Marijus Mikutavičius šeštadienį prisidėjo prie gražios akcijos

„Padėk gatvės vaikams“ futbolo turnyras/Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-13 18:22
Mantas Stonkus, Marijonas Mikutavičius, Samas Saulius Urbonavičius, LFF prezidentas Tomas Danilevičius tapo žaidžiančiais futbolo treneriais. Jie į pergalę vedė vaikų komandas iš vaikų iš globos namų. Tradicinis renginys „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyras” buvo skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nepakankamą mūsų šalies vaikų užimtumą sportu.

Labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ siekia didinti futbolo masiškumą, padaryti, kad jis būtų prieinamas visiems vaikams.

Marijonas, Mantas ir kiti žinomi vyrai „Gatvės vaikų dienos futbolo turnyro” metu tapo žaidžiančiais treneriais ir žaidė kartu su vaikų komandomis iš vaikų globos namų. Apie 60 vaikų atvyko iš SOS vaikų kaimo, Tauragės ir Panevėžio vaikų globos namų, Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro ir vietinės Justiniškių mikrorajono vaikų komandos. Nugalėtojų taurę įteikė „AviaAM Leasing“ vykdantysis direktorius Justinas Gilys.

„Padėk gatvės vaikams“ futbolo turnyras/Pauliaus Peleckio nuotr.
„Padėk gatvės vaikams“ futbolo turnyras/Pauliaus Peleckio nuotr.

Turnyro metu savanoriai kepė dešrainius ir vaflius dalyviams. Norintys realiai prisidėti, kad socialiai pažeidžiami vaikai lankytų futbolą – už auką galėjo įsigyti savanorių pagmintą dešrainį, vaflinių širdelių. Surinktos lėšos bus skirtos treniruotėms apmokėti, sportinėms aprangoms nupirkti. Vienos treniruotės kaina vaikui yra apie 5 eur.

Pagrindiniai renginio rėmėjai – Norvegų klubas, Vilniaus miesto savivaldybė, GetJet Airlines, AviaAM Leasing.

Labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“ ir vaikų futbolo mokykla „Ataka“ į futbolo treniruotes įtraukia 70 socialiai pažeidžiamų vaikų, dalis jų yra iš SOS kaimo, todėl ir užgimė šis turnyras, kad suteikti daugiau motyvacijos sportuoti globos namų vaikams, sukviečiant su jais pažaisti jų dievaičius. Turnyras ant paprastos mokyklinės futbolo aikštės parodo, kokios yra tikros sąlygos vaikams sportuoti Vilniuje. Norėtųsi geresnių sąlygų vaikams ir dėl vaikų.

Labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“ vykdo socialinės atskirties mažinimą, alkoholio ir narkotikų vartojimo, rūkymo bei nusikalstamumo ankstyvąją prevenciją per vaikų užimtumą. Fondo tikslas – sudaryti sąlygas vaikams sportuoti savo mikrorajone už prieinamą kainą arba nemokamai, todėl Fondas nuolatos apmoka už vaikų iš daugiavaikių, nepasiturinčių šeimų, globos namų futbolo treniruotes, sportines aprangas, sportinę avalynę, inventorių, sporto salių ir stadionų nuomą, stovyklas, turnyrus, kad kuo daugiau vaikų po pamokų būtų užsiėmę pozityvia veikla, sportuotų savo vietinėse bendruomenėse. Juk užsiėmę ir turintys gerą trenerių pavyzdį vaikai neieško nuotykių gatvėje, yra laimingesni.

Naujausi straipsniai