Žinomi tinklaraštininkai – apie patyčias: „Investuokite į save, nes vėliau reikės investuoti į psichologą“

 Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“
Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“
Šaltinis: Žmonės
2019-02-04 21:14
AA

Patyčios – opi tema. Ir nesvarbu kur tai vyksta: realybėje ar virtualiame pasaulyje – apie tai kalbėti būtina. Minėdami saugaus interneto savaitę žinomi tinklaraštininkai visus norinčius sukvietė į diskusiją „Šiandien tu – rytoj apie tave“, kurios tema – patyčios internete.

Diskusiją moderavo socialinių tinklų žvaigždė Ignas Lelys, o pagrindiniais renginio herojais tapo žinomi tinklaraštininkai: stilistė Viktorija Šaulytė, radijo laidų vedėja bei iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė Valavičiūtė bei vaizdo tinklaraštininkas Edvinas Navickas.

Socialinių tinklų erdvėje puikiai pažįstami žmonės pasidalijo dėl patyčių patirtais išgyvenimais. Žinomi žmonės patyčių susilaukia ne tik virtualioje aplinkoje – patyčios, kaip ir daugelį, juos lydėjo nuo pat mokyklos.

Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Su patyčiomis gyvenu nuo ketvirtos klasės. Jos prasidėjo tada, kai supratau, kad esu nestandartinė. Netelpu į jokius rėmus. Dėl to, kad į juos netelpu ilgai gyvenau įtampoje“, – sakė „Dydis nesvarbu“ įkūrėja Giedrė.

Žinomą vloggerį E. Navicką patyčios taip pat persekiojo nuo mokyklos. „Aš pradėjau bręsti, turėjau spuogų. Iš manęs dėl to tyčiojosi. Ilgą laiką kenčiau, tol kol nepakeičiau mokyklos“, – atviravo jis.

Anot stilistės V. Šaulytės jauni žmonės dar mokykloje dažnai sau išsikelia aukštus reikalavimus, kaip turi atrodyti ir dėl to išsivysto kompleksai, kurie tampa patyčių priežastimi. 

Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Turėjau labai daug spuogų, daug problemų. Aš maniau, kad tai nenormalu, kad visų merginų turi būti gražūs plaukai, oda, figūra. Šiek tiek paaugusi supratau, kad tik įvaizdis, kurį mes matome žurnaluose. Būti nestandartiniam yra visiškas privalumas“, – sakė ji.

G. Valavičiūtė išskyrė tris pagrindinius patyčias mokyklose skatinčius faktorius: išvaizda, socialinė padėtis ir lytinė orientacija.

„Aš važinėju po mokyklas – nepriklausomai nuo to, kurioj vietoj ir kokio tipo mokykla – visur vyksta patyčios. Tačiau supraskite, žmogus, kuris tyčiojasi kitam stengiasi perduoti savo baimę, kompleksą. Jeigu aš esu patenkinta tokia, kokia esu – negi aš tyčiuosius iš kitų. Jeigu klausai, ką į galvą tau kala kiti – tavęs nebelieka kaip asmenybės“.

- „Aš nesu matęs žmogaus, kuris džiaugiasi savo gyvenimu ir tyčiojasi iš kitų“, – Giedrei pritarė E. Navickas.

Kalbėdama apie patyčias internete stilistė V. Šaulytė sako, kad piktų komentarų rašymas laimės ir pasitikėjimo komentatoriui neprideda – atvirkščiai. Pildamas purvą ant kitų jis juodina tik save.

Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“ / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Kai nori pasakyti kitam kažką blogo, geriau jam nusiųsk palinkėjimą mintyse. Aš tiems žmonėm palinkiu laimės, nes laimė kartais gali grįžti dvigubai. Siūlau į internetą žiūrėti iš šono, ne kaip į priemonę išreikšti savo nuomonę“, – kalbėjo ji. – „Jūs galite reikšti nuomonęai, tačiau jūs galite pasirinkti ir kokią, kaip ją reikšite“, – pridėjo G. Valavičiūtė.

Anot E. Navicko, svarbiausia, į patyčias skatinčius komentarus nereaguoti: – „Pastebėjau, kad žmonės, kurie tyčiojasi nori iššaukti jūsų reakciją. Jeigu jūs sureaguosite – jis laimės“.

Socialinių tinklų tinklų žvaigždės, tinklaraštininkai sutinka – tie, kurie tapo patyčių aukomis privalo apie tai šnekėti.

„Jeigu sulaukiame patyčių ar negražių žodžių – bijome apie tai pasisakyti artimiesiems, bijome išgirsti kažką, ko nenorime girdėti. Vien pasipasakojimas esančiam šalia gali padėti situaciją pamatyti visiškai kitaip. Užsidarymas, laikymas savyje – paprastai priveda prie blogų pasėkmių. Paprastas pasikalbėjiimas gali išaugti į diskusiją, kuri galėtų atnešti labai gražių vaisių“, – kalbėjo V. Šaulytė. „Investuokite į save, nes vėliau reikės investuoti į psichologą“, – pridėjo G. Valavičiūtė. 

Atvira diskusija apie patyčias internete „Šiandien tu – rytoj apie tave“ (36 nuotr.)
+30