Žinomos moterys: „100 metų Lietuvai! 100 šūvių už Lietuvą!“

Justina Ragauskaite su instruktoriumi / Lino Šapnagio nuotr.
Justina Ragauskaite su instruktoriumi / Lino Šapnagio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-11 14:14
AA

Kovo 11 d. išvakarėse garsios moterys išbandė įvairius ginklus ir visą popietę smagiai bei aktyviai praleido gamtoje, miške įrengtoje šaudykloje. Sportinio šaudymo klubas „Leičiai“ Kovo 11-osios proga surengė šventinį praktinio šaudymo renginį moterims. Čia netrūko patriotinių minčių ir tikrų emocijų.

Džiaugtis laisve – prisiminti istoriją

„Šaudymas – man ne naujiena. Pasiūlymai šaudyti patenka tarp tų, kuriems negaliu atsispirti. Vis dėlto šiandien teko susipažinti su rankose dar nelaikytu ginklu – „Mossberg 500“, taigi dėl to ir dėl savo galingumo jis paliko didžiausią įspūdį.

Esu labai dėkinga akcijos organizatoriams ir dalyvavusiems profesionalams už prasmingą laiką, pamokas, rimtį, kurią lyginu su smegenis išvalančia meditacija, o kartu ir balionų, virtusių taikiniais, nuspalvintą pramogą. Malonu taip „pramogauti“, džiaugtis laisve negirdint karo kvėpavimo į nugarą, kita vertus, manau, svarbu lavinti tokius įgūdžius net ir moteriai ir taip bent minimaliai pasiruošti bet kam... Tam, kas viliuosi, jog neįvyks. Viliuosi, kad ginklų į gyvus taikinius nukreipti neteks.

Pagarba Lietuvos kariuomenei. Ir pagarba tiems, kurie dar prieš šimtą metų pradėjo nepriklausomybės žygį, karta iš kartos nenuleido rankų ir pasiekė tai, kad tą pagarbą galime atiduoti laisvai iškėlę trispalvę“, – džiaugėsi istorinės dramos „Pelėdų kalnas“ prodiuserė Justina Ragauskaitė.

Lietuva visados buvo stipri ir karinga valstybė. Pergalių ar sunkių okupacijų išvagota valstybės istorija mums primena tautos tvirtą būdą ir ryžtą ginti savo nepriklausomybę visomis įmanomis priemonėmis.

Justina Ragauskaitė su karabinu / Lino Šapnagio nuotr.
Justina Ragauskaitė su karabinu / Lino Šapnagio nuotr.

Naudinga patirtis

„Įdomi ir naudinga patirtis. Vaizduojant istorinius įvykius dailėje, ypač kautynių scenas, pravartu žinoti ne tik kaip atrodo ginklai, bet ir kaip jie rankose laikomi. O su tokia gyva patirtimi tas supratimas labiau įsisamoninimas. Man šaudymas atrodo tarsi savotiška meditacija, tarsi susikaupimas susikoncentruojant visas kūno kryptis į vieną tašką“, – įspūdžiais dalijosi Lina Kalinauskaitė, medalio, kuris yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, autorė.

Praktinis šaudymas, sukarintos organizacijos ir tikras patriotizmas dabar Lietuvoje yra natūralūs reiškiniai, kurie tik įrodo tvirtėjančią tautinę savimonę ir meilę valstybingumui. Ginti brangiausią vertybę laisvę yra pasiruošę ir mokosi net tik vyrai, bet ir moterys.

Lina Kalinauskaitė / Lino Šapnagio nuotr.
Justina Ragauskaitė su karabinu / Lino Šapnagio nuotr.

Tikri ginklai moterų rankose

„Po gero kilometro pėsčiomis atbridom lyg į vyrų pasaulį – visureigiai, specialią aprangą dėvintys instruktoriai su neperšaunamomis liemenėmis, šalmais, veido kaukėmis ir tvarkingai įvairiausias ginklais Lietuvos vėliavų fone. Rimtas instruktažas, atsakingas dėmesys leido pasijusti ypatingai saugiai! Ginklai, kuriuos iki šiol mačiau tik kino filmuose, tikri šoviniai, parako kvapas kėlė jaudulį ir pagarbą…

Arbata, virta ant laužo, kareiviškas davinys, draugiška atmosfera – tikras ir geras bei vienijantis jausmas. Ir tie balionai, nuspalvinę sniegą, kurie renginio pabaigoje tapo taikiniais – savotiškas šventiniais saliutais!“ – pasakojo verslininkė Reda Jacikevičienė, „Optima Forma“ vadovė.

Reda Jacikevičienė / Lino Šapnagio nuotr.
Justina Ragauskaitė su karabinu / Lino Šapnagio nuotr.

„100 metų Lietuvai! 100 šūvių už Lietuvą!“ – iniciatyva parodo, jog ginklas moterų rankose yra prasmingas ir svarbus. Tai ne metafora ar patriotizmas vien kalbomis. Motinos, žmonos, seserys ir dukros yra Lietuvos ta galinga jėga, kuri per amžius padėjo išlikti ir tapti nepriklausomai valstybei.

Justina Ragauskaitė su karabinu / Lino Šapnagio nuotr.
Kulkos / Lino Šapnagio nuotr.