Žinomi kauniečiai Kaziuko mugėje ieško ir egzotikos, ir naujovių, ir duonos

Žinomi kauniečiai apsipirkinėjo Kaziuko mugėje / Lauros Kondratės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-10 15:25
Veltinės šlepetės, sraigės, verbos, saldėsiai, lietuviški kvepalai, kvepiančios žvakės, naminė duona, kumpiai – tai tik dalis gėrybių, kuriuos iš greta „Žalgirio“ arenos vykstančios Kaziuko mugės šeštadienį į savo namus parsinešė žinomi kauniečiai.

„Čia tiek visko daug, kad net akys raibsta! Įsigyti kažką ir sau, ir artimiesiems mugėje būtina! Juolab kai pamatai ne tik įprastų, bet ir neregėtų gaminių“, – sakė televizijos „gelbėtoja“ Gerda Žemaitė.

Jos lauknešėlyje iškart atsidūrė naminė rūkyta višta, kuria žadėjo vaišinti savaitgalį į svečius užsuksiančius bičiulius. Dukterėčiai G. Žemaitė nupirko pliušinį zuikutį, po keletos savaičių papuošiantį ne vienerius Šv. Velykas švęsiančius namus. Iš rankdarbių meistrų kaunietė įsigijo stiklo butelį, kuris, prisilietus stiklo meistrams, virto dailiu padėkliuku užkandžiams ar žvakėms.

„Mugėse būtinai nusiperku žvakių. Visokių formų ir kvapų. Nežinau, kodėl, bet būtent be šio atributo man lyg ir kažko trūktų“, – su šypsena sakė G. Žemaitė.

Ji vertina ir natūralias kūno priežiūros priemones, ir medžio dirbinius. Kai ką pašnekovė randa būtent tik mugėse.

Lauros Kondratės nuotr.
Lauros Kondratės nuotr.

Šokėjas Saulius Skambinas į „Kaziuką“ eina dairydamasis veltinių gaminių, ypač šlepečių. Prieš pavasarį, anot jo, patogu atnaujinti namus ir dažniausiai juose „įdarbintus“ įrankius – menteles, samčius, padėkliukus.

„Riestainiai, meduoliai.... Ir šiaip smagu pasidairyti, kas ką kuria, kuo gyvena“, – kalbėjo S. Skambinas.

Lauros Kondratės nuotr.
Lauros Kondratės nuotr.

Kaziuko mugė – tikra šventė dainininkų Kazlauskų šeimai. Liveta, Petras ir Ingrida namo grįžta nešini daugybe įvairių gėrybių pilnų krepšelių.

Vos pradėję dairytis po prekystalius, jie iškart pastebėjo viliojančiai atrodančias Lietuvoje užaugintas ir valgyti paruoštas sraiges. „Negalėjau praeiti! Nusipirkau, tad vakare tikrai pasimėgausime“, – patikino kelias dešimtis sraigių įsigijusi L. Kazlauskienė.

Damas suviliojo ir ryškiaspalviai plaukų aksesuarai, namų kvapai, naminiai pyragai, sūdyti lašiniai, megzti rankdarbiai, medus su uogomis bei imbieru.

Lauros Kondratės nuotr.
Lauros Kondratės nuotr.

Puikiai nusiteikusi L. Kazlauskienė Kaziuko mugėje trumpam net perėmė iniciatyvą iš vieno verbų prekeivio. „Per dešimt minučių pardaviau net keturias verbas! Vyriškio prekyvietė įsikūrusi mugės pabaigoje, kur lankytojų srautas mažesnis, tai jam reikėjo pagalbos“, – su šypsena patikino L. Kazlauskienė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai