Žilvinas Žvagulis Pamario krašto žvejo šventėje gamino cibulynę

Žilvinas Žvagulis gamino cibulynę / Šventės organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-22 14:44
Savaitgalis Juodkrantėje buvo ypatingas – puikus oras, marios ir seniausias tradicijas puoselėjanti Pamario krašto žvejo šventė sulaukė gausybės lankytojų. Ši šventė subūrė ne tik aplink marias išsibarsčiusias bendruomenes, bet ir svečius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. O prie kvapnaus puodo sukosi dainininkas Žilvinas Žvagulis.

Pirmą kartą Juodkrantėje vyko „Gurmanų virtuvės stebuklas“, kuriame dalyvavo Lietuvos nacionalinė virėjų rinktinė: Tomas Rimydis, Jaroslav Orševski ir Artūras Braslauskas. Žymiausi Lietuvos virtuvės šefai gamino nepakartojamo skonio žuvies patiekalus, kurie čia pat buvo degustuojami, visi paragavę balsavo už labiausiai patikusį patiekalą ir tuo pačiu dalyvavo loterijoje – net trys laimingieji gavo po gurmanišką patiekalą iš pačių virėjų rankų. Vakare vyko atkurtų seniausių Lietuvos tautinių kostiumų pristatymas, o pirmąją dieną vainikavo puikus liaudies kolektyvų ir kapelijų koncertas.

Antroji šventės diena prasidėjo nuo jomarko šurmulio, o savo teritorijose ėmė kurtis pirmosios sportinių varžybų komandos. Šiemet dėl Alfredo Žvagulio rankų darbo taurės kovėsi Nidos, Juodkrantės, Klaipėdos, Rusnės ir Drevernos komandos. Žaidėjai savo jėgas išbandė ne tik sausumoje, kur vyko krepšinio, futbolo, virvės traukimo varžybos, bet ir vandenyje, kur tradiciškai komandos traukė valtyje sėdinčią gražuolę undinėlę.

Šventės organizatorių nuotr.
Šventės organizatorių nuotr.

Susumavus visų rungčių rezultatus, Pamario krašto žvejo šventės sportinių rungčių nugalėtojais tapo Drevernos komanda. Šventę vainikavo komandų apdovanojimai ir fejerverkai. Vakarinio šventinio koncerto metu pasirodė grupė „el Fuego“ su gyvos muzikos grupe, Inga Valinskienė, merginų grupė „4 Roses“ ir viešnios iš Baltarusijos – grupė „ByCity“.

Abi šventės dienas lankytojai būriavosi aplink palapines, kur prie kvapnaus puodo sukosi pats dainininkas Žilvinas Žvagulis – jis šventės dalyviams ruošė nepakartojamo skonio tradicinį žemaičių patiekalą – cibulynę. Atlikėjas šventėje pasiekė savo asmeninį rekordą – buvo parduota net 50 litrų cibulynės. Gera nuotaika lydėjo visos šventės metu, žodžio kišenėje neieškantis renginio vedėjas Marijus Budraitis pasiūlė linksmas lažybas: ant skersinio buvo pakabinta kompaktinė plokštelė, į kurią su futbolo kamuoliu reikėjo pataikyti iš 7 metrų atstumo.

Pataikius – Žilvinas Žvagulis lipa ant scenos ir padovanoja dainą, nepataikius –  Neringos meras Dariaus Jasaičio ir Neptūnas Česlovas Stonys įteikia Žilvinui rūkytą ungurį. Kadangi tiek Neringos meras, tiek šventės įkūrėjas Česlovas Stonys neblogai žaidžia futbolą, jiems pavyko laimėti ir šventės dalyviai galėjo pasimėgauti Žilvino atliekama daina „Savi krantai“. Ši šventė nepaliko abejingų – ir maži ir dideli domėjosi seniausiomis žvejų tradicijomis bei linksminosi šventiniuose koncertuose.

Jomarko prekeiviai, atsivežę kvapą gniaužiančių dirbinių iš medžio, gintaro, lino, žalvario, o kulinarinio paveldo puoselėtojai kvietė paragauti naminių sūrių, duonos, giros, dešrų bei kitų gardumynų. Marių krantinėje išdėstyti žvejų tinklai, kitos žvejybos priemonės traukė smalsuolių akį, o norintys patys pasigaminti nėgėms gaudyti skirtų bučiukų, galėjo užsiimti su šio žvejybos būdo puoselėtoja Birute Serviene.

Šeimos su mažaisiais buriavosi aplink vėtrungių dirbtuves, kur vėtrungių meistras Vaidotas Bliūdžius vedė edukacinį užsiėmimą „Vėtrungė – Pamario krašto unikumas“, o visi norintys galėjo patys pasigaminti ir nusitapyti vėtrunges. Šventės dalyviai taip pat turėjo unikalią galimybę paplaukioti senovine žvejų valtimi – kurėnu bei susipažinti su šių valčių istorija, jų statybos ypatumais.

Šventės organizatorių nuotr.
Šventės organizatorių nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai