Ženklai, kad jums metas į SPA: viena ar kelios dienos gali tapti geriausiomis atostogomis

Poilsis SPA centre / 123RF.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-07-23 16:07
Svajojame, kad įsėdus į lėktuvą ar pravėrus poilsio apartamentų duris apims džiugi euforija. Tačiau darbo rūpesčiai, gniuždantis rutinos jausmas ir kitos negandos, persekiojusios ištisus metus, nepabėgs vos spragtelėjus pirštais. Ilsėtis reikia... išmokti. Ir tam, kad gerai pailsėtumėte, dažnu atveju net nereikia lėkti tūkstančių kilometrų, o užtenka tiesiog susiplanuoti SPA dieną ir atgaivinti savo kūną, o tuo pačiu – ir mintis.

Nuolat girdime, kad sveikata – brangiausias mūsų turtas, kad ją reikia tausoti, rūpintis ir puoselėti. Visi tą žinome, tačiau šiuolaikinio žmogaus gyvenimo tempas toks greitas, kad savo sveikata susirūpiname tik tuomet, kai jau pastebime akivaizdžią problemą. Vis dėlto, problemų laukti nereikėtų, nes taisyti sugedusį kur kas sunkiau, negu prižiūrėti gerai veikiantį.

Taigi, jeigu šie ženklai yra apie jus, raginame susimąstyti:

Nuovargis ir apatija. Jei ryte sunkiai pakeliate galvą nuo pagalvės, dieną vaikštote be energijos, nedžiugina malonios smulkmenos, jūsų kūnas ir protas reikalauja pertraukos. Pervargimas ir didelis kofeino kiekis, suvartojamas siekiant pakelti tonusą, gali turėti įtakos miego kokybei.

Dirglumas. Pastebite, kad kantrybės taurė senka ne dienomis, o minutėmis. Darbe iš pusiausvyros lengvai išmuša nevykusi kolegos pastaba, namie sopa galvą nuo vaikų šurmulio, o antroji pusė lieka kalta dėl visų dienos nesėkmių. Erzina eilės prekybos centre, automobilių spūstys ir šokių muzika per radijo stotį.

Išsiblaškymas. Tampa sunku prisiminti, kur palikote raktus, darbo dokumentus, praleidžiate numatytą vizitą pas gydytoją ar – dar blogiau – draugių vakarėlį. Nuolat viską užsirašinėjate, nes jau nebepasitikite savimi. Atlikti tuos pačius darbus prireikia kur kas daugiau laiko, nes, užuot susikoncentravę, nuklystate į prisiminimus. 

Kančia dirbti. Jei anksčiau su malonumu laukdavote pirmadienio, dabar trokštate, kad savaitgalis tęstųsi dar mažiausiai tris dienas. Nejaučiate polėkio, stinga kūrybiškumo ar proto aštrumo.

Laukimo jausmas.
 Vis dažniau naršote po kelionių agentūrų tinklalapius, domitės pasiūlymais ir nuolaidomis. Pro akis nepraslysta spalvoti lankstinukai, o aplinkinių pasakojimai apie atostogų nuotykius palieka kartėlio jausmą.

Pavargusi moteris / 123RF.com nuotr.
Pavargusi moteris / 123RF.com nuotr.

Atpažinote save? Tuomet tai signalai, kad jums reikia kokybiško poilsio. Kokybiškas toli gražu ne visada reiškia, kad privalote būtinai nusipirkti egzotinę kelionę: kartais skrydžiai, atostogų planavimas, netikėti nemalonumai, finansai ir įsipareigojimai tik dar labiau išvargina, todėl jeigu šiuo metu jaučiate, kad kūnas siunčia signalus apie pervargimą, galite susiorganizuoti vadinamąją SPA dieną – tam nereikės ilgo planavimo, finansų, o ir darbe neprivalėsite atidirbti „į priekį“, kad vėliau jau galėtumėte atsigriebti.

SPA diena puiki išeitis nuolat skubantiems, darboholikams ir retai atostogaujantiems žmonėms, nes trumpas pabėgimas dažniausiai duoda stulbinantį efektą – jausitės pasikrovęs naujų jėgų ir pozityvo.

Nereikia pamiršti ir to, kad SPA dienai nereikia tobulo oro, todėl belieka išsirinkti datą ir jūs jau – „atostogose“. Būtų puiku, jeigu tam galėtumėte skirti visą savaitgalį – tuomet galėsite pasilepinti skirtingomis procedūromis, pasirūpinti ne tik fiziniu, bet ir dvasiniu atsipalaidavimu.

Kodėl verta savaitgalį ar jo dalį skirti SPA centrams?

  • Leidžia atsipalaiduoti.
  • Stiprina sveikatą.
  • Padeda patobulinti išvaizdą.
  • Suteikia galimybę konsultuotis su gydytojais ir kitais specialistais.
  • Leidžia atsikratyti streso, nuovargio, suteikia jėgų.
  • Visų svarbiausia – leidžia atitrūkti, trumpam pabėgti nuo šeimyninių, darbo, kasdienybės ir kitų rūpesčių.
Kaklo masažas / „Fotolia“ nuotr.
Kaklo masažas / „Fotolia“ nuotr.

Poilsiui reikia visai nedaug...

  • Išsirinkite savaitgalį kuriame nors Lietuvos kurortų su „viskas įskaičiuota“ – Druskininkai, Birštonas, Palanga, Trakai ar Neringa: kurortas jau savaime yra ramesnė vieta, kurioje po didmiesčio šurmulio, kamščių ir miesto gatvių, galėsite atsigauti vaikštinėdami parkuose, mėgaudamiesi ramybe prie jūros ar ežero. Kurortuose apstu pasiūlymų, kuriuose pateikiama viskas, ko reikia klientui: nuo maitinimo ir apgyvendinimo, iki įvairiausių pramogų skirtingų poreikių žmonėms.

  • Jeigu jaučiate, kad trokštate pasyvesnio poilsio, rinkitės variantus, kuriuose didelis dėmesys skiriamas kūno atgaivai – masažai, veido procedūros, gydomosios vonios, baseinai, sūkurinės vonios, saunos ir pirtys, poilsio kambariai su žolelių arbata ir aromaterapija.

  • Jeigu norite ir pailsėti, ir papramogauti, derinkite pasyvesnes ir aktyvesnes veiklas: pasportuokite SPA centro sporto salėje, nueikite į jogos užsiėmimą, pasimėgaukite vandens pramogomis, o po to nueikite į atpalaiduojamąjį masažą.

  • Jeigu neturite galimybės vykti į kurortą, ir didmiesčiuose rasite puikių SPA ir masažų salonų, kurie jums pasiulys kelių valandų programą, padėsiančią atgauti jėgas ir atsikratyti streso. Pavyzdžiui, neturėdami daug laiko galite rinktis viso kūno masažą, aromaterapinę vonią po jo ir poilsį su žolelių arbata – toks koncentruotas poilsis prikels jus antram gyvenimui.
Poilsis SPA centre / 123RF.com nuotr.
Poilsis SPA centre / 123RF.com nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai