Žinomi Lietuvos žmonės mini tarptautinę dieną prieš homofobiją: „Jie keičia pasaulį ir daro mus geresniais!“

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-17 14:07
1990 metais gegužės 17-ąją pasaulyje pirmą kartą paminėta diena prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją. Nuo pirmojo šios šventės paminėjimo prabėgo beveik trisdešimtmetis ir nors su kiekviena diena pasaulis atrodo vis liberalesnis – homofobijos problema aktuali ir šiandien.

Socialinių tinklų paskyrose Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai ir pramogų pasaulio atstovai nepraleido progos pasidžiaugti šia švente.

Kino režisierius Romas Zabarauskas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame dėkoja visiems, kurie palaiko LGBT teises.

„Sveikinu su tarptautine diena prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją! Ačiū visiems, kurie palaiko LGBT+ lygiateisiškumo siekį. Jūs ir vedat mūsų šalį iš Žemaitės aprašytų liūdnų realijų iki visuomenės, paremtos pagarba kiekvienam žmogui. Atsisakykime tokių nuostatų kaip „mes“ ir „jūs“, „dauguma“ ir „kiti“, „normalūs žmonės“ ir „seksualinės mažumos“. Lygiateisiškumo siekiai gyvenimą gerina visiems, todėl šiuolaikinė, įvairove paremta visuomenė, yra visų mūsų reikalas“, – rašė R. Zabarauskas.

Tuo tarpu aktorė Aistė Diržiūtė socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose pasidalijo nuotrauka daryta per 2016-ųjų LGBT eitynes. Fotografijoje aktorė pozuoja šalia R. Zabarausko, kuriam skyrė jautrius žodžius.

„Tik meilė ir vienybė. Sveikinu su tarptautine diena prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją. Laimingi veidai „Baltic pride 2016“ eisenoje Vilniuje. Su mielu ir įkvepiančiu draugu, kuris nesiliauja tikėjęs ir kovoja už gėrį Romu Zabarausku“, – anglų kalba rašė ji.

Žurnalistas ir LRT laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis prie savo biuro Vilniuje iškėlė vaivorykštę.

„Šiandien prie savo biuro Vilniaus Antakalnyje iškėlėme vaivorykštę. Ji – nuostabi! Kėlėme ne vien dėl gėjų, lesbiečių ir transeksualų, kėlėme už visus skiauterėtus, auskaruotus, tatuiruotus, už visus išsišokėlius, nepritapėlius, už tuos, dėl kurių kažkam „nepatogu“, už tuos, kuriuos laiko nupušusiais, kosmonautais, freakais ar dar kuo. Džiaukimės jais, džiaukimės kitokiais, nes jie keičia pasaulį ir daro mus geresniais! Vieną dieną metuose vaivorykštės galėtų plevėsuoti prie valstybės institucijų, žiniasklaidos redakcijų, ministerijų, Vyriausybės, Seimo ir Prezidentūros, ar net virš Gedimino pilies. Tai, tikiu, bus, tik vėliau. Šiandien – Tarptautinė diena prieš homofobiją“, – „Facebook“ džiaugėsi E. Jakilaitis.

Vilniaus Pylimo gatvėje įsikūręs restoranas „Freunde“ gegužės 17-ąją savo langą taip pat pasipuošė LGBT vėliava. Restorano bendrasavininkė Agata Beitane naujienų portalui Žmonės.lt prisipažino, kad tai – paprasčiausias tolerancijos ženklas.

„Mes auginame tris vaikus, juos mokome tolerancijos. LGBT vėliavą kiekvienais metais kabindavome ir kitame savo restorane, todėl kai atidarėme „Freunde“ nusprendėme tęsti šią tradiciją. Mūsų akimis žiūrint – tai paprastas, elementarus dalykas. Norime parodyti visuomenei, kad mes esame kartu su jais“, – pasakojo A. Beitane.

Pašnekovė atskleidė, kad pakabinusi šią vėliavą tikėjosi įvairių reakcijų.

„Žmonės kartais užeina ir paklausia: „kodėl jūs šitaip elgiatės?“ Tačiau mums tai paprasčiausias tolerancijos ženklas. Mes tikėjomės, kad žmonės gali reaguoti blogai, ar net neiti į mūsų restoraną, bet kol kas jokių incidentų nėra buvę. Galbūt tai parodo, kad visuomenė bręsta“, – džiaugėsi restorano „Freude“ bendrasavininkė.

Švedijos ambasada taip pat pasipuošė vaivorykštės spalvos vėliava:

O Amerikos ambasados atstovai įsiamžino ir prie Pylimo gatvėje specialiai šia proga perdažytos perėjos:

Temos:

LGBT Aktualu

Naujausi straipsniai