Žiūrovų širdis užkariavusi „The Queen’s Gambit“ aktorė A.Taylor-Joy: „Vaikystėje nepritapau jokioje šalyje“

Anya Taylor-Joy / Netflix ir Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-26 14:55
Vos pasirodęs „Netflix“ serialas „The Queen`s Gambit“ tą pačią dieną tapo vienu žiūrimiausių visame pasaulyje, o pagrindinį vaidmenį atlikusi Anya Taylor-Joy (24) kone akimirksniu – žvaigžde. Visgi išraiškingomis akimis žavinti aktorė atvira – anksčiau netikėjo, kad kino industrijoje gali pasiekti sėkmės, nes nesijautė graži.

„Iki šiol nemanau, kad esu pakankamai graži, kad galėčiau būti filmų žvaigždė. Tai skamba apgailėtinai. Mano vaikinas perspėja, kad žmonės manys, jog esu visiška kvaiša, sakydama šiuos dalykus. Bet aš tiesiog manau, kad atrodau keistai, o ne gražiai“, – „The Sun“ sakė A.Taylor-Joy.

Nors viso pasaulio kinomanai liaupsina serialą „The Queen`s Gambit“, A.Taylor-Joy atviravo, jog šio kūrinio pati nežiūrėjo.

„Buvimas savo kūne yra nuostabus tuo, kad tu negali matyti savo veido“, – trumpai tokį sprendimą pakomentavo aktorė.

Kompleksai dėl išvaizdos aktorei trukdė filmuojantis ir šių metų pavasarį pasirodžiusiame filme „Emma“. Anya pasakojo, kad filmavimo metu jai net prasidėjo panikos priepuolis.

„Man prasidėjo panikos priepuolis, nes aš suvokiau, kad būsiu pirmoji nesimpatiška Emma kino filmuose, o mano pirmieji žodžiai šiame filme buvo „aš graži, protinga ir turtinga“. Tai mane trikdė“, – prisiminė A.Taylo-Joy.

Anya Taylor-Joy / Scanpix nuotr.
Anya Taylor-Joy / Scanpix nuotr.

Niekur nesijautė sava

A.Taylor-Joy augo daugiakultūrinėje šeimoje – jos motina yra britė, o tėvas – argentinietis. Vaikystėje aktorės šeimai teko ne kartą persikelti gyventi į kitą šalį.

Anya gimė Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau kai jai buvo dveji, šeima persikėlė į Argentiną. Buenos Airėse iki aštuonerių metų savo dienas leidusi A.Taylor-Joy galiausiai atsidūrė Londone – čia tėvai persikėlė gavę pelningą darbo pasiūlymą. Trijų šalių pilietybes – Didžiosios Britanijos, Argentinos ir JAV – turinti aktorė pasakoja, kad vos atvykusi į Didžiąją Britaniją, ji sulaukė skaudžių patyčių. Tiesa, ir Buenos Airėse ji jautėsi svetima.

„Argentinoje yra daug žalumos, aš augau apsupta gyvūnų. Staiga pakliuvau į Londoną, į didmiestį, kuriame su niekuo negalėjau pasišnekėti – nemokėjau nė žodžio angliškai. Tikrai nesijaučiau čia pritapusi, nors ir Argentinoje buvo tas pats. Buvau per daug britė Argentinoje, per daug argentinietė, kad būčiau priimta Anglijoje. Per daug amerikietė, kad būčiau sava kur nors kitur. Vaikai manęs tiesiog nesuprato jokioje šalyje“, – pasakojo ji.

Anya atvirauja, kad tyčiodamiesi vaikai ją ne kartą buvo uždarę mokyklos spintelėje. „Vaikystėje buvau tokia vieniša, jaučiausi tokia izoliuota“, – prisimindama praeitį emocijų neslėpė aktorė.

Anya Taylor-Joy / Kadras iš serialo „The Queen’s Gambit“
Anya Taylor-Joy / Kadras iš serialo „The Queen’s Gambit“

Artimas vaidmuo

Visgi išskirtinės išvaizdos A.Taylor-Joy pastebėjo modelių agentūra, o ši tapo atspirties tašku siekiant aktorės karjeros. Anya šypteli, kad aktore norėjo būti nuo pat vaikystės.

A.Taylor-Joy talentas buvo pastebėtas – neilgai trukus mergina gavo antraplanių vaidmenų didelio populiarumo sulaukusiuose filmuose, tarp kurių buvo ir 2015 metais pasirodžiusi „Ragana“. 2019 metais Anya gavo savo pirmąjį pagrindinį vaidmenį filme „Emma“, kuris kinomanams buvo pristatytas šių metų vasarį.

Kai jai buvo pasiūlytas Bethes vaidmuo seriale „The Queen’s Gambit“, Anya pasakoja, iškart supratusi, kad šis yra artimas – rodos, parašytas būtent jai.

„Kad šis vaidmuo yra skirtas man, suvokiau akimirksniu. Aš tiesiog bėgau pas režisierių pasakyti, jog puikiai suprantu pagrindinę veikėją. Jaučiau, kad tikrai galiu perteikti tą vienišumo jausmą. Kai kurie jos gyvenimo momentai primena ir mano vaikystę. Tas vienišumas“, – sakė aktorė.

Naujausi straipsniai