Gebėjimas paslėpti figūros trūkumus ir išryškinti privalumus ─ tikras menas

Daili moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Netrukus teks išsilukštenti iš daugybės drabužių sluoksnių. Po jais žiemą nesunkiai paslėpėme didesnius ir mažesnius figūros trūkumus. O kaipgi gelbėsimės dabar? Pasinaudokite vertingais patarimais.

Viršutinė kūno dalis: kaklas, pečiai, rankos

Jei pernelyg laibą ir ilgą kaklą laikote trūkumu, riškitės skareles, rinkitės drabužius aukštomis apykaklėmis. Stambūs karolių vėriniai ir palaidi ilgi plaukai taip pat šiek tiek „sutrumpins“ kaklą.

Stambias rankas galima pridengti ir švelniai siaurėjančiomis rankovėmis iš plonesnio ar skaidresnio audinio nei visas drabužis.

Platūs pečiai atrodys siauresni, jei apsivilksite palaidinukę su V formos kaklo iškirpte, plačiau iškirpta ties pečiais. Per daug plačius pečius galima pridengti ir plačiais atvartais, apykakle, kimono rankovėmis. Atkreipkite dėmesį į rankovių siūlę. Ji turi būti aukščiau peties linijos, kad rankovė atrodytų nuolaidesnė. Venkite drabužių su plačiomis arba viršuje rauktomis ar klostuotomis rankovėmis. Pernelyg liemenuotos suknutės ar palaidinukės taip pat vizualiai platina pečių liniją.

Jei jūsų rankos stambesnės, venkite per siaurių, pūstų rankovių ir palaidinių ar suknelių išvis be rankovių. Jei perkate drabužį ilgomis rankovėmis, stenkitės sukurti kuo ilgesnę, vientisą liniją nuo pat pečių iki riešo. Stambias rankas galima pridengti ir švelniai siaurėjančiomis rankovėmis iš plonesnio ar skaidresnio audinio nei visas drabužis.

Laibų rankų savininkėms nedera puoštis drabužiais labai aptemptomis, prigludusiomis rankovėmis. Rinkitės pūstas, atraitotas, su dekoratyviais apvadais ar įdomiais rankogaliais.

Plačios rankovės Erdem kolekcijoje / Vida Press nuotr.

Problemos dėl krūtinės

Dauguma moterų svajoja apie iškilią krūtinę, tačiau yra dailiosios lyties atstovių, kurioms pernelyg išraiškingo biusto maskavimas tampa tikru galvosūkiu. Norėdamas per daug neišryškinti krūtinės, venkite labai prigludusių drabužių. Krūtinė atrodys mažesnė, jei rengsitės suknutes ar palaidinukes su gilesne iškirpte. Drabužiai vertikaliomis linijomis vizualiai mažina apimtį. Norėdamos nukreipti aplinkinių žvilgsnius nuo krūtinės, akcentuokite kitas sritis.

TAIP PAT SKAITYKITE Dažykitės taip, kad lūpos kviestų bučiniui

Jei iškilia krūtine pasigirti negalite, rinkitės kiek laisvesnes sukneles ar palaidinukes su klostėmis, raukšlėmis ar kitomis audinio detalėmis. Neslėpkite krūtinės golfais ir kitomis uždaromis palaidinėmis.

Kojos trumpos, kojos ilgos

Trumpos kojos atrodys ilgesnės, jei nuo galvos iki kojų apsivilksite vienspalviais ar vertikaliomis linijomis, siūlėmis, klostėmis dekoruotais drabužiais. Rinkitės trumpus švarkelius ir sijonėlius ir, žinoma, nepamirškite aukštakulnių. Kojas vizualiai ilgina siaurėjančios kelnės, tik jokiais būdais jų neatraitykite. Venkite ir ilgų švarkų, batelių su dirželiais apie čiurną ir aulinukų iki pusės blauzdų.

Jei ilgas kojas laikote trūkumu, rinkitės viršutinius drabužius, kurie baigiasi viršutinėje klubų dalyje arba ties šlaunų viduriu. Diržo spalvą derinkite ne su sijono ar kelnių spalva, o su viršutiniais kūno dalies drabužiais. Nekiškite palaidinių į kelnes ar sijonus. Kojos atrodys trumpesnės, jei puošitės kelnėmis su atvartais, bridžais. Avėkite batelius žemesne pakulne, aulinukus, lygiapades basutes, susegamas ties čiurna ar kiek aukščiau.

Jei veidrodyje matote turinti „jojiko kojas“, jums tinka visi sijono ilgiai, išskyrus iki kelių. Drąsiai galite puoštis ir trumpais, ir ilgais sijonais. Įsigykite ilgus batus virš kelių. Tik atkreipkite dėmesį, kad tarp sijono ar šortų ir batų turi būti aiškus, sprindžio dydžio tarpas, arba sijonas turi dengti batų viršų.

Stambios blauzdos nėra priežastis atsisakyti sijonų. Tereikia išsirinkti tinkamas pėdkelnes. Venkite raštuotų ir tinklinių, nes su jomis kojos atrodys storesnės. Tinkamiausias sijono ilgis ─ iki kelių. Kelnių ilgis ─ iki pėdos kelties. Labai svarbu išmintingai pasirinkti avalynę. Dirželiai ties kulkšnimi, keturkampės batų noselės, labai plonas kulniukas jums nėra tinkamiausi. Batelių kulniukai turėtų būti stabilūs, tvirtesni, stambesni.

TAIP PAT SKAITYKITE Kosmetikė: ilgalaikis makiažas gali atrodyti natūraliai

Jei kojos labai laibos, nesegėkite pūstų sijonėlių, net jei jie būtų paskutinis mados klyksmas. Per platūs ilgi batai, aptemptos kelnės ar siaurutėliai džinsai taip pat vizualiai plonina kojas. Rinkitės kiek laisvesnes, plono audinio kelnes. Ji turite didelį tarpą tarp šlaunų, puoškitės sijonais iki kelių. Kojas šiek tiek „pastorinsite“ blizgesnėmis, ryškiaspalvėmis pėdkelnėmis. Raštais marginti džinsai ar kelnės ─ puikus pasirinkimas laibakojėms.

Plačios rankovės Erdem kolekcijoje / Vida Press nuotr.

Jei nesate patenkinta savo ūgiu

Aukštesnė atrodysite, vizualiai ištempdama siluetą. Avėkite aukštakulnius ir nešiokite kelnes, kurios siektų iki pat kulno apačios. Vilkitės ilgas, žemę siekiančias, lengvo audinio, šviesių spalvų sukneles. Plaukus sukelkite ar šukuoseną formuokite kuo anksčiau ant pakaušio, nesikūprinkite ir eidama nenuleiskite akių. Jei norite atrodyti aukštesnė, galite derinti pėdkelnių spalvą su batų ir sijono spalvomis. Jei ūgį norite vizualiai sumažinti, visus drabužius ir avalynę rinkitės kontrastingų spalvų.

Jei liemuo kiek trumpokas, jums puikiai tinka ilgi švarkai (dengiantys klubus ir beveik siekiantys dubenį). Paslėpkite natūralią liemens liniją drabužiais žemintu liemeniu. Venkite horizontalių linijų ir detalių. Suraukti ar nuo juosmens platėjantys sijonai jums nelabai tinka. Verčiau rinkitės tiesaus ir ilgo kirpimo. Vizualiai liemenį galima prailginti juosiantis palaidinės spalvos diržu.

Pilvukas, sėdmenys ir klubai

Atsikišusį pilvuką maskuokite platėjančiomis palaidinėmis, kelnėmis ar sijonėliais paaukštintu liemeniu. Venkite diržų ar ties pilvu surišamų drabužių. Pilvukas atrodys plokštesnis, jei prie sijono ar kelnių vilksitės švarkelius. Tamsios spalvos ir tamsūs raštai vizualiai mažina pilvuką. Tik atminkite, kad raštai, ornamentai ar piešinėliai turi būti smulkūs.

Platus užpakaliukas atrodys mažesnis, jei labiau akcentuosite viršutinę kūno dalį. Rinkitės ryškių spalvų drabužius su akį traukiančiomis detalėmis (papuošalais, audinio raštu, spalvomis, šalikėliais ir pan.). Paryškinkite pečių liniją petukais ir plačiomis apykaklėmis, dėvėkite vertikalias linijas turinčius drabužius. Galite rinktis ilgus, klubus dengiančius ir po plačiausia dalimi iškart pasibaigiančius švarkus.

Plačios rankovės Erdem kolekcijoje / Vida Press nuotr.

Plačių klubų savininkėms taip pat patartina dėmesį nukreipti į pečių, kaklo ar krūtinės sritį. Puoškitės ryškiomis, šviesiomis palaidines, margintomis horizontaliais raštais, sekitės didesnius papuošalus. Venkite trumpų švarkų, plačių, klubus siekiančių palaidinių, siaurėjančių kelnių. Tinkamiausios ilgos, truputį platėjančios kelnės su kantu. Jei labiau mėgstate segėti sijonus, įsigykite trapecijos silueto arba siaurą iki kelių. Jei rinksitės kokį įmantresnį modelį, atkreipkite dėmesį, kad šonuose nebūtų jokių detalių.

Atminkite, idealių žmonių nėra. Svarbiausia, mylėkite save su visais jūsų trūkumais. Galbūt būtent jūsų iškili krūtinė ar platūs klubai yra tai, apie ką svajoja jūsų kolegė ar draugė. O gal dėl to esate pati gražiausia savo mylimajam.

Skaitykite daugiau