Žinomi kauniečiai valstybės atkūrimo šimtmetį šventė originaliai – kai kurie sprendimai nustebino

Renginio akimirka / Elijaus Kniežausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Dauguma žinomų kauniečių, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį nusprendusių sutikti kartu prie salono „Tarp gėlių“ atidengiant Vyčio simbolį primenančią instaliaciją, atviravo – anksčiau jie Vasario 16-ąją minėdavo tik mintyse, nes viešos iškilmės būdavo per daug rimtos bei liūdnos.

„Pirmą kartą jaučiu, kad švenčiu. Visų labai pasiilgau ir noriu apkabinti!“, – emocijų neslėpė televizijos laidų prodiuseris Gediminas Juodeika.

Jo teigimu, tą turbūt pajuto ir kiti žmonės, nes šįmet, likus kelioms savaitėms iki šventės, prekybos centruose ir specializuotose parduotuvėse buvo sunku ar net neįmanoma įsigyti lietuviškos produkcijos. Tuo tarpu prie gėlių salono vykusios akcijos dalyviai buvo ramūs – trispalves įsegamas juosteles jiems parūpino dizainerė Gintarė Ačaitė.

Šventinė nuotaika šįkart užplūdo ir dainininką Mindaugą Mickevičių-Mino. Rytą jis pradėjo sporto klube, kur su kitais besimankštinančiais sugiedojo Lietuvos himną.

„Emocijos tęsėsi ir atidengiant skulptūrą. Pirmą kartą valstybės atkūrimo dieną minėjau ne vienas. Tad, pokalbiai, šypsenos, muzika tik sustiprino šventinę atmosferą“, – pasakojo atlikėjas, iki šiol valstybines šventes prisimindavęs tik mintyse bei širdyje.

Dainininkė Irma Jurgelevičiūtė patikino – ją visuomenę vienijančios iškilmės visada labai jaudina ir graudina. Nors šventinėse eitynėse ji nedalyvauja, mėgsta per televiziją pažiūrėti istorinius filmus ar susitikti su draugais.

„Kai matau trispalvę, man viduje visada kyla pozityvūs jausmai, šviesios mintys“, – sakė pašnekovė.

Renginio akimirka / Elijaus Kniežausko nuotr.

Dizainerė Diana Rūta Stankevičienė tvirtino, jog valstybės atkūrimo proga fejerverkų nesitikinti, bet linksmų emocijų linkinti ir sau, ir kitiems.

„Pirmą kartą jaučiasi visuotinė šventinė nuotaika. Tiesa, tam, kad paminėtum svarbią dieną, dažnai net nereikia minios – užtenka susitikti su bičiuliais, artimaisiais ir jau kitaip jautiesi“, – patikino D. R. Stankevičienė.

Valstybinių švenčių dažniausiai nepraleidžia vestuvių planuotoja Inga Budrienė. Ji arba pati rengia įvairias akcijas, arba dalyvauja kitų organizuotose. Šįmet savo restorane „Briedžių medžioklė“ ji su vyru Dariumi sumąstė išvirti trispalvius cepelinus.

„Išmėginome visokius būdus, kol radome tinkamiausią“, – sakė I. Budrienė.

Į Vytį primenančios skulptūros atidengimą ji atvyko su sūnumis Mantu ir Kerniumi. Berniukus itin sužavėjo tai, kad instaliacija buvo dekoruota įspūdinga suma smulkintų litų kupiūrų. Tam, kad „Tarp gėlių“ meistrai įgyvendintų sumanymą, prireikė net trijų milijonų.

Renginio akimirka / Elijaus Kniežausko nuotr.

„Jie niekaip negalėjo suprasti, kodėl litus kažkas susmulkino, o ne išleido! Sunku vaikams paaiškinti, jog nebenaudojama lietuviška valiuta yra naikinama ir išbarstoma atokiose vietose. Arba gali virsti meninio sprendimo dalimi. Jie vis norėjo suklijuoti pinigus ir išleisti. Kelis šimtus tūkstančių litų jie pasiėmė namo“, – juokdamasi pasakojo I. Budrienė.

Vytį primenanti instaliacija sukurta per tris dienas. Daugiausiai laiko užėmė karkaso paruošimas. Iš pradžių jį norėta dekoruoti rausvos spalvos 500 litų banknotais, tačiau iniciatyvos autoriams nepavyko gauti reikiamo kiekio žaliavos.

Kaune atidengta Vyčio skulptūra iš susmulkintų litų (49 nuotr.)
+43

Skaitykite daugiau