Žinomi žmonės neįgaliojo vežimėlyje žaidė krepšinį: tikslas – vienybė

Varžybų akimirkos/Sauliaus Čirbos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-02 11:25
Lietuvos įžymybių komanda BC „Kažkur Matyti“ po dviejų metų pertraukos stojo į revanšinę kovą su BC „Draugystė“ komanda. Tiesa, krepšinio mėgėjų sūsidūrimas aikštelėje nebuvo įprastas – žinomi žmonės krepšinį žaidė neįgaliojo vežimėlyje.

Nemenką iššūkį sau metė atlikėjai Vidas Bareikis, Donatas Montvydas ir Vaidas Baumila, lenktynininkas Benediktas Vanagas, „Youtube“ žvaigždė Paulius Mykolaitis (Paul de Miko), radijo laidų vedėjas Gedas Saročka ir kiti.

„Šių rungtynių idėja – parodyti, kad nėra JIE ir MES. Kad visi esame MES. Norisi laužyti stereotipus, kad neįgalieji yra kažkokie kitokie. Gyvenimas nesibaigia, jei nutinka nelaimė ir tenka sėsti į vežimėlį“, – įsitikinęs vienas iš komandos „BC Kažkur Matyti“ komandos įkūrėjų ir vadovų Julius Bliūdžius.

Varžybų akimirka/Sauliaus Čirbos nuotr.
Varžybų akimirka/Sauliaus Čirbos nuotr.

„Žinome, kad sunkiausia yra tiems, kurie neseniai yra atsisėdę į vežimėlį, tad norisi įkvėpti tuos žmones. Kai pirmą kartą, prieš dvejus metus, iškėlėme rungtynių vežimėliuose idėją, reakcijų buvo įvairių. Neslėpsime, būta ir baimių sėsti į vežimėlius dėl įvairių prietarų, bet iš esmės tai vienas iš mūsų projektų, renginių, į kuriuos komandos nariai įsitraukia su bene didžiausiu entuziazmu“, – džiaugėsi J. Bliūdžius.

Varžybų akimirka/Sauliaus Čirbos nuotr.
Varžybų akimirka/Sauliaus Čirbos nuotr.

„Daug kam netikėta buvo, koks azartas ir emocijos užvirė aikštelėje. Daug kam smalsu buvo pajusti įprasto krepšinio ir krepšinio vežimėliuose skirtumus. Daug vaikinai aptarinėjo, kokių krepšinio įgūdžių žaidžiant vežimėliuose neprireikia, o kokių kitų įgūdžių prireikia“, – pasakojo J. Bliūdžius, dėkodamas prie projekto prisidėjusiems „Ryto“ krepšinio klubui bei „Gealan Baltic“.

Pirmąją rungtynių dalį, 37 minutes, komandos sužaidė „JEEP“ arenoje. Likusias 3 minutes vyrai žaidė „Siemens“ arenoje per Europos taurės rungtynių Vilniaus „Rytas“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ ilgąją pertrauką.

Rezultatu 79:23 laimėjo krepšinio komanda „Draugystė“. Prieš dvejus metus „Draugystė“ laimėjo žymiai svaresniu rezltatu – 99:11.

Naujausi straipsniai