Žinomi žmonės paveiksluose tapo „šventaisiais“: meno kūriniuose panaudotos paplūdimiuose rasto plastiko atliekos

„Holy Trash“ projektas: Agnė Jagelavičiūtė ir Andrius Mamontovas / HolyTrash nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vis daugiau girdime apie aplinkosaugą, ekologiją ir planetos išsaugojimą. MO muziejaus erdvėje šiandien startavo renginys, kviečiantis sužinoti daugiau apie sąmoningą vartojimą, atsakingai kuriamą dizainą, klimato krizės daromą žalą bei sveiką gyvenimo būdą.

Menininkas Algis Kriščiūnas kartu su Rolandu Žigoniu kartu pristatė ypatingą projektą. „Holy Trash“ – tai keturių paveiklų paroda, kuriuose įamžinti Lietuvoje puikiai žinomi žmonės: muzikantai Andrius Mamontovas, Justinas Jarutis, Justė Arlauskaitė-Jazzu ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė.

„Holy Trash“ projektas: Justė Arlauskaitė-Jazzu / HolyTrash nuotr.

Paveikslai ypatingi tuo, kad jiems kurti panaudotos ne tik įprastos medžiagos, bet ir plastiko atliekas. Jas įvairiuose pasaulio paplūdimiuose surinko paveiklų bendraautorius R. Žigonis.

„Holy Trash“ projektas: Justinas Jarutis / HolyTrash nuotr.

„Plastiko atliekose skęstančių ikonų vaizdas – apšiukšlinto pasaulio simbolis. Iš gražiausių Žemės paplūdimių atkeliavę buteliai, maišeliai, tinklai, šlepetės ir kitas neišnykstantis šlamštas, įkomponuotas į „šventųjų“ paveikslus, skaudžiai primena apie mūsų besaikio vartojimo pasekmes, – apie paveikslų idėją socialiniame tinkle rašė Algis Kriščiūnas. – Žinau, kad niekas nenori to girdėti, nes juk ir man patogiau negalvoti, kur „pradingsta“ išmesti daiktai ir šiukšlės – iškeliauja į konteinerį ir išnyksta, – taip norėčiau tikėti. Bet tada jie išnyra iš bangų ar lenda iš žolės ir supa mus vis tankesniu ratu“.

Surinktas plastiko atliekas Algis ir Rolandas suklijavo į kompozicijas ir pakvietė kartu pagalvoti apie mūsų planetos išsaugojimą.

„Holy Trash“ projektas: Agnė Jagelavičiūtė / HolyTrash nuotr.
„Holy Trash“ projektas: Andrius Mamontovas / HolyTrash nuotr.
Skaitykite daugiau