„Žmonės 2018“ apdovanojimai: Metų žmogumi paskelbtas Šarūnas Jasikevičius

Šarūnas Jasikevičius / Tautvydo Stuko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-21 19:55
Kurį pramogų pasaulio asmenį vertini Tu, o kurį – Tavo kaimynas, draugai? Tai tapo aišku sekmadienio vakarą Vilniuje, „Compensa“ kocertų salėje.

Čia Žurnalo „Žmonės“ ir LNK komandos antrą kartą surengė Lietuvos pramogų pasaulio apdovanojimų ceremoniją. Šventę nuo 19.30 val. tiesiogiai transliuoja LNK.

Iškilmingos ceremonijos metu apdovanojami ryškiausi pramogų pasaulio žmonės – dainininkai, aktoriai, komikai, televizijos laidų vedėjai, stilingiausios garsenybės.

Su šventės svečiais ir LNK televizijos žiūrovais bendrauja aktorė Inga Jankauskaitė. Kaip sakė interviu žurnalui „Žmonės“, net ir patyrusiai vedėjai virpa širdis, bet džiaugiasi turėdama puikius scenos partnerius. Tai – pianistas Petras Geniušas, aktorius ir renginių vedėjas Vytautas Rumšas, sporto treneris Jeanas Claude'as Edorhas, olimpietis Aurimas Didžbalis, TV vedėjas Viktoras Jakovlevas.

Metų mylimiausius rinko internautai. Metų įvykis ir Metų žmogus laimėtojus išrinko „Žmonės“ redakcija.

Asmenybės buvo renkamos pagal septynias kategorijas: Mylimiausia TV laidų vedėja, Mylimiausias TV laidų vedėjas, Mylimiausia atlikėja, Mylimiausias atlikėjas, Mylimiausia aktorė, Mylimiausias aktorius, Metų stilius.

Pirmąją nominaciją įteikti Inga Jankauskaitė pakvietė pasaulio vicečempioną ir olimpinių žaidynių medalininką Aurimą Didžbalį, kuris į sceną atnešė pirmąją šio vakaro „statulėlę“ – Europos sunkiosios atletikos čempionatų prizininką Ramūną Vyšniauską. Po Vyšniuko padeklamuoto Williamo Shakespeare‘o soneto Inga pastebi, kad platus akiratis ir šiek tiek specialiųjų efektų visada padeda laimėti aukštus reitingus.

Publiką nustebinę vyrai paskelbė, kad Mylimiausios televizijos vedėjos „reitinguose“ pakilo ir pirmąją „Žmonės 2018“ statulėlę laimėjo LNK laidos „Valanda su Rūta“ vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Sakydama padėkos kalbą, Rūta publikos meilę palygino su krištoliniu indu, kuris dūžta nuo menkiausio prisilietimo.

„O jei esi cinikas – žvelgi į publikos meilę lyg į įnoringą mylimąją, kuri išnaudoja tave, o paskui ima kitą. Laimėjimo sureikšminti nereikia, bet padėkoti verta“, – kalbėjo Rūta. Linkėdama sakyti vieni kitiems kuo daugiau gražių žodžių, garsi televizijos vedėja užsiminė ir apie tai, kad prieš metus kraupiai mirė Matukas – Rūta paakino visus būti nepakantiems blogiui ir neužgniaužti ryžto.

Atokvėpį nuo ovacijų užpildė dainininkas Vaidas Baumila su daina „Tai buvai tu“, kurios metu ekrane pasirodė garsiausių Lietuvos porų nuotraukos – visi jautriausi kadrai buvo užfiksuoti žurnalo „Žmonės“ fotosesijų metu.

Tuomet vakaro vedėja, lyg atliepdama dienos naujieną apie tai, kad krepšininkas Simas Jasaitis rytą buvo nugabentas į policijos komisariatą, palinkėjo poroms gebėti būti kartu santarvėje. Scenon ji pakvietė Arūną Valinską, jos nuomone, – Arūno ir Ingos Valinskų pora yra vienas geriausių pavyzdžių pramogų pasaulyje.

„Būti viešumoje ir darniai sugyventi nelengva“, – kalbėjo vakaro vedėja.

Arūnas Valinskas paskelbė paskelbė Mylimiausio televizijos vedėjo vardą. Juo tapo TV3 laidos „Gero vakaro šou“ vedėjas Justinas Jankevičius.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Jis pasidžiaugė, kad statulėlę gavo būtent iš Arūno Valinsko, nes laiko jį savo mokytoju.

„Galvoji, kad apdovanojimas nieko nereiškia, bet kai gauni – visai faina“, – kaip visada šmaikščiai kalbėjo Justinas Jankevičius. – Norėčiau padėkoti kolegoms iš „Gero vakaro šou“, nes čia yra jų nuopelnas – kad aš nesugebėjau sugadinti laidos. Dėkingas visiems, ypač – kolegai Mindaugui Stasiuliui. Taip pat norėčiau padėkoti prodiuseriui Justinui Milušauskui: vertėjo žostkai praleisti „X Faktoriaus“ transliaciją dėl šito".

„Nieko nesakyk“ – suskambusi Justės Arlauskaitė-Jazzu daina tarsi pakvietė neaptarinėti laimėtojo, o džiaugtis švente.

Pianistas, profesorius Petras Geniušas – dar vienas netikėtas Ingos Jankauskaitės padėjėjas. Po žavingo flirto scenoje jis paskelbė Mylimiausios atlikėjos nominacijos nominantus. Antrus metus iš eilės auksu žėrinti statulėlė atiteko Justei Arlauskaitei-Jazzu. Dainininkė ceremonijoje nedalyvavo – susirinkusieji išvydo ekrane šeštadienį nufilmuotą statulėlės įteikimą.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Atokvėpį vakaro vedėjai suteikė Justinas Jarutis ir Monika Pundziūtė-Monique -duetas apdovanojimų scenoje atliko savo naujausią hitą „Stay With Me“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Scenoje pasirodęs dar vienas Ingos Jankauskaitės partneris aktorius Mindaugas Papinigis nusprendė, kad tokiame didingame renginyje jo atėjimas į sceną buvo... skystokas. Inga nusileido partneriui ir pakvietė jį į sceną dar kartą. Šįkart šviesos sužibo dar ryškiau, ekrane pasirodė užrašas MINDAUGAS PAPINIGIS, buvo nutiestas raudonas kilimas, juo žengė gospelo choras, giedojęs kūrinį „Oh Happy Day“, o procesijos gale žengė pats Mindaugas. Vis dėlto įnoringam aktoriui to nepakako ir jis paprašė vėl pakartoti įėjimą į sceną. Fejerverkai, žonglieriai, fakyrai ir prekybos centro vežimėlyje palaikymo šokėjų stumiamas Mindaugas Papinigis – tokio pasirodymo pavydėti galėtų net didžiausios scenos primadonos.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Po įspūdingo šou Mindaugas paskelbė, kad Mylimiausiu atlikėju tapo dainininkas Donatas Montvydas.

Apdovanojimą jis skyrė savo žmonai Veronikai. „Su klausytojais praleidžiu daugiau laiko nei su mylimąja, su tokiu kaip aš gyventi negalėčiau. Veronika – tu mano mylimiausia. Žinau, kad žiūri tavo mama, tu esi mano gyvenimo moteris, nešiu tave iki gyvenimo galo kaip bebūtų sunku", – išpažino meilę žmonai Donatas Montvydas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Į Holivudą visus svečius mintimis nukėlė dainininkas Vidas Bareikis, atlikęs kūrinį „Bradas Pittas“, kuriame vis skamba eilutė „kalčiausias čia – prakeiktas Bradas Pittas“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tai priartino prie kitos nominacijos, kurią įteikti Inga pakvietė aktorių Vytautą Rumšą Jaunesnįjį.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Visas miestas – žvaigždžių. Kaip pasakytų Ryanas Goslingas, city of stars“, – po šių V.Rumšo žodžių šviesa prigeso, „įvažiavo“ fortepijonas. Apdovanojimų scenoje atgijo geriausias praėjusių metų miuziklas „Kalifornijos svajos“ (orig. „La La Land“). Kartu su I.Jankauskaite dainą „City of Stars“ atlikęs V.Rumšas po kvapą gniaužiančio pasirodymo pristatė Mylimiausios aktorės nominantes – pergale šiemet mėgaujasi teatro ir televizijos aktorė Inga Norkutė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Plojimus pakeitė Erica Jennings su kūriniu „My Baby He‘s Got Style“. Grįžusius iš reklamos žiūrovus pasitiko „Naktinės personos“ su kūriniu „Kelyje“.

Bene beprotiškiausias pramogų pasaulio personažas Lolita Zero guodėsi didžiulėmis eilėmis – tiek grožio salone, tiek apdovanojimuose... Tuomet atėjo eilė paskelbti Mylimiausio aktoriaus nugalėtoją – juo tapo kino ir teatro aktorius Mantas Stonkus.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Jis padėkojo žmonai Indrei, mamai, kuri niekada jo nelaikė žvaigžde. „Kai grįžau į savo gimtąją Plungę su nuotrauka žurnale „Žmonės", jau buvau žvaigždė, bet mama sakė mautis treningus ir eiti malkų nešti", – sakė Mantas Stonkus.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Scenon žengė „Happyendless“ su „Lietuvos balso“ finalininke Kaia – kartu jie atlieka kūrinį „Paper Lights“.

