Žinomų moterų patirtis ir gydytojos atsakas: kaip greitai pašviesinti pigmentines dėmes?

Daina Bosas, Rūta Gancevičienė ir Indrė Trusovė
Daina Bosas, Rūta Gancevičienė ir Indrė Trusovė
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-10-14 10:50
AA

Ak, tos pigmentinės dėmės! Jos erzina ir skatina ieškoti išeities. Gera žinia, kad gali pagelbėti speciali kosmetika. Apie „Eucerin Anti-Pigment“ priemonių poveikį kalbamės su gydytoja dermatovenerologe doc. dr. Rūta Gancevičiene, verslininke Daina Bosas ir tinklaraštininke, dietiste Indre Trusove.

Pigmentinės dėmės ant veido, rankų ar kūno vargina daugelį moterų. Įprastai žmonės, kuriems atsiranda pigmentinių dėmių, turi genetinį polinkį.

Priežasčių atsirasti hiperpigmentacijai yra įvairių: bendras organizmo hormoninis fonas (nėštumas, kontraceptinių tablečių ar kitų tam tikrų vaistų vartojimas), aplinkos veiksniai (saulės, lempų, kompiuterių skleidžiama šviesa, teršalai), uždegimas (kai kurios odos ligos palieka pigmentinių dėmių, pvz., aknė), ultravioletiniai saulės spinduliai.

Tinklaraštininkė, dietistė Indrė Trusovė: „Jau po poros savaičių pastebėjau rezultatus“

„Niekada neturėjau problemų dėl veido odos, kadangi mama išmokė ją tinkamai prižiūrėti, o sveika gyvensena tik pagerindavo odos būklę. Vis dėlto po antrojo nėštumo pastebėjau, jog ant veido atsirado daugybė pigmentinių dėmių. Sunerimau, kadangi iki šiol nebuvau su tuo susidūrusi. Gavusi galimybę išbandyti „Eucerin Anti-Pigment“ liniją, labai apsidžiaugiau. Jau po poros savaičių pastebėjau pirmuosius rezultatus – pigmentinės dėmės pradėjo nykti. Priemonę naudoju trečią mėnesį ir galiu tvirtai pasakyti, kad ji pateisino visus lūkesčius: daugelis dėmių tapo labai neryškios, kai kurios net išnyko, o svarbiausia – naujų neatsiranda. Visa „Eucerin Anti-Pigment“ linija yra praturtinta tiamidoliu, kuris sumažina hiperpigmentaciją bei padeda apsisaugoti nuo pakartotinio jos atsiradimo. Tikrai rekomenduočiau visiems, kurie nori kokybiškai ir efektyviai pasirūpinti savo oda!

„Eucerin Anti-Pigment“ / Gamintojo nuotr.

Daina Bosas: „Nėštumo metu atsirado hiperpigmentacija“

Daina Bosas dėmes sieja su nėštumu ir stebisi greitu „Eucerin Anti-Pigment“ poveikiu. „Trečiojo nėštumo metu atsirado hiperpigmentacija. Tada ir prisiminiau prekės ženklą „Eucerin“, kurio priemonių efektyvumu esu įsitikinusi jau seniai. Kaip nustebau, kai „Eucerin Anti-Pigment“ poveikio pirmuosius rezultatus pamačiau jau po dviejų savaičių! Pigmentinės dėmės pasidarė mažiau pastebimos, oda – šviesesnė. Produktus naudojant ilgesnį laiką kai kurios dėmės išnyko, o kitos akivaizdžiai nublanko, taigi rezultatai pranoko mano lūkesčius. Labai patiko, kad priemonės – malonaus, neįkyraus kvapo, greitai įsigeria, itin lengvos tekstūros. Rodos, pamiršti, kad jas naudoji, – tik malonus vaizdas veidrodyje primena apie jų veiksmingumą. Įdomu, ar pigmentaciją įmanoma visiškai panaikinti? O galbūt viskas, ko galima tikėtis, – tik maksimaliai dėmes pašviesinti?“

Gydytoja dermatovenerologė doc. dr. Rūta Gancevičienė, taip pat išbandžiusi „Eucerin Anti-Pigment“, pripažįsta, kad šios priemonės gerokai lenkia kitus rinkoje esančius šviesinamuosius kosmetikos produktus.

Kalbamės su  gydytoja dermatovenerologe  doc. dr. Rūta Gancevičiene

Gydytoja dermatovenerologė doc. dr. Rūta Gancevičienė / E.Jociūtės ir I.Markevičiūtės („FFakers“) nuotr

Be nėštumo, kas dar provokuoja pigmentines veido dėmes?

Paprastai žmonės, kuriems pigmentinių dėmių atsiranda, turi tokį genetinį polinkį. Pigmentaciją kontroliuoja daugiau kaip 125 genai! O priežasčių yra įvairių: bendras organizmo hormoninis fonas (nėštumas, kontraceptinių tablečių ar kitų tam tikrų vaistų vartojimas), aplinkos veiksniai (saulės, lempų, kompiuterių skleidžiama šviesa, teršalai), uždegimas (gydant kai kurias odos ligas lieka pigmentinių dėmių, pavyzdžiui, aknę). Reikia turėti galvoje, kad oda nepamiršta to, kas su ja įvyko, ypač saulės poveikio. Todėl dažnai pigmentines dėmes ir pastebime tapę vyresni. Jeigu jos dabar išryškėjo, tai – ne šios vasaros pasekmė, o poveikių odai sankaupa. Todėl svarbu nuolat odą saugoti nuo UV, infraraudonųjų spindulių, matomos, mėlynosios šviesos, aplinkos teršalų. Šiuo atžvilgiu kosmetika su specifiniais SPF filtrais tampa tuos veiksnius neutralizuojančiu barjeru ir ji naudotina ne tik lauke, bet ir patalpose – ypač ten, kur esama nuolatinio, stipraus minėtos šviesos, teršalų poveikio. 

Jeigu dėmių atsirado, turi jas nuolat šviesinti įvairiomis priemonėmis – kito varianto nėra?

Jeigu hiperpigmentinė dėmė – melazma, „amžiaus dėmė“, lentigas atsirado, ji niekur nebedings. Nors gali žiemą pašviesėti, kitą pavasarį vėl išryškės. Tačiau hiperpigmentacijos procesus, vykstančius odoje, galima kontroliuoti veikiant medžiagomis, kurios užblokuoja tam tikras pigmento formavimosi grandis ir šitaip pašviesina odą.

Pasak „Eucerin Anti-Pigment“ išbandžiusios Dainos Bosas, ši kosmetika suveikė stebėtinai greitai – rezultatai buvo matomi jau po dviejų savaičių.

Daina Bosas / Gedimino Žilinsko nuotr.

Priemonių nuo pigmentacijos poveikis priklauso nuo komponentų, formulės, dėmių pobūdžio, naudojimo reguliarumo. Verta turėti galvoje, kad, pirma, dėmes šviesinančią kosmetiką reikia naudoti reguliariai; antra, individualūs rezultatai, žinoma, gali skirtis.

Dėmėms gydyti kartais skiriami receptiniai lokalūs preparatai, tačiau jie turi nepageidaujamų poveikių ir jų naudoti ilgai negalima. Kalbant apie „Eucerin“ kosmetiką: kompanija 10 metų vykdė tyrimus ieškodama medžiagos, kurios įtaka pigmentacijai būtų greita ir veiksminga.

„Eucerin“ atrastas ir patentuotas tiamidolis – ir saugi, ir veiksminga medžiaga. Laboratoriniai tyrimai ir klinikinės studijos tai įrodė, bet, norėdama tuo įsitikinti pati, kas vakarą naudojau „Eucerin Anti-Pigment“ serumą ir kremą. Jau po dviejų savaičių mano dėmės pradėjo šviesėti. Serume esantis derinys – tiamidolis ir koncentruota hialurono rūgštis – labai apgalvotas. Hialurono rūgštis drėkina, ramina ir jaunina odą.

„Eucerin Anti-Pigment“ liniją išbandžiusi Indrė Trusovė turi klausimą gydytojai dermatovenerologei doc. dr. Rūtai Gancevičienei apie tolimesnį priemonių naudojimą: ar šias priemones galima naudoti visus metus ir ar būtina daryti pertraukas tarp jų naudojimo? Specialistė atsako į šiuos klausimus ir taip pat išskiria kelias svarbias „Eucerin Anti-Pigment“ ypatybes.

„Naudojant „Eucerin Anti-Pigment‘‘ linijos priemones, sezonas neturi įtakos priemonių veiksmingumui, jas galima naudoti ir šiltuoju, ir šaltuoju metų sezonu. Pasiekus norimą efektą, pigmentinėms dėmėms pašviesėjus ar išnykus, galima rinktis kitas odos priežiūros priemones pagal poreikį. Bet kuriam odos tipui ir bet kuriame amžiuje rekomenduojama odos priežiūros priemones retkarčiais pakeisti, juk mūsų organizmas nėra „statiškas“ – keičiasi mūsų nuotaika, keičiasi poreikiai, keičiasi ir odos būklė.

Indrė Trusovė / Projekto partnerio nuotr.

Siekiant geriausio rezultato hiperpigmentinėms dėmėms koreguoti, rekomenduojama naudoti visus „Eucerin Anti-Pigment“ linijos produktus, nes kiekvienas jų, atlikdamas savo funkciją, papildo vienas kito veikimą ir sustiprina veiksmingumą. Dvejopo poveikio serumas su tiamidoliu ir koncentruota hialurono rūgštimi sumažina hiperpigmentaciją bei padeda odai pritraukti ir išlaikyti drėgmę. Naktinis šios veido odos priežiūros linijos kremas taip pat pasižymi panašia sudėtimi ir, naudojant kartu su serumu, sustiprina jo veiksmingumą.

Naktinio kremo sudėtyje yra dekspantenolio – veikliosios medžiagos, palaikančios odos regeneraciją nakties metu. Na, o dieninis kremas savo sudėtyje turi UVS filtrų, kurie suteikia efektyvią apsaugą nuo ultravioletinių spindulių, mėlynosios šviesos, bendros aplinkos taršos ir tokiu būdu saugo nuo pigmentacijos intensyvėjimo, greito atsinaujinimo, taip pat saugo išgautą pigmentacijos pašviesėjimo efektą.

Saulės spinduliai ne tik skatina hiperpigmentinių dėmių odoje atsiradimą, bet ir sendina odą, todėl apsauginiai UVS filtrai –  viena iš odos senėjimo prevencijos priemonių. Be to, „Eucerin Anti-Pigment“ priemonės tinkamos visiems odos tipams ir įvairaus amžiaus žmonėms. Hiperpigmentacijos atsiradimą sąlygoja ne tik ultravioletiniai saulės spinduliai ar senėjimas, bet ir hormoniniai pokyčiai organizme, uždegiminės ar lėtinės ligos, stresas ir t. t.“