Žilvinui Žvaguliui – 55-eri: „Visai neseniai su Irena susipažinome iš naujo“

Žilvinas Žvagulis su žmona Irena Starošaite ir anūke Barbora / „Charizma Photography“, TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-24 08:30
Atlikėjas Žilvinas Žvagulis liepos 24-ąją mini 55-erių metų sukaktį. Įprastai žinomas vyras savo gerbėjams surengdavo jau tradicija tapusį koncertą ir gimtadienį sutikdavo scenoje, tačiau dėl pasaulinės krizės šiais metais Žilvinui to padaryti nepavyks. „Iš kelių tradicijų liko tik viena. Gimtadienio proga su anūkais ir vaikais sėsime į laivą ir lankysime pajūrį, Ventės Ragą – man artimus kraštus“, – pasakoja Ž.Žvagulis.

Žilvinai, šiais metais jūsų gimimo diena kitokia nei įprastai?

Dažniausiai gimtadienį švenčiame vieną dieną po mano pasirodymo scenoje. Pirmiausia įvyksta koncertas, po to – pasiplaukiojimas laivu. Šiemet – plaukimas bus, bet be koncerto. Visi vasaros ir rudens pasirodymai yra atšaukti, kadangi niekas nežino, kiek kas kam pričiaudės į veidą. Dėl to man, žinoma, šiek tiek nesmagu.

Be koncertų jums liūdna? Galbūt šeima praskaidrina kasdienybę, juk dabar visi aplinkui giriasi vieni kitiems atradę marias laiko.

Aišku, kad liūdna. Scena man visuomet buvo labai brangi. O kalbant apie ilgą laiko tarpą, kai visi lindėjome užsidarę savo namuose, tai aš su anūkais nesimačiau du mėnesius. Pirmąkart gyvenime pasijutau kaip paklusnus žmogus. Nuoširdžiai bijojau nepridaryti nedovanotinų klaidų. Laiką su anūkais leidžiame tik dabar – štai, anūkė Barbora pirmąkart pasirodė „Laumės juostoje“, atšventė penkerių metukų gimtadienį – jau nuo to „kaifuoju“.

Ir tikrai tiesa, jog pastaruoju metu su visa šeima daugiau poilsiaujame, nei dirbame.

Žilvinas Žvagulis su anūke Barbora/„Charizma photography“ nuotr.
Žilvinas Žvagulis su anūke Barbora/„Charizma photography“ nuotr.

Jūsų anūkei Barborai šiais metais – penkeri. Taip jau sutapo, kad tarp senelio ir vaikaitės gimtadienių – kelių dienų skirtumas. Kaip atšventėte?

Kadangi Barboros gimtadienyje galėjo dalyvauti itin mažai žmonių, šiemet sugalvojome jį paminėti dvigubai. Kitą savaitgalį plauksime baidarėmis. Kol kas su anūke šventėme tik namuose. Labai prajuokino, kai Barbora prieš keletą dienų manęs paklausė, kur jos dovana. Matot, dar vasaros pradžioje jai penkerių metų proga aš padovanojau baseiną. Sakau: Barbora, nupirkau baseiną, o ji: tai čia buvo tada, o kur mano dovana yra dabar?. Teks vėl sukti galvą, kad nenuliūdinti, reiks ieškoti dovanėlės.

Savaitgalius dažniausiai skiriate šeimai?

Mūsų kiekvienas vasaros savaitgalis yra suplanuotas. Ir taip, daugiausia laiko atitenka šeimai. Tiesa,su Irena vasaros metu turime ir kelis koncertus, kurie buvo perkelti dar nuo kovo mėnesio. Beje, šiandieną su žmona pristatome naują savo dainą, tikiuosi, kitą savaitę pavyks pristatyti ir solinį kūrinį. Studijoje darbai vyksta, muzikinis gyvenimas nesustoja, „smegenis prasiplovėme“, jau norisi koncertuoti. 

Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Per karantiną net ir tvirčiausios poros susidūrė su iššūkiais. Kaip su Irena išgyvenote šį laikotarpį?

Nepatikėsite, bet visai neseniai mudu su Irena susipažinome iš naujo, visiems to palinkėčiau. Esame kartu scenoje jau videšimt metų. Dažniausiai po koncertų užmigdavome dar nepasiekę namų, kai kas mus veždavo su automibiliu, net nebūdavo kada nuoširdžiai pasišnekėti. Karantino metu Irena pamatė, kad aš galiu ir kambarius išsiurbti, grindis išplauti, kompaniją palaikyti. Prisiminėme, kaip bendrauti vienas su kitu. Anksčiau mūsų telefoniniai pokalbiai dažniausiai užtrukdavo vos kelias minutes.

Kuo skiriasi jūsų gimtadieniai prieš dešimtmetį ir dabar?

Prieš 10 metų būdavo visai kitokie „tūsai“. Nuo 45 metų svarbiausia – šeima, o atsiradus anūkams – viskas dar kitaip, visas dėmesys – jiems. Baigėsi „šėlionės“, reikėjo priprasti prie senelio statuso – tiksliau – prie „opapa“ statuso, nes mane Barbora vadina būtent taip. 

Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė
Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė

Kokį patarimą duotumėte dvidešimtmečiui sau?

Turbūt tai skambėtų panašiai, ką dabar sakau jauniausiam sūnui, kuris panašaus amžiaus – „kam mokėti už savas klaidas, jei gali pasimokyti iš vyresnių klaidų, jau patirtų?“

Kalbate apie Vakarį? Kuo šiuo metu užsiima jūsų jaunėlis?

Iš pradžių manėme, kad bus sportininkas, vėliau – kad kompiuteristas, tačiau netikėtai sūnus nustebino ir pareiškė savo gyvenimą siesiantis su muzika – dovanojau jam įrašų studiją, kurioje dabar lindi dieną naktį. Tiesa, jis nedainuoja, o prodiusuoja ir padeda kitiems atlikėjams tobulėti. Visiems mums buvo, netikėta, kad Vakaris pasirinko muziko kelią ir net su tuo susijusias studijas.

Žilvinas Žvagulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Žilvinas Žvagulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Siūlė paprodiusuoti tėtį?

Irenai jis vieną dainą jau sukūrė. Iš tiesų, man patiko kai kurie sūnaus pasiūlymai – neabejoju, kad, laikui bėgant, Lietuva (ir ne tik) išgirs įdomybių.

Ko palinkėtumėte sau ateinančiais metais?

Kad visi išgyventume šį laikotarpį ir kad pasaulis pasveiktų. Taip pat, kad galėčiau koncertuoti ir grįžti į sceną.

Deja, bet artimiausiu metu visi pasirodymai rezervuoti privatiems renginiams. Vienintelis „viešas“ koncertas bus Palangoje, rugpjūčio 21 dieną, „Atostogų parke“.

Naujausi straipsniai