Žiemos kelionių idėjos: Europa

La Gravas (Prancūzija) / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-01 22:03
Į namų duris besibeldžianti žiema neturėtų nuliūdinti kelionių gerbėjų – juk tai puikus metas slidinėti Alpėse, tyrinėti Vakarų Europos miestus ar lepintis saulės spinduliais šiltuose kraštuose...

SNIEGO MYLĖTOJAMS

► La Gravas (Prancūzija). Mažytis viduramžių kaimelis La Gravas, maždaug valanda kelio nuo Grenoblio, laikomas aukštų kalnų mylėtojų meka, mat čia daugybė apledijusių stačių nusileidimų, uolų ir užkaborių. Stulbinamo grožio gamta, senovinė miestelio dvasia ir draugiški jo gyventojai sukuria ypatingą šios vietos nuotaiką. Na o ekstremalaus slidinėjimo mėgėjai džiaugiasi kiek pavojinga laisve – draudžiamų zonų, kaip ir patrulių, čia nėra. Taigi – adrenalinas liete liejasi.

 

► Rovaniemis (Suomija). Žiema ir žiemos kelionės turbūt neįsivaizduojamos be Kalėdų Senelio šalies Suomijos ir „oficialios“ jo rezidencijos Rovaniemyje. Visai šalia poliarinio rato įsikūręs vaikų numylėtinis mielai susitinka su turistais. Kalėdų Senelio gimtinėje iš arti galima pamatyti šiaurinius elnius, haskius ir pasimėgauti didžiulėmis minkštutėlio sniego pusnimis. Rovaniemis siūlo aplankyti ir Arktikum muziejų, kuriame supažindinama su gyvenimu tolimoje Šiaurėje.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Miurenas (Šveicarija). Įsikūręs atokiame Alpių kampelyje Miurenas pasiekiamas tik traukiniu arba keltuvu. Šis kalnų kurortas, dar neatrastas didžiosios turistų masės, nesiūlo daug slidinėjimo trasų, bet čia tikrai verta apsilankyti: kalnai pribloškia grožiu ir didybe, o kaimelis – ramybe ir atpalaiduojančia atmosfera. Beje, nepatingėkite keltuvu 007 pakilti iki Schilthornkalno viršūnės, kurioje įsikūręs restoranas PizGloria, išgarsėjęs 1969-aisiais pasirodžius filmui apie Jamesą Bondą. Iš restorano geru oru atsiveria nepakartojamas vaizdas į vienas aukščiausių Alpių viršūnių – Eigerį, Menchą ir Jungfrau.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Abiskas (Švedija). Abiskas – „rimtos“ žiemos gerbėjų mėgstama kryptis. Tai bene toliausias Šiaurės Europos taškas, į kurį galima nuvykti traukiniu. Nuo gruodžio pabaigos iki sausio pradžios saulė šioje žemės dalyje nepasirodo, tad čia galima mėgautis gražiausiomis Šiaurės pašvaistėmis. Ir tai dar ne viskas! Abisko nacionalinio parko teritorijoje galima slidinėti įrengtais takais arba išbandyti kelionę haskių kinkiniais.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

SMALSUOLIAMS

 

► Kopenhaga (Danija). Sunku rasti gražesnį miestą už Hanso Christiano Anderseno išgarsintą kalėdinę Kopenhagą: šventiniai turgeliai (svarbiausias iš jų paprastai įsikuria Tivolio pramogų parke, esančiame miesto centre, ir siūlo gausybę skanėstų bei šildantį glögg vyną), spindinčios gatvės ir užsukti viliojančios šiltos kavinės... Įsitaisius vienoje iš jų su taure karšto vyno, smagu stebėti lėtai besileidžiančias snaiges ir skubančius praeivius.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Budapeštas (Vengrija). Žiema Vengrijos sostinėje kupina judesio ir džiaugsmo. Centriniame parke Varosligeti Mujrgpalya įsikūrusiose čiuožyklose po atviru dangumi krykštauja vaikai ir įsimylėjėliai, šurmuliuoja gatvės prekeiviai ir turistai. Verta aplankyti ne tik senąją miesto dalį Budą, bet ir naująjį Peštą. Na o pasiilgusieji šilumos gali keliauti į Sėčėnio terminius baseinus – vienus žymiausių terminių maudyklių Vengrijoje, įsikūrusių neobarokiniuose rūmuose.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Transilvanija (Rumunija). Apsilankyti Drakulos gimtinėje šiltą ir saulėtą dieną, aplinkui mekenant baltoms ožkelėms, būtų tiesiog nedovanotina. Tad kodėl gi neaplankius šios paslaptingos vietos žiemą? Apniukęs dangus, rūkas, sniegas ir plikos medžių šakos tikrai nepaliks abejingų – šiurpuliukai garantuoti. Brašovas ir Sigišoara – tai du nepaprastai gražūs viduramžius menantys miesteliai, kuriuos sieja Vladas Tepešas, t. y. grafas Drakula, turėtų būti jūsų norimų aplankyti vietų sąraše.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Venecija (Italija). Romantiškiausias Italijos miestas grožiu stebina visais metų laikais. Na o vasario mėnesį jame verta dalyvauti šimtmečius skaičiuojančiame karnavale. Persirengėlių kostiumai pribloškia prabanga, grožiu ir originalumu. Sėskite į vandens autobusą (italų k. vaporetto) ir persikelkite į Murano salą. Čia galite pamatyti, kaip pučiamas stiklas. Reginys tikrai įspūdingas!

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

PASIILGUSIEMS SAULĖS

 

► Andalūzija (Ispanija). Spėjusieji pasiilgti saulės gali ją rasti Pietų Ispanijos regione Andalūzijoje. Klimatas čia žiemą – švelnus, kainos – žemos, o turistų – nedaug. Būtina apsilankyti Granados perle Alhambroje (vasarą eilėje gali tekti praleisti visą pusdienį), nuvykti į Seviliją ir apžiūrėti įspūdingos architektūros katedrą, apžiūrėti kalnuose įsikūrusį ir į dvi dalis tarpeklio padalytą Rondos miestą. Nepamirškite pasimėgauti puikia ispaniška virtuve!

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Atėnai (Graikija). Krizėje skendinti Graikija išskėstomis rankomis laukia turistų. Žiemą čia mažiau šurmulio, žemesnės kainos, o ir saulutė lepina šiluma. Senovės graikų kultūros palikimas – šventyklos, senieji rajonai, bibliotekos, aikštės ir visuomeninių pastatų kompleksai. Lankytojų taip pat laukia Graikijos istoriją „pasakojantys“ muziejai. Verta apsilankyti ir Monastirakio rajone esančiame sendaikčių turguje, vykstančiame kiekvieną sekmadienį. Išsinuomokite automobilį ir keliaukite Egėjo jūros pakrante!

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Algarvė (Portugalija). Norintiesiems aplankyti Portugaliją ir pasimėgauti saule žiemą nepatariama keliauti į Portą ar Lisaboną dėl drėgnų, lietingų ir sunkiai prognozuojamų orų. Kur kas geresnis pasirinkimas – Algarvės regionas Pietų Portugalijoje. Nuostabios uolėtos pakrantės, maži viduramžių kaimeliai ir tvirtovės, draugiški žmonės ir puiki virtuvė (šviežia žuvis ir jūrų gėrybės tirpsta burnoje) užburia ir kviečia sugrįžti vėl ir vėl.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

► Valeta (Malta). Sakoma, kad žiema Maltos saloje yra tokia pati neprognozuojama, kaip ir vasara Didžiojoje Britanijoje. Gruodžio mėnesį čia ryškiai mėlyname danguje spindi saulė, dvelkia švelnus vėjas, o temperatūra primena vėlyvą pavasarį. Tad neabejokite – žiemos atostogos Maltoje – puikus pasirinkimas. Sostinėje Valetoje pasigrožėsite puikiu architektūriniu palikimu, o salos pakrantėse laukia kvapą atimanti gamta. Būtina kelias dienas skirti Gozo salai – ypač uolų ir įlankų išraizgytai pakrantei.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

 

Tekstas D. Smagurauskaitės

Ji24.lt

Naujausi straipsniai