Žinomi žmonės leidosi į improvizuotą kelionę po Šri Lanką

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymas / Organizatorių nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Koronavirusui kaustant pasaulį ir smarkiai apribojant galimybes lankytis svečiose šalyse, kelionių ištroškę žymūs žmonės šiltą rudens vakarą Vilniuje susirinko į improvizuotą kelionę po Šri Lanką. Čia buvo pristatyta Šri Lankoje gaminama SPA Ceylon ajurvedinė kosmetika, kuria pradedama prekiauti ir Lietuvoje.

Renginyje apsilankė žinomi žmonės – modelis ir maisto tinklaraštininkė Julija Steponavičiūtė, gydytojas Povilas Steponavičius, modeliai Eglė Jezepcikaitė, Laura Jaraminaitė, aktorė Lina Bružinskaitė-Tupikovskienė, meteorologas, astrologas ir TV orų pranešėjas Naglis Šulija, maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė, renginių organiztorė Delija Milašiūtė ir kiti. 

Kaip teigia ne vienas keliautojas, Šri Lanka – viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuriose taip gerai pasiilsi – būtent dėl šilumos, spalvų, kvapų ir neatskiriamų ajurvedos tradicijų, kurioms skirtingų šaltinių duomenimis, jau daugiau kaip 3000-5000 metų.

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymas / Organizatorių nuotr.

Ajurvedos žinios – geresnei savijautai

Žodis „ajurveda“ sanskrito kalba reiškia „mokslas apie gyvenimą“ (aju – gyvenimas, veda – žinios).

Penkių elementų (eteris, oras, ugnis, vanduo ir žemė) koncepcija – ajurvedos pagrindas. Kaip kosmetikos pristatyme pasakojo ajurvedos gydytoja Jūratė Žvirgždienė, ajurveda yra lengvai pritaikoma kasdieniame gyvenime – vadovavimasis ajurvedos žiniomis padeda pasiekti geresnės savijautos. 

J.Žvirgždienės teigimu, visų elementų turime visi, tačiau – skirtingomis proporcijomis. Anot jos, visi žmonės yra skirstomi į tipus pagal 3 došas. Vata (oras, eteris), Pita (ugnis) ir Kapha (vanduo, žemė) – tai došos, kurios reguliuoja kiekvienos organizmo ląstelės, taip pat ir odos, darbą. Kaip pasakojama, žmoguje labiausiai pasireiškia viena ar dvi došos, o trečioji veikia tylomis, nekeldama rūpesčių. Bet būna ir tokių žmonių, kuriuose aktyviai veikia visos trys došos. 

Žodis „doša“ sanskrito kalboje reiškia „defektas, trūkumas“. Kol organizmas veikia darniai, došų darbas yra sklandus ir be priekaištų. Išsibalansavus kuriai nors došai, organizme atsiranda negalavimų. 

„Savo došos tipą reikia žinoti tam, kad pagal jį galėtum gyventi, ir dėl to išlikti sveikas net ir gilioje senatvėje. Yra surašyta, ką kiekvienas došos tipas turėtų valgyti, ko iš maisto turėtų vengti, kiek kartų turėtų valgyti, kiek miegoti, kaip turėtų organizuoti savo dieną, kaip tam tikram tipui geriau pailsėti, kaip pasirinkti kosmetiką, kuo gydytis sunegalavus, – pasakoja J.Žvirgždienė. – Tipas mums padeda susigaudyti ir ko tikėtis iš kito žmogaus“. Gydytoja sako pastebinti, jog Lietuvoje vyrauja Vata ir Pita došos tipai.

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymo vakaras (34 nuotr.)
+28

Žinomi žmonės apie save sužinojo daug naujo

Savo došos tipą kosmetikos SPA Ceylon pristatyme su gydytojos pagalba nusistatė ir jame dalyvavę žinomi žmonės.

„Nesitikėjau, kad turėsiu tiek daug ugnies, kuri pas mane vyrauja. Galvojau, kad daugiau bus Vatos tipo. Paaiškėjo, kad esu Vata Pita – oras ir ugnis – tad turiu ir lengvumo, ir veržlumo, ir sumaišties, ir ryžto eiti pirmyn,“ – pasakojo Julija Steponavičiūtė.

Ji sakė įdėsianti šią informaciją į žinių apie save krepšelį. „Mėgstu savianalizę, man smalsu, kaip aš galvoju, kodėl taip mąstau, kodėl vieną renkuosi vietoje kito. Esu natūralumo šalininkė. Tad šios žinios man bus naudingos pasirenkant kosmetikos gaminius, – kalbėjo J.Steponavičiūtė. – Ir atvirai pasakius dabar labai smalsauju sužinoti, kokius maisto produktus rekomenduojama valgyti tam tikroms došoms, kad galėčiau panaudodama maisto produktus save labiau susiderinti. Mano atveju – vasarą labiau turėčiau rinktis Pitos mitybą, žiemą – Vatos. Tiesiog organizmui taip būtų lengviau ir patogiau. Smalsu tą bus patikrinti. Intuityviai įtariu, kad panašiai maitinuosi,“ – mintimis dalijosi žinoma moteris.

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymas / Organizatorių nuotr.

„Buvo labai įdomu, pataikyta kaip pirštu į dangų – šiaip esu žemės ženklas. O čia sužinojau, kad žemės ženklas esu ne tik mūsų įprastuose horoskopuose, bet ir pagal ajurvedą. Ką su tuo darysiu? Kosmetiką pagal tai pasirinksiu, pasidomėsiu man tinkamais maisto produktais“, – pasakojo Lina Bružinskaitė-Tupikovskienė.

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymas / Organizatorių nuotr.

„Supratau, kad mano charakteryje yra daug ugnies ir šiek tiek oro, žemės – nedaug. Vadinasi, šalia turi būti kažkas, kas kompensuos šį stygių, ir aš jau žinau, kuo ji vardu,“ – šypsojosi įspūdžiais besidalindamas Naglis Šulija, patvirtindamas, kad tikrai kalba ne apie kažką kitą, o apie savo žmoną.

Jaukiame kosmetikos pristatymo vakare svečiai ne tik gilinosi į ajurvedos paslaptis, skanavo rinktinių užkandžių, bet ir išbandė kosmetikos SPA Ceylon produktus, kuriuos Šri Lankoje pasitelkiant Ajurvedines ir Holistines išminties praktikas daugiau kaip prieš 50 metų sukūrė šeima – broliai Shiwantha ir Shalin, o į Lietuvą taip pat atvežė šeima – Gintarė Burakaitė-Steponavičienė ir Povilas Steponavičius.

SPA Ceylon ajurvedinės kosmetikos pristatymas / Organizatorių nuotr.
Skaitykite daugiau