Žinomi lietuviai rinkosi į neįprastą šventę – Nemuziejaus atidarymą

Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-01 19:44
AA

Ketvirtadienį Vilniuje buvo atidarytas analogų visoje Europoje neturintis virtualus muziejus, kuriame daugiasluoksnės kompiuterinės grafikos, lazerių ir projekcijų pagalba bus atkurta 700 metų sostinės istorijos. „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejaus“ projekto įgyvendintojai – puikiai žinomi šalies televizijos prodiuseriai Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus, o virtualaus turo scenarijaus autorius – profesorius Alfredas Bumblauskas.

„Išsikėlėme tikslą, kad šis turas nebūtų tiesiog eilinis informacinis pranešimas. Norime, kad šis įspūdingas garso ir vaizdo seansas truputį pakeistų žmonių kvėpavimo ritmą, ir kad žmonės išeitų sujaudinti šios kelionės, kuri žadina pačias įvairiausias emocijas, – sakė Edmundas Jakilaitis. – Istorija neturi dūlėti už stiklo. Ji privalo būti arti žmonių – o šių turų metu ji bus taip arti, kad „Telia Nemuziejaus“ lankytojai tiesiogine to žodžio prasme patys atsidurs įvykių sūkuryje. Šiuolaikinės technologijos suteikia pernelyg daug kvapą gniaužiančių galimybių, kad jomis nepasinaudotume.“

„Technologijos Lietuvoje tampa neatsiejama ne tik pramogų, bet ir kultūros, švietimo, turizmo dalis. Naujasis muziejus – puikus to pavyzdys, kai pritaikydami technologijų inovacijas, skaitmeninio pasaulio galimybes naujai prikeliame Vilniaus istoriją ir miestiečiams bei jo svečiams leidžiame patirti dar nepatirtą, pamatyti miestą visai kitaip. Taip sukuriame naujų įspūdžių ir vertingos patirties. Tai yra mūsų visų ateitis – gigabito visuomenė, kur didelė interneto sparta ir itin glaudi technologijų sinergija atveria kur kas daugiau galimybių pasaulio pažinimui, mokymuisi ir tobulėjimui“, – sakė Kęstutis Šliužas, „Telia“ vadovas.

Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Viename seanse, kuris truks penkiolika minučių, svečiai išgirs ir išvys net šešiolika kertinių istorijų, kurios nuo pat Gedimino sapno formavo šiandieninį Vilniaus veidą.

Pasitelkę naujausias technologijas, istorikai ir dailininkai „Telia Nemuziejuje“ taip pat atkūrė Vilniaus miesto gaisrus, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, barokinio miesto žydėjimą, Napoleono kariuomenės traukimąsi. Seanse neapeinamos ir skaudžios temos – Panerių tragedija, pokaris, KGB veikla.

Tiesa, vien šiuo unikaliu muzikos ir vaizdinių seansu „Telia Nemuziejus“ neapsiribos. „Kol lauks seanso pradžios, svečiai bus kviečiami išbandyti ir kitus unikalius pasiūlymus, tarkime, pakeliauti virtualios realybės kambaryje ar išmėginti kelionę skraidančiu kilimu“, – intrigavo Edmundas Jakilaitis.

Renginio akimirka / Dariaus Kučio nuotr.

„Skraidančiu kilimu mes vadiname specialias grindis-ekraną, kuriame bus rodomi žemame aukštyje nufilmuoti Vilniaus vaizdai. Tokiu būdu fiziškai jauti, lyg skristum pakilęs virš Vilniaus, tiesiai virš žmonių galvų. Virtualios realybės akinių ekspozicija leis apsidairyti Neringoje, Trakuose, Nemuno apylinkėse“, – vardijo Edmundas Jakilaitis.

Specialios ausinės leidžia vienu metu seanse dalyvauti grupei iki keturiasdešimties žmonių, be to, visi jie galės pasirinkti savo norimą kalbą. Iš viso seansai bus transliuojami aštuoniomis skirtingomis kalbomis.

„Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“ – tai visiškai privati iniciatyva, finansuojama ir organizuojama privačiomis rengėjų lėšomis kartu su bendrove „Telia“, kuri yra pagrindinis projekto rėmėjas ir partneris. Projekto prekės ženklą kuria geriausia Lietuvos kūrybinė agentūra MILK“, – pridūrė Edmundas Jakilaitis.

„Telia Vilniaus istorijos Nemuziejaus“ atidarymas (171 nuotr.)
+165