Žalos mažinimo konferencijos ambasadoriais tapę Didžiuliai su būriu garsenybių žiūrėjo Brado Pitto filmą apie karą su narkotikais

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-06-06 19:42
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko Brado Pitto režisuoto dokumentinio filmo „Namas, kuriame gyvenu“ premjera. Šia kino juosta prasidėjo Tarptautinis Narkotikų ir žalos mažinimo filmų festivalis. Tai vienas iš tarptautinės konferencijos apie žalos mažinimą, kurią organizuoja „Harm Reduction Internation“, dalių.

Šios konferencijos ambasadoriai Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings taip pat atvyko į filmo premjerą ir su portalu Žmonės.lt kalbėjosi apie savo požiūrį į narkotikus bei nuo jų priklausomus visuomenės narius.

„Visų pirma, reiktų pasakyti, kad daug kas Lietuvoje ne taip supranta šią konferenciją. Daug kas galvoja, kad šis kongresas yra tam, kad būtų legalizuoti ir „palaiminti“ narkotikai. Tai yra visiška netiesa. Narkotikų problema yra labai kompleksinė ir ją reikia taip ir reikia spręsti – kompleksiškai. Tai negali tapti teisėsaugos našta. Šie žmonės ieško būdų, kaip sumažinti narkotikų vartojimo žalą mūsų visuomenėje. Be to jie nori suteikti pagalbą tiems žmonėms, kurie jau įklimpę į šią duobę ir duoti jiems galimybę arba gyventi su savo našta, arba jos atsikratyti“, – Žmonės.lt kalbėjo J.Didžiulis.

Filmo „Namas, kuriame gyvenu“ premjera Vilniuje su būriu garsių žiūrovų (22 nuotr.)
+16
Kristina Tučkutė ir Agnė Grigaliūnienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pasak muzikanto, daugelis šalių pripažįsta, kad narkotikų vartojimas yra medicininė problema. „Mes manome, kad požiūris turi pasikeisti. Reikia kažką daryti su tais žmonėmis, kurie yra jau įklimpę“, – įsitikinęs Jurgis.

Savo vyrui pritarė ir Erica. „Daugelis žmonių galvoja, kad ši problema jų neliečia. Tačiau realybė tokia, kad tai gali turėti tau įtakos. Pavyzdžiui, galime pamatyti kokią įtaką tai daro moterims, kurios gali užsikrėsti ŽIV nuo savo partnerių, kurie naudoja nesterilias adatas. Tai daro įtaką mums, kaip visuomenei. Norime to ar nenorime, tai yra sveikatos problema, tačiau nes neturime išstumti šių žmonių į užribį. Tada jie praras viltį ir tikėjimą, kad gali grįžti į teisingą kelią. Jie turi žinoti, kad jie mums rūpi“, – sakė dainininkė.

„Taip, jie turi žinoti, kad nėra „nurašyti“, – patvirtino J.Didžiulis. Toliau kalbėdama Erica stebėjosi, kad alkoholizmas, kuris yra didžiulė problema, dėl kurio griūna šeimos, yra lyg ir normalus dalykas. „Mūsų pasąmonėje taip susiformavo, kad išgerti vieną kitą taurelę yra normalu. Ir alkoholis vis dar yra legalus“, – stebėjosi moteris.

Paklaustas, kokia jų misija kaip šios konferencijos ambasadorių, J.Didžiulis teigė, kad daugiausiai ką jie gali padaryti, tai paraginti žmones išgirsti apie šią problemą, nustoti bijoti ir pakeisti savo požiūrį.

Renginyje taip pat apsilankė  atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, šokėjas ir choreografas Gytis Ivanauskas, TV laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė, modelis Kristina Tučkutė, viešųjų ryšių specialistė Jurga Klimaitė-Riebling su vyru.

Aštri dokumentika apie narkotikus JAV

„Namas, kuriame gyvenu“ – Brado Pitto režisuotas dokumentinis filmas apie daugiau nei 40 metų trukusį JAV karą su narkotikais. Per šį laiką buvo atlikti 45 milijonai areštų, Amerikos kalinių skaičius tapo dižiausias pasaulyje bei buvo padaryta neišmatuojama žala neturtingiems visuomenės sluoksniams.

Ir vis dėlto, nepaisant visų šalies pastangų, JAV vis dar galima įsigyti pigesnių ir grynesnių narkotikų lengviau nei bet kada anksčiau. Filmuotas daugiau nei 20 JAV valstijų, „Namas, kuriame gyvenu“ įamžina nepaprastai skausmingas istorijas, apimančias pačius įvairiausius šalies karo su narkotikais aspektus: nuo narkotikų prekeivio iki gedinčios motinos, nuo narkotikų kontrolės pareigūnų iki senatorių, nuo kalinio iki federalinio teisėjo. Visos šios istorijos kartu kelia klausimus: „Kas sukėlė šį karą?“, „Kas jį puoselėja?“, „Ko galima imtis jam sustabdyti?“.