesą norisi ištraukti ir kukliuosius. Tuos, kurie galbūt ne visada moka apie save garsiai pranešti kitiems. Anot jos, ypatingais talentais apdovanoti yra ne visi, tačiau tie, kurie keičia pasaulį, kurie garsina Lietuvą už jos ribų, neabejotinai turėtų būti įvertinti.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai
„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai

Komisijos balai lems pusę galutinio sprendimo renkant nugalėtojus kiekvienoje nominacijoje. Kitą pusę sprendimo lems žmonės, balsuosiantys už nominantus portale žmonės.lt.

„Balsuodami komisijos nariai pasisakys už, jų nuomone, patį verčiausią žmogų. Daugiausiai balsų surinkęs nominantas gaus vieną balą ir atsidurs pirmoje vietoje, mažiau balsų surinkusieji pagal balus stos į antrą, trečią ir ketvirtą vietas. Jei žiūrovų ir komisijos narių nuomonė išsiskirs, t. y. keletas kandidatų surinks po tokį patį balsų skaičių – lemiamas bus komisijos balsas“, – sako apdovanojimų prodiuseris Gediminas Jaunius iš kūrybos namų ELITAZ.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai
„Žmonės 2019“ apdovanojimų komisijos pusryčiai

Apdovanojimų nominantai visuomenei bus atskleisti ir balsavimas prasidės gruodžio 6-ąją. Savo kandidatus nominacijai „Mylimiausias žmogus“ galima siūlyti jau dabar – tai galima padaryti apdovanojimų puslapyje.

„Metų žmogų“ išrinks ir renginyje paskelbs žurnalo „Žmonės“ redakcija.

„Žmonės 2019“ apdovanojimai jau sausio 18 d. vyks Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Juos tiesiogiai transliuos LNK televizija. Renginį ves Jurgita Jurkutė ir Edmundas Jakilaitis.

Apdovanojimus organizuoja žurnalas „Žmonės“ ir LNK televizija. Reginio prodiuseriai – kūrybos namai ELITAZ.

Apdovanojimų
partneriai:

Naujausi straipsniai