Žemaitiškai kalbanti  švedų hiphopo žvaigždė Silvana Imam: „Mona aistra – muzika ir kriepšis“

Silvana Imam / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-17 13:15
Šį sekmadienį, 10 val. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“, skambės žemaičių kalba. Ja, unikaliau negu daugelis lietuvių, šneka beveik visą gyvenimą Švedijoje praleidusi, tačiau vaikystės vasaras Lietuvoje prisimenanti Švedijos hiphopo žvaigždė Silvana Imam.

„Jūs nežinat, kap aš kentiejau“, – kartą ji ištarė visai Švedijai.

Šiandien Lietuvai ji papasakos dar daugiau – ne tik apie ją sukurtame filme, bet ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ eteryje.

Repuoja apie tai, kas supa aplink

Viename interviu Silvana prasitarė, kad, nors eiles rašė nuo vaikystės, repuoti viešose erdvėse ji pradėjo norėdama padaryti įspūdį žmogui, kuris jai labai patiko.

Tačiau šiandien kūrybos tikslas daug platesnis – Silvana savo muzika stengiasi įkvėpti diskriminuojamus žmones, suteikti viltį.

„Repuoju apie savo gyvenimą, apie kasdienybę: meilę, draugus, šeimą, gyvenimo iššūkius.“, – pasakoja Silvana, kuriai taip pat teko būti įskaudintai homofobų bei žmonių, netolerantiškų emigrantams (Silvanos mama kilusi iš Plungės, o tėvas iš Sirijos, tačiau jie apsigyveno Švedijoje).

Lietuvoje pasiilgo koldūnų ir krepšinio

Ant scenos Silvana yra drąsi, provokuojanti, kartais net sarkastiška.

„O galbūt tokį tvirtą charakterį paveldėjai iš mamos? Juk sakoma, kad žemaičiai yra labiausiai užsispyrę!“, – paklaus laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Galbūt, galbūt! – susimąstys Silvana. - Žinau, ką tikrai paėmiau iš Lietuvos, tai krepšinis. Dešimt metų žaidžiau krepšinį ir tai mano antra aistra po muzikos. Labai norėčiau pamatyti „Vytauto“ rungtynes Birštone, bet turbūt nespėsiu“, – atsidus Silvana ir sukirs rankomis su laidos vedėja Kristina Rimiene, kad kito vizito Lietuvoje metu būtinai eis kartu žiūrėti krepšinio.

„Na ir man dar labai patinka koldūnai ir cepelinai! Mmmm…Gal žinot, kur Vilniuj patys skaniausi?“, – smalsiai paklaus savo šaknų tikrai nepamiršusi mergina.

Daug studijuoja ir keliauja

Įžūli reperė – tik viena Silvanos pusė. Nulipusi nuo scenos mergina spinduliuoja ramybę bei supratingumą.

„Aš labai daug mokausi, domiuosi psichologija, nes noriu pažinti žmones. O kai nesimokau, labai daug keliauju. Na ir rašau, rašau, rašau...“, – kelio į sėkmę paslaptis atskleis Silvana, kuri jau spėjo ne tik tapti filmo apie savo istoriją pagrindine veikėja, bet ir parašyti knygą.

Pilnas žemaičių kalbos ir šilumos pokalbis su Silvana – šį sekmadienį, 10 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“. Laidoje bus ir daugiau įkvėpimo visoms moterims: rubrikoje „Floristinis desertas“ bus galima pamatyti reportažą iš gėlių aukciono „Woman power“ , o rubrikoje „Patarimas“ – idėjas motyvuojančiam šio pavasario filmui.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai