Žilvinas Žvagulis nustebino: prisipažino, kad nemoka žemaitiškai

Žilvinas Žvagulis / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-04 11:14
Žilvinas Žvagulis dažnai vadinamas žymiausiu Lietuvos žemaičiu. Jis ir kalba, ir dainuoja žemaitiškai. Laidoje „Gero vakaro šou“ apsilankęs Žilvinas žada, kad netrukus rengiamame koncertų ture neskambės nė vienas netarmiškas žodis. Vis dėlto savo žemaičių kalbos žinias Žilvinas vertina gana savikritiškai.

TV3 laidos „Gero vakaro šou“ vedėjai Justinas Jankevičius ir Mindaugas Stasiulis kone visą laidą bandys kalbėti žemaitiškai. Abu vyrai turi žemaitiškų šaknų, todėl kalbėti taip pat šiek tiek moka. Tačiau Žilvinui Žvaguliui jų pastangos primins istoriją, kai jis Liepojoje bandė latviškai užsisakyti mineralinio vandens. Tuomet padavėjas tiesiog rusiškai pasitikslino, ko dainininkas pageidauja. Žilvinas nepervertina ir savo žemaičių kalbos žinių.

„Aš esu Klaipėdietis. Mano tėvai žemaičiai, iš Salantų. Bet aš pats ten atrodau taip įsivaizduok... na, juokingai atrodau su savo žemaičių kalba. Aš moku kalbą taip apytiksliai. Aš pats daug ko nesuprantu ir kai giliai įlendu kur nors į Salantus ar į Plungę, tai kol įsikertu...“, – sako Žilvinas. Tai įrodė ir laidos vedėjų atliktas tikro žemaičio testas. Žilvinas bandė pasiteisinti, kad yra „gatvės žemaičių kalbėtojas“, bet nemažai žemaitiškų žodžių jis nežinojo.

Dainininkas neslepia, kad dirba mylimą darbą, tačiau dėl to reikėjo labai pasistengti: „Aš kažkada kroviau vagonus, tam, kad dabar dirbčiau mylimą darbą“, – sako Žilvinas ir prisimena, kaip kažkada teko gerokai pavargti, kad išlaikytų savo gana anksti sukurtą šeimą.

Ką gatvėje kalbinti žmonės mano apie Žilviną Žvagulį ir kaip jie sureaguos, pamatę, jog jų nuomonės klausėsi pats Žilvinas? Kiek užtruko Žilvino Žvagulio kelionė į Islandiją, kai jis su kitais artistais vyko ten surengti padėkos koncertą už pripažintą nepriklausomybę? Kokį judesį visuomet norisi atlikti Justinui Jankevičiui, kai jis pasako ką nors žemaitiškai? Visi atsakymai jau šį vakarą 20 val. laidoje „Gero vakaro šou“.

Naujoji laidos vedėja, talentingų vaikų visoje Lietuvoje ieškanti Karolina Meschino aplankė šešerių metų Gabrielę, kuri ūkininkauja ir prižiūri gyvulius, netgi melžia karvę. Šį darbą išbandė ir pati Karolina. Aš neįsivaizdavau, kad taip sunku yra melžti karvę, man buvo gaila kaip moteriai...“ – įspūdžiais dalijosi Karolina. Laidoje taip pat išvysite, kokią turbūt nemaloniausią gyvenime patirtį kaime išgyveno Karolina.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai