Žilvino Žvagulio žemaitiškai programai atsirasti padėjo diskotekų festivaliai

Žilvinas Žvagulis / Žanetos Paunksnės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-04 14:44
Vieno ryškiausių vakarų Lietuvos atlikėjo Žilvino Žvagulio atliekami kūriniai, šiandien neabejotinai yra žinomi ne vienos kartos klausytojams. Scenos kolegų, gyvenimo draugų ir klausytojų atlikėjas yra neatsitiktinai vadinamas Žilvinu Žvaguliu Žemaičiu, mat žymus dainininkas yra vienintelis Lietuvos pop scenos atlikėjas, išdrįsęs žengti į sceną ir atlikti kūrinius žemaičių kalba.

Daugeliui žemaitiškos dainos yra tik neatsiejama Ž. Žvagulio pasirodymo dalis, tačiau tik ne pačiam atlikėjui, kuriam žemaitiška programa yra svarbi jo muzikinio gyvenimo dalis.

Turbūt daugelis net neįtarė, kad žemaitiškoms dainoms ir visos programos atsiradimui atlikėjo repertuare pradžią davė dar praeito amžiaus 9-asis dešimtmetis. Tuomet Žilvinas Žvagulis buvo gerai žinomas kaip diskotekininkas, rengęs įvairias šou programas ir dalyvavęs ne viename tuo laiku populiariame diskotekų festivalyje.

Viename iš jų pristatęs diskotekinę programą „Palangos Juzės sapnai“, atlikėjas tapo laureatu. Šiuo laimėjimu Ž. Žvagulis nenustojo stebinti ir kiek vėliau festivalio metu pirmą kartą sudainavo jau hitu tapusį kūrinį „Žemaitiškas pavasaris (Vo pasakyk, a to atesi?)“, kuris davė pradžią visai žemaitiškų dainų programai. Nuo tada Ž. Žvagulis tikina supratęs žemaitiškų dainų turimą žavesį ir skambesį.

Nuo pat 9-ojo dešimtmečio iki pat šių dienų, dainininkas Ž. Žvagulis kaupė didžiulį žemaitiškų dainų lobyną, kurį atskleis jau šį rudenį koncertiniame ture per Lietuvą „Žemaitiškų dainų enciklopedija“. Atlikėjas atvirauja, kad koncertinis turas turi ir dar vieną tikslą.

„2019 metais bus minimi žemaičių metai, todėl duoklę ir sveikinimus jiems atiduosiu jau šių metų rudenį... Bet dar labiau noriu supažindinti su žemaitiškomis dainomis tuos, kuriems ši kalba yra gal šiek tiek svetima. Neabejoju, kad dzūkai ar suvalkiečiai noriai įsitrauks į šitą muzikinę mokyklą“, - šypsodamasis sako atlikėjas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai