Žinomi žmonės rekomenduoja: sekmadienį – visi į šou „Didysis Getsbis“

Baleto šou „Didysis Getsbis“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-28 17:29
Jau sekmadienį, spalio 30-ąją, Lietuvos publikai pirmą sykį bus parodytas įspūdingas baleto šou „Didysis Getsbis“. Tarptautinės šokio meistrų komandos kuriamo reginio nepraleisti ragina ir jame apsilankysiančios pramogų bei meno pasaulio įžymybės.

Prieš dvejus metus pastatytas šou „Didysis Getsbis“ Vilniuje pradės gastroles po Europą, kurių metu bus parodytas Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos publikai.

Pagal legendinį Francio Scotto Fitzgeraldo romaną sukurtas šou kviečia mėgautis svaginančiu baleto ir moderniojo šokio deriniu, specialiai jam žinomo kompozitoriaus Konstantino Meladzės sukurta muzika, specialiais scenografijos sprendimais, kostiumais, apšvietimo efektais ir dideliu šokėjų meistriškumu.

Vieno garsiausių pasaulio baleto šokėjų Deniso Matvijenko (kuris ir atlieka pagrindinį vaidmenį) bei JAV trupės „Complexions“ įkūrėjų darbas jau vadinamas tikra šokio sensacija. Į jo premjerą Kijeve visi bilietai buvo išgraibstyti. Vilniuje šou bus rodomas sumažintoje „Siemens“ arenos erdvėje – kad žiūrovai galėtų pasijusti kaip teatre ir iš arti matyti šokėjų judesius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tarp sekmadienį į areną ateisiančių žiūrovų bus ir nemažai gerai žinomų veidų. Aktorius ir šokėjas Gytis Ivanauskas mano, kad „Didysis Getsbis“ yra puiki proga Lietuvoje pamatyti tai, ko mūsų šalies scenose yra gerokai per mažai.

„Kokybišką, technišką ar neįprastą šokio spektaklio sprendimą tenka išvysti itin retai. Mane žavi tarpdisciplininis menas, kuomet šokis yra susijęs su drama, drama susijusi su techninėmis naujovėmis, su tekstu ar be jo. Grynojo šokio spektakli žiūrėjau gana seniai, nes dažniausiai, kai jie rodomi (atvežtiniai ar lietuvių kūrėjų darbai), scenoje vaidinu pats ir neturiu galimybės jų pamatyti.

Bet šįkart turėsiu tokią progą – jau nekantrauju pamatyti „Didžiojo Getsbio“ baleto sprendimą, nes iki šiol šis pavadinimas man labiausiai asocijuojasi su filmu, kuriame vaidina Leonardo Di Caprio“, – sako Gytis Ivanauskas.

Jis nori, kad viskas, kas „Siemens“ arenoje vyks sekmadienį, būtų siurprizas, todėl specialiai prieš renginį nežiūrėjo jo ištraukų internete, neskaitė anonsinių straipsnių.

„Noriu žiūrėti spektaklį be niekieno prieš tai sudėliotos įtaigos, tada pirmas įspūdis – stiprus ir tikras“, – savo nelaužomą taisyklę atskleidė Gytis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Bent jau iš matytų ištraukų atrodo, kad tai – labai išskirtinis ir modernus baleto pastatymas“, – pripažino buvusi balerina, baleto mokytoja Neli Beliakaitė.

Kūrinys „Didysis Getsbis“ jai asocijuojasi su neblėstančia meile, o šią temą, įsitikinusi Neli, „Siemens“ arenoje vyksiančio šou komanda perteiks puikiai.

Pasitikėjimą jai kelia spektaklio kūrėjų pavardės – pagrindinis „Didžiojo Getsbio“ choreografas yra garsios JAV trupės „Complexions“, viešėjusios ir Lietuvoje, įkūrėjas Dwightas Rhodenas, jam talkina ir kiti jos nariai.

„Complexions“ pasirodymą esu mačiusi JAV – įspūdžiai buvo tik patys nuostabiausi! Nepaprastai stipri ir profesionali trupė. Tikiuosi puikaus vakaro, kuris suteiks didžiulės motyvacijos toliau dirbti šokio pasaulyje“, – sako Neli Beliakaitė.

Lietuvos baleto žvaigždė Nerijus Juška sekmadienio vakarą irgi ketina būti „Siemens“ arenoje ir stebėti kolegų iš užsienio pasirodymą. Abejonių dėl šio spektaklio jam nekilo, kai afišoje pamatė pagrindinio šokėjo – Deniso Matvijenko pavardę.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Jis yra šokęs svarbiausiose pasaulio scenose – pavyzdžiui, Marijos teatre Sankt Peterburge. Denisas – aukščiausio lygio artistas, vienas geriausių savo kartos šokėjų pasaulyje, pamatyti jo vaidmenis visada yra tikras malonumas. Kadangi jis yra šio spektaklio meno vadovas, esu tikras, kad viskas bus puiku – žinau, koks reiklus jis sau ir aplinkiniams“, – sako Nerijus Juška.

„Neabejoju, kad per šį pasirodymą visi kūno plaukeliai stosis piestu. Pažįstu „Complexions“ komandą – jie tiesiog nuostabūs, mane žavi jų muzikalumas, plastika, technika, atsidavimas. Visa tai įsilieja į labai turtingčą choreografiją.

„Didysis Getsbis“ asocijuojasi su šėlsmu, aistra, pavydu, meile ir labai stilingu laikmečiu. Tikiuosi, šis šou visa tai perteiks. Tai pamatyti – būtina“, – Nerijui pritaria balerina Simona Paciukonytė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

TV ir radijo laidų vedėja, „Mis Lietuva 2008“ titulo laimėtoja Gabrielė Martirosianaitė irgi nekantriai laukia sekmadienio vakaro – internete matė „Didžiojo Getsbio“ ištraukas ir yra įsitikinusi, kad iš „Siemens“ arenos daug kas išeis su susižavėjimo ašaromis akyse.

Prieš penkerius metus romaną „Didysis Getsbis“ perskaičiusi mergina juo žavisi kaip kūriniu, perteikiančiu lengvumą, iliuziją ir stebuklų paiešką. To tikisi ir iš sekmadienį vyksiančio šou.

„Labiausiai mane džiugina tai, kad vis dažniau mus pasiekia įvairių krypčių ir žanrų šokio spektakliai, koncertai, kitos meno išraiškos. Pasauliniai talentai tapo pasiekiami ranka“, – džiaugiasi sekmadienio vakarą „Didžiojo Getsbio“ aistroms jau rezervavusi Gabrielė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Edvardas Žičkus trupės „Complexions“ pavadinimą „Didžiojo Getsbio“ afišoje irgi laiko neabejotinu kokybės ženklu.

„Prieš šešerius metu mačiau jų pasirodymą Maskvoje. Buvo puiku. Salė plojo atsistojusi. Turėjau galimybę ne tik būti žiūrovu, bet ir patekti į užkulisius, susitikti su trupės nariais ir įkūrėjais.

Patikėkite manimi, tie žmonės į savo darbą, sudeda visą širdį, dėl rezultato išlieja prakaitą iki paskutinio lašo“, – žavėjosi TV laidų kūrėjas.

Išgirdęs pavadinimą „Didysis Getsbis“ jis iškart pagalvoja apie gražų gyvenimą, gražius žmones ir dar gražesnius juos supančius daiktus, kokybę visomis prasmėmis. Viso to sekmadienio vakarą Vilniuje tikrai netrūks, o šį šou Edvardas Žičkus stebės su dar didesniu azartu, mat pats yra daug metų lankęs sportinius šokius.

„Viskas, kas susiję su judesiu, man iki šiol artima. Baletas man asocijuojasi su didžiosiomis metų šventėmis, didelėmis arenomis, pasipuošusiais žmonėmis, gera muzika. Bent porą kartų per metus randu ypatingą progą apsilankyti balete ar šokio spektaklyje. Džiaugiuosi, kad šį sekmadienį turėsiu dar vieną tokią progą“, – sakė prodiuseris.

Bilietai į šou, kuriame šokio kalba pasakojama įtraukianti ir aistringa „Didžiojo Getsbio“ istorija, platinami visose „Tiketos“ kasose ir internetu – www.tiketa.lt

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai