Žinomų žmonių atžalų Rugsėjo 1-oji – anūkę išlydėjo ir politikas Algirdas Butkevičius

Rugsėjo 1-oji žinomų ž,monių šeimose / Žmonės.lt fotomontažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-01 10:49
Šventinio jaudulio kupiną dieną išgyvena tie, kurių vaikai eina į mokyklą. Aukštesnė klasė ar pirmoji – gėlėmis apkaišyta Rugsėjo 1-oji svarbi kiekvienam. Žinomi Lietuvos žmonės pasidalijo, kaip ruduo šįmet įžengė į jų namus.

„Videometra“ vykdančioji prodiuserė dainininkė Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė savo dukrą Lėją išleido į pirmą klasę. Nauja ne tik tai – Rūta su vyru Mariumi Dauda šįmet apsigyveno gerokai už Vilniaus, Širvintų rajone, Kiauklių miestelyje.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau atstumas Rūtai neatrodo kliūtis – tiek laiko tenka ir prastovėti automobilių spūstyse pačioje sostinėje. Be to, judviejų su vyru darbas nėra toks, kai turi būtinai būti biure – bet kada galės Lėją pasiimti į mokyklą.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Mažylė jaukiai turėtų pradėti metus, nes jau pernai lankė paruošiamąją klasę Viršuliškių vidurinėje mokykloje.

„Mokytoja ir net patalpos bus tos pačios, tad nerimo nėra. Tikiuosi, kad Lėja tikrai pajus visą mokymosi malonumą. Man pačiai mokyklos metai Panevėžyje – vieni gražiausių gyvenime ir jei tektų kartoti, norėčiau tai daryti toje pačioje mokykloje su tais pačiais mokytojais ir bendramoksliais“, – sakė Rūta.

Jos dukra mokykloje privalės vilkėti uniformą, tačiau tiek mamai, tiek dukrai kaip tik smagu dėl to. Lėja žengia labai gerai pasiruošusi – moka skaityti, rašyti, skaičiuoti. Rūta tikisi, kad namų darbus dukra paruoš mokykloje, ką jau žadėjo mokytoja, rengianti popamokinę veiklą, ir grįžus namo bus galima pasimėgauti vakaru.

„Nes aš neturiu kantrybės kartu ruošti namų darbus“, – juokėsi Rūta.

Šventišką dieną ji numačiusi po išklimių mokykloje nuvažiuoti į kokią nors Širvintų kavinukę. Vienoje jau lankėsi kavos su mama ir buvo nustebinta jaukumo.

„Net nieko panašaus nemačiau Vilniuje – bus labai įdomu“, – sakė Rūta.

Mokyklos skambutis šiemet pirmą kartą suzvimbė ir atlikėjų Renatos Voitechovskajos-Norvilės bei Deivido Norvilo-Deivio viduriniajam sūnui Emiliui. Rugsėjo 1-ąją berniukas sutiko Gabijos gimnazijos suole.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Renkant mokyklą sūnui labai daug galvos sukti nereikėjo – tą pačią gimnaziją lanko vyresnėlė Vanesa. Šiemet ji eis į gimnazijos pirmą klasę. Tiesa, mokyklos per vasarą Vanesa visai nepasiilgo.

O kaip prieš mokslo metus jautėsi pradinukas? Ar laukė Rugsėjo 1-osios? Išgirdęs šį klausimą Emilis emocingai linktelėjo galva, o Renata sūnaus entuziasmą palydėjo šypsena. Mama nė neabejoja – Emiliui patiks mokykloje. Jis labai žingeidus, draugiškas, veiklus ir bendraujantis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Televizijos ir radijo laidų vedėja Lavija Šurnaitė-Kairienė savo sūnų Nojų išleido į „Sokratus“ mokyklą.

Drabužių dizainerės Dianos Paukštytės ir teisininko Dainiaus Andrijausko dukra Adriana šiemet taip pat pradeda eiti į pirmą klasę. Kūrybinės energijos nestokojanti mergaitė mokslo metus pradės privačioje švietimo įstaigoje – Vilniaus Valdorfo mokykloje.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Septynmetė Naglio Šulijos (53) dukra Elžbieta Milda Šulijaitė labai laukė pirmosios dienos mokykloje. „Raides pažįstame, žodžius dėliojame, skaičiuoti mokame, atrodo, pasiruošę“, – pasakojo tėtis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Paklaustas, ar mergaitė turėjo kokių ypatingų pageidavimų savo aprangai ar aksesuarams, Naglis pasidžiaugė, kad šiuolaikinės uniformos – gražios ir kokybiškos, todėl sukti galvos dėl įvaizdžio nebereikia.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Mažoji Elžbieta jau išsirinko net keletą būrelių, kuriuos lankys mokykloje. Jos pomėgiai – nuo keramikos, muzikos ir teatro iki robotikos. „Tikrai daug. Žinoma, dar yra ir baletas, kuris vyksta ne mokykloje, bet tikrai nebus pamirštas“, – pasakojo Naglis, šiandien laimingą dukrą palydėjęs į Užupyje esančią pradinę mokyklą.

Į švenčiančius savo socialinėje paskyroje kreipėsi Seimo narys, buvęs šalies premjeras Algirdas Butkevičius. Jis šį rytą mokyklon išlydėjo anūkę Kamilę.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Mielieji, sveikinu visus su Rugsėjo 1-ąja! Ši diena yra didi šventė ne tik moksleiviams, studentams, mokytojams, bet ir, žinoma, jų artimiesiems, kurie taip pat stipriai jaudinasi ir tuo pačiu labai džiaugiasi už savo atžalas.

Jaudulį šįmet jaučiu ir pats. Mano mažoji anūkėlė Kamilė jau užaugo ir šiais metais Rugsėjo 1-ąją pasitinka už mokyklinio suolo.

Didžiuokimės savo vaikais, skatinkime juos pamilti knygas ir ugdykime jų pilietiškumą bei meilę savo Tėvynei“, – rašė politikas savo socialinėje paskyroje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai