Žinomos moterys dėl kilnaus tikslo pozavo su varna, šešku ir gyvatėmis

Solveiga Mykolaitytė, Ingrida Kazlauskaitė, Liveta Kazlauskienė, Elita Citovičiūtė / Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-16 14:28
Kaunietė fotografė Giedrė Narkevičiūtė (21) su gyvūnams neabejingais žmonėmis ėmėsi kilnaus projekto – Kauno „Lesės“ prieglaudoje surengė fotosesiją, kurioje su modeliais pozavo vėžlys, varna, šeškas, triušis ir kiti beglobiai laukiniai ir naminiai gyvūnai.
Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Giedrės Narkevičiūtės nuotr.

„Ilgai mąstytas ir per gan trumpą laiką padarytas mažas projektas parodyti tuos, kurie neturi savo šeimininkų, yra gydomi, prižiūrimi, o vėliau jiems ieškomi nauji namai. Taip pat apie tuos, kurių namai yra laukinė gamta. Tai laikina gyvenimo stotelė kurioje laukinės gamtos atstovai yra gydomi, auginami, reabilituojami ir paleidžiami atgal į laisvę. Projektas buvo vykdomas Kauno „Lesės“ prieglaudoje, kurioje yra daug gyvūnų – katės, šunys, vėžliai, balandžiai, triušiai, žaltys, voverė, lapės, žiurkės ir dar daug kitų neišvardintų“, – taip savo projektą pristato G.Narkevičiūtė.

Su gyvūnais įsiamžinti sutiko ir žinomų žmonių – modelis Solveiga Mykolaitytė, atlikėjas Andrius Grybauskas, dainininkė Ingrida Kazlauskaitė ir jos mama Liveta Kazlauskienė, Olivija Plekavičiūtė, fotomodelis Elita Citovičiūtė ir kiti.

„Rinkomės ramesnius gyvūnėlius, nes kai kurių tiesiog net nelabai išėjo išlaikyti rankose. Nuotraukos – studijos tipo, nes dauguma gyvūnų – egzotiški, todėl neštis jų į lauką ar daryti kažko labai išskirtinio tiesiog negalėjome. Gal todėl nuotraukos nėra itin įspūdingos, tačiau tikime, kad svarbiausia – idėja ir emocija“, – Žmonės.lt sakė fotografė.

Mergina pasakojo, kad kiekvieno prieglaudoje esančio gyvūno istorija skirtinga, o neretai – ir dramatiška. „Pavyzdžiui, buvo vėžlys, kurį kažkas išmetė į Kauno marias, o žmonės jį „sužvejojo“ – pagavo ant kabliuko. Tarkime, šešką rado šuns būdoje... Ir daug kitų istorijų“, – vardija kūrėja.

Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Giedrės Narkevičiūtės nuotr.

Kokį tikslą turėjo visi šie fotosesijai savo laiką skyrę žmonės ir jos autorė? „Tokio projekto tikslų daug: atkreipti dėmesį, kad atsirastų daugiau savanorių, kad daugiau aukotų, kad lankytųsi prieglaudose – juk gyvūnams labai reikia dėmesio, nebūtina iškart plačiai atverti piniginę. O ir žmogui tokie apsilankymai – kaip terapija, nes gyvūnai labai džiaugiasi, suteikia galybę gerų emocijų“, – įsitikinusi Giedrė.

Giedrės Narkevičiūtės nuotr.
Giedrės Narkevičiūtės nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai