„Žalgirio“ žaidėjas Axelis Toupane Lietuvą pamilo ne vien dėl krepšinio: čia pasilikti jis turi dar vieną priežastį

Axelis Toupane / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-05-21 15:45
NBA patirties turintis prancūzas Axelis Toupane (25) šį Eurolygos sezoną drauge su „Žalgirio“ komanda baigė iškovodamas trečiąją vietą Eurolygos sezone. Sekmadienį Belgrade kauniečiai parklupdė Maskvos CSKA krepšininkus. Su prancūzu kalbamės ne tik apie jo žaidimą populiariausioje Lietuvos komandoje, bet ir apie investicijas į „Blockchain“ technologijas mūsų krašte.

Kaip manote, kurioje srityje, žaidžiant krepšinį, šį sezoną jūs patobulėjote labiausiai?

Sakyčiau, kad „Žalgirio“ komandoje puikiai adaptavausi. Reikėjo laiko perprasti visą sistemą, suvokti, kaip veikia tam tikri dalykai, ko iš manęs tikisi treneris. Kalbant apie fizinį tobulėjimą, aš kiekvienais metais metu sau iššūkį. Daug laiko praleidžiu sporto salėje, rūpinuosi savo sportine būkle. Žaidžiant „Žalgirio“ komandoje daugiausiai taikiausi ir tobulėjau perimdamas kultūrinius skirtumus.

Esate iš Prancūzijos. Lietuva nuo šios šalies jums labai skiriasi?

Ne, Lietuva – puiki šalis. Man čia nuoširdžiai patiko. Tiesa, galbūt,Prancūzijoje galima nuveikti daugiau dalykų, tačiau viskas, ko reikia krepšiniui – čia. Man nieko netrūko. Tiesiog pakeičiau vieną miestą kitu. Adaptacija vyko dėl kalbos, gal kiek kitokių įpročių, bet tai niekis.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kokiais patarimais, gautais iš vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus, naudositės ir ateityje?

Iš Šarūno Jasikevičiaus išmokau daug dalykų. Jis – tikras lyderis. Tai, kaip šis profesionalas bendrauja su žaidėjais, kaip treniruočių metu atiduoda savo sielą – žavi. Manau, kad jis daug žino apie lyderystę. Iš jo išmokau ne vieną dalyką, kuriuo galėsiu kliautis ateityje.

Turite ritualą, kurį atliekate prieš kiekvienas rungtynes?

Ne, kažkokių ypatingų ritualų nesilaikau. Tiesa, dažnai prieš kiekvienas varžybas šiek tiek pamiegu, o po to galiu, kad ir tiesiai į areną bėgti.

Ką dažniausiai galima rasti jūsų sportiniame krepšy?

Ak, tai visiškai paprasti dalykai. Dezodorantas, sportiniai bateliai, kojinės, ausinės, mobilaus telefono įkroviklis. Neturiu jokių keistenybių, dažniausiai mano krepšyje tas pats, kas ir kiekvieno sportininko.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manote, ką geriausio šiame sezone davėte Kauno „Žalgirio“ komandai?

Manau, esu energingas. Kiekvieną žaidimą pradedu su ypač stipriu pasirengimu. Puikiai sutariu su visa komanda. Nesu tas atskalūnