Žinomos moterys „pasimatavo“ rudens spalvas – paltus, papuošalus ir intriguojančias pėdkelnes

Vakaro akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Vakaro akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-10-28 21:10
AA

Trečiadienio vakaras Kauno restorane „Legenda“ buvo pašvęstas madai – žinomos moterys pristatė dvi kolekcijas. Vieną, kurioje dominavo pagrindinis rudens atributas – paltas, kūrė dizainerė Aurelija Jurkšaitytė. Antrosios – papuošalų iš natūralių akmenų – autorės Jūratė Kalvaitienė ir Zita Zaveckienė.

„Gražiai atrodyti norisi visais metų laikais! Ir tada, kai šilta, ir tada, kai šalta. Pastaruoju laiku pasirinkti drabužius yra itin sudėtinga, todėl viršutinis drabužis tampa ypatingai svarbiu ne tik šilumos, bet ir stiliaus akcentu“, – sakė modeliu vakare, pavadintame „Legendų“ vardu, tapusi aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. 

„Mis Lietuva 2013“ Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė sakė, kad šįsyk modelio darbas labai skyrėsi nuo to, ką jai įprastai tenka daryti. 

„Iš renginio vedančiojo Haroldo Urbonavičiaus labai daug sužinojau apie pačius paltus ir jų madas. Tai buvo tarsi istorijos pamoka“, – su šypsena sakė tituluota gražuolė. 

Gerda Stiklickienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Jai įdomus buvo faktas, jog paltas dabartinę formą įgavo gana neseniai, tačiau jo pirmtakas apsiaustas buvo madingas tikriausiai nuo amžių pradžios. R. E. Mazurevičiūtės teigimu, pirmieji paltai istoriniuose šaltiniuose minimi tik 19 amžiaus pabaigoje. Tuo metu besikeičiančios gyvenimo realijos smarkiai supurtė ir grožio sampratą. Plintant feminisčių judėjimui, vyriška mada ėmė daryti vis didesnę įtaką. Gana griežto silueto, vyriško kirpimo, patogūs bei akies nerėžiantys paltai ir kostiumai buvo laikomi idealia apranga naujajai moteriai. Dvidešimto amžiaus pradžia galutinai išstūmė apsiaustus.

„Man ypatingai įdomus laikotarpis iki Pirmojo pasaulinio karo. To meto vizitinė kortelė – platus paltas, vadinamas "dulkės“. Jis turėjo apsaugoti drabužius nuo dulkių bei purvo važiuojant automobiliu. Toks paltas, galintis pridengti bet kokio stiliaus aprangą, buvo ypač populiarus tarp žmonių, galėjusių sau leisti įsigyti automobilį“, – pasakojo televizijos gelbėtoja Gerda Stiklickienė. 

Gerda Stiklickienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Džiazo, ekonominės krizės, spindesio, roko bei naujausiems laikams priskiriamus paltus bei natūralių akmenų autorinius papuošalus taip pat pristatinėjo „Mis Kaunas 2013“ Beatričė Viliušytė, televizijos gelbėtoja Sandra Žutautienė, dainininkė Vasha, šokėja ir „Senamiesčio klubo“ vadovė Beatričė Skabickienė, grožio konkursų dalyvė Diana Nižnik, choreografė Kristina Burneikienė, šokių trupės „Girls only“ narės, „Božolė“ choro lyderė Jurga Liukaitienė. 

Kolekciją pristačiusios merginos juokavo, kad sudėtingiausia šįkart modelio darbe buvo užsidėti kompresines kojines, paryškinusias paltų bei papuošalų derinį. Jų teigimu, nuovargį mažinanti aprangos detalė pristatymų metu yra itin svarbi, bet pirmą kartą bandoma užsimauti išsyk tam nepasiduoda. 

„Didelis jų privalumas – ne tik profilaktinės savybės, bet ir išvaizda. Juk svarbu ne tik gerai atrodyti, bet ir jaustis patraukliai“, – patikino S.Žutautienė. 

Gerda Stiklickienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Anot jos, vakaras buvo ypatingas ir todėl, kad šįsyk dizainerė nusprendė kolekciją skirti ne dviems, o vienam metų laikui. S.Žutautienė tvirtino iki šiol pasigedusi Lietuvos autorių darbų, skirtų būtent rudeniui, pristatymų. 

Modelius šukavo tituluota kirpėja Audra Senkauskienė ir Karolis Murauskas. Makiažais rūpinosi „Beauty Secret“ meistrės. 

„Pamažu į moterų spintas įsikrausčiusio palto dominavimas vyksta iki šiol. Nėra vieno atsakymo, koks jis dabar: ilgas ar trumpas, siauras ar platus, pabrėžiantis moteriškumą ar laisvas ir patogus. Dvidešimto amžiaus moteris nuolat keitė nuomonę, kas jai gražu. Tad – šį sezoną madinga viskas!“, – sakė kelionę per palto mados istoriją surengusi dizainerė A.Jurkšaitytė. 

Ji teigė, kad papuošalai iš natūralių akmenų, kurti „Šarkų salos“ dizainerių, tarsi papyldė aprangos kompoziciją. 

„Akmenys, kuriuos naudojame kurdamos auskarus, apyrankes, karolius, yra nepaliesti jokių apdirbimo įrankių. Būtent todėl, mūsų įsitikinimu, jie turi savitą energetiką“, – sakė J.Kalvaitienė.