Žiemą snaudžiantį Jakiškių dvarą Lietuvos 100-mečio šventei pažadino sunkvežimis malkų ir karštos širdys

Jakiškių dvare žavingai atšvęstas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis / Kristinos Kryžienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-18 16:12
Lyg Naujieji metai, lyg tavo gimimo diena – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventimas Vasario 16-ąją visą šalį apgaubė džiugia nuotaika. Nuotaiką kėlė ir sveikinimai iš viso pasaulio. To negalėjo praleisti entuziastingoji Jakiškių dvaro Joniškio rajone šeimininkė Meilė Zaleckienė.

Šiltuoju metų laiku šventėmis kibirkščiuojantis dvaras žiemą prityla. Dėl vienos paprastos priežasties – prišildyti 4,35 metro aukščio menes didelis ir brangus darbas.

Bet juk šimtmetis tik kartą! Ji su gyvenimo draugu Jordanu Bielskiu suteikė džiaugsmo daugybei artimų bei bičiulių.

Irenos Berštienės nuotr.
Irenos Berštienės nuotr.

„Kaip gi nešvęsti tokios nuostabios šventės. Įšalusį dvarą šildėm dvi paras. Sukūrenome priekabą malkų, nes menių aukštis 4,35m. Tą dieną mūsų šeimai didelė šventė, nes mano mamytė

Irenos Berštienės nuotr.
Irenos Berštienės nuotr.

gavo Mykolo Archangelo statulėlę už nuopelnus Joniškio kraštui, – dalijosi Meilė Zaleckienė.

– Be to, kažkada Lietuvos puodžių karaliene tituluota Regina Mataitienė gavo Seimo apdovanojimą už tradicinės juodosios keramikos puoselėjimą. Taip pat paminėjome ką tik praėjusius savo ir draugų gimtadienius.Rinkosi draugai, giminės ir artimieji. Turėjome gyvus muzikantus – brolį Gytį Skirmantą ir Eivitą Kvyklį. Giedojome himną, dainavome daug lietuviškų dainų. Draugai suorganizavo protmūšį, susijusi su Lietuvos istorija.

Kristinos Kryžienės nuotr.
Kristinos Kryžienės nuotr.

Žaidėme žaidimą „TAIP IR NE". Klausimai buvo susiję su smetoniška gira, lietuviškais lašiniais, gintaru, klumpėmis, tautine juosta ir kitokiais įdomiais dalykais. Šokiai tęsėsi iki trečios valandos ryto. Buvo daug skanaus ir įvairaus „Žilvino" pramogų centro maisto ir draugų atsivežti skanumynai. Tai buvo beprotiškai mielas ir šiltas vakaras nuostabių draugų apsuptyje“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai