Žinomi žmonės Vilniuje pirmieji išbandė naują ekstremalią pramogą – sklandė vėjo tunelyje

Gabrielė Martirosianaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Norėtumėte patirti emociją, kurią jaučia iš daugiau nei 4 kilometrų aukščio iššokę parašiutininkai? Dabar tai padaryti gali net tie, kuriuos dėl aukščio baimės į lėktuvą įsodinti pavyktų nebent surištomis kojomis.

Ketvirtadienio popietę greta Vilniaus prekybos centro „Ozas“ duris atvėrė vėjo tunelis.

Oro erdvių mylėtojams ši pramoga – ne naujiena, tačiau Lietuvoje tokia atrakcija organizuojama pirmą kartą. Iki tol įsisukti į vėjo tunelį ir patirti nesvarumo būseną jame buvo galima tik apsilankius kaimyninėse šalyse, panašus tunelis yra įrengtas Lenkijoje, Latvijoje.

Arnas Mazėtis

Pirmieji šią gana ekstremalią pramogą išbandė žinomi žmonės. Būrys šou verslo pasaulio atstovų nepabūgo įsisprausti į specialius kombinezonus ir apsiginklavę drąsa ir ryžtu nėrė į vėjuotą nuotykį.

Vos minutė veiksmo specialiame tunelyje prilygsta šuoliui parašiutu iš 4,2 kilometrų aukščio.

Panašias emocija patyrė ir tituluota gražuolė, laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, dainininkų Anželos Adamovič ir Žygimanto Gečo pora, Deivis Norvilas, choreografas, primarijus Nerijus Juška, aktoriai Audrius Bružas, Aušra Štukytė, laidų vedėjai Richardas Jonaitis, Arnas Mazėtis, Žygimantas Stakėnas, prodiuseris Gediminas Jaunius ir daugelis kitų.

Arnas Mazėtis

Net keturis kartus pramogą išbandęs Deivis į ją įtraukė ir savo šešiametį sūnų Emilį. „Nepatirtas jausmas, kažkas nuostabaus. Iš parašiuto tiesiog iššoki, šiek tiek laisvo kritimo ir mėgaujiesi. O čia turi padirbėti, yra ką veikti“, – pasakojo Deivis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Deividas Norvilas su žmona Renata laukia šeimos pagausėjimo

Tiek jam, tiek sūnui vėjo tunelis paliko neišdildomą įspūdį. „Sūnui labai patiko, pat norėjo ir labai kaifavo. Net klausė, kada galės vienas, be instruktoriaus“, – sakė Deivis. Šią pramogą instruktoriai rekomenduoja ne jaunesniems nei penkerių metų vaikams.

Arnas Mazėtis
Arnas Mazėtis

„Jausmas – nepakartojamas, įspūdžiai patys geriausi. Prisipažinsiu, prieš pasiryžtant šiam iššūkiui buvo baimės, tačiau pamačiusi, kad eina mažametis Deivio sūnus, pagalvojau, kad privalau tai padaryti. Žiauriai gera pramoga“, – su šypsena veide kalbėjo A.Adamovič.

Nei ji, nei Ž.Gečas kol kas nėra bandę šokti parašiutu. Kaip sako, norėjo tai padaryti praėjusią vasarą, tačiau koją vis pakišdavo prasti orai.

„Labai patiko, nors supratau, kad yra kur tobulėti. Jei pavyktų išmokti dar ir kokius nors triukus – būtų dar smagiau“, – Žmonės.lt sakė jis.

Dainininkai juokiasi sakydami, kad jausmą, kurį patyrė, galėtų prilyginti paukščio skrydžiui. Tik esą jie buvo dar tokie pradedantys paukštukai, kuriems dar reikia pramokti skraidyti.

Arnas Mazėtis
Arnas Mazėtis

Skrydžiu liko sužavėtas ir A.Bružas. Pasak jo, per tas porą minučių adrenalino pavyko pasikrauti visai dienai. „Buvo ir baimės, visko. Bet noriu dar ir dar kartą pakartot. Ir dar kartą“, – kalbėjo aktorius.

Vėjo tunelio pramogą jis vadina labai geru galvos valytuvu. Neva tos kelios minutės ore padeda pamiršti visus rūpesčius, apie nieką negalvoti ir labai gerai atsipalaiduoti. „Tas pakibimas ore labai malonus. Vienareikšmiškai kartosiu ir visiems rekomenduoju pabandyti“, – sakė A.Bružas.

Itin profesionaliai čia pasirodė N.Juška. „Kaip ir priklauso šokėjui, parodžiau klasę. Pėdutės patemptos, viskas idealiai“, – juokėsi baleto šokėjas.

N.Juška panašią pramogą išbandė pirmą kartą ir sako, kad pasigedo vienintelio dalyko – aukščio. „Aukštį labai mėgstu, tačiau parašiutu nešokau, nes bijau nusileidimo, bijau dėl savo kojų“, – kalbėjo jis.

Sužavėti liko ir Liucina bei Tadas Rimgailos. Pasak jų, visi potyriai labai pozityvūs, suteikiantys labai daug gerų emocijų. „Tadas bijo aukščio, net galvojau, kad išgydys jį nuo aukščio baimės. Neišgydė, bet abiems labai patiko“, – kalbėjo L.Rimgailė.

Ji juokėsi, kad šis vėjo tunelis – puiki įžanga į dar vieną pramogą, ji greitu metu planuoja skristi parasparniu. „Laikas atidaryti skrydžių sezoną“, – sakė Liucina.

„Skrydžiai oro balionu, lėktuvu, šuoliai parašiutu – šias pramogas kaip dovanų idėjas savo klientams siūlome jau seniai. Ieškojome naujų patirčių. Patys išbandę skrydžius vėjo tuneliais užsienio šalyse, įsitikinome, jog tai mūsų investicijų verta ir šalyje laukiama paslauga“, – sakė naujosios pramogos iniciatorius, „Laisvalaikio dovanų“ įkūrėjas Linas Čeikus.

Įgyvendinti šią idėją prireikė metų. Konstruojant iki spalio vidurio Vilniuje lankytojų lauksiantį tunelį prireikė net specialistų iš Prancūzijos ir Rusijos, kur vėjo tunelių pramoga organizuojama jau daugelį metų.

Vėjo tunelis veikia naudojant galingus variklius, kurie vėjo srautą, siekiantį net 250 km/val. greitį, kuris tikslingai nukreipiamas vertikaliai į skrydžio kamerą. Taip pučiamas oras įgauna keliamąją galią – lengvai pakelia žmogų ir jį išlaiko ore.

Tad, vėjo tunelyje žmogus „guli“ ant vertikalaus oro srauto ir savo kūno padėtimi valdo judėjimą tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.

Vėjo tunelis Vilniuje veiks visą vasarą, iki spalio vidurio.

Daugiau vėjo tunelio pristatymo akimirkų:

Žinomi žmonės Vilniuje išbandė naują pramogą – vėjo tunelį (132 nuotr.)
+126

Skaitykite daugiau