Ingai šį vakarą talkina vien vyrai, dar vienas jų – Europos lengvosios atletikos kelių čempionatų medalininkas, žvaigždžių geidžiamas sporto treneris Jeanas Claude‘as Edorhas. Vakaro vedėja paklausė, kad galbūt šventės proga rytoj treniruotės nebus. Treneris su tuo nesutiko. Jis nuo kėdžių pakėlė žiūrovus, parodė savo firminį prisėdimą ant nematomos kėdės ir paprašė visų pakartoti. Žmonių kūnus dailinantis treneris patarė, ką daryti, kad kiekvienas drabužis dailiai gultų ant kūno – pasėdėti taip po valandą kasdien ir kūno formos bus tokios, kad tiks bet kokia svajonių suknelė. O kas taikliausiai moka pasirinkti drabužius? Jeanas Claude‘as paskelbė, kad Metų stiliumi tapo modelis, socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Mama, tėti, pažiūrėkit, kur esu!" – sušuko statulėlę iškėlusi Karolina. Ji padėkojo šeimai, mylimajam Jonui, savo sekėjams – be jų, pasak Karolinos, scenoje šiandien ji nestovėtų. Taip pat padėkojo Monikai Kazakevičiūtei, ženklo "MAS924" įkūrėjai, už vakarui kurtą įspūdingą violetinę suknelę.

Nušlamėjus suknelėms scenon įžengė žavingai keistoji atlikėja Migloko.

I.Jankauskaitė su „Info TV“ žurnalistu Viktoru Jakovlevu aptarė įvykius, kurių sukūryje kasdien sukasi LNK ir žurnalo „Žmonės“ žurnalistai. Viktoras pristatė įvykių grandinę, kurią galima skelbti metų įvykiu. Laimėtojas – visa Lietuva. V.Jakovlevas sveikino Lietuvą, kuri įgavo drąsos kalbėti, apnuoginti skaudžių gyvenimo iššūkių paliktas žaizdas, nebesislėpti šešėliuose. Tai – Metų įvykis: drąsa kalbėti. Jį išrinko "Žmonės" redakcija. Apdovanojimas skiriamas visiems žmonėms, kurie rado savyje jėgų ir drąsos prabilti apie skaudžias patirtis ir nutraukė tylą.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Daiva Žeimytė prabilo apie skaudžias skyrybas ir smurtą artimoje aplinkoje. „Gėda ir nesmagu apie tai kalbėti", - prisipažino Daiva. Beata Tiškevič kalbėjo apie skaudžias skyrybas. Marius Repšys - apie patirtą depresiją. Dominykas Vatiekūnas prabilo apie seksualinę orientaciją.

Erika Račkytė prabilo apie Panevėžio dramos teatro vadovo seksualinį priekabiavimą. „Man neužteko kūno svorio jį atplėšti...", - sakė ji.

Viktoras Jakovlevas pravėrė voką, bet nė laimėtojo - nebuvo nė vienos pavardės, apdovanojimas skiriamas visiems žmonėms, kurie rado savyje jėgų ir drąsos prabilti apie skaudžias patirtis ir nutraukė tylą.

Drąsa prabilti – tikras išsilaisvinimas, priverčiantis kiekvieną pasijusti geriau. Ta proga praėjusiais metais apdovanojimuose „Žmonės 2017“ mylimiausiu atlikėju išrinktas Merūnas Vitulskis atliko kūrinį „Feeling Good“.

Paskutinę, itin svarbią nominaciją – Metų žmogus – pristatė žurnalo „Žmonės“ redaktorė Gitana Bukauskienė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Ji pabrėžė, kad greta profesinių pasiekimų visgi svarbus yra paprastasis žmogiškumas. Kai esi ne tik planetos žvaigždė, bet ir tiesiog žmogus. Vyras, sutuoktinis, tėvas, sūnus. Ir nuoširdus paprastos tiesos pasakymas tampa tokiu galingu, tokiu įkvepiančiu ir tokiu herojišku. Šių metų herojus – Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šarūno apdovanojimų ceremonijoje nebuvo – Klaipėdoje ką tik pasibaigė „Žalgirio“ ir „Neptūno“ varžybos. Todėl su žiūrovais Š.Jasikevičius sveikinosi iš ekrano.

Apdovanojimų ceremoniją „Žmonės 2018“ užbaigė I.Jankauskaitės sveikinimai rytdienos žvaigždėms, rytdienos žurnalų viršelių herojais. Sparčiai kylančiai žvaigždei ir buvo patikėta vainikuoti šventę – „Lietuvos balso“ nugalėtoja Monika Marija Paulauskaitė apdovanojimus uždarė su daina „Je Suis Malade“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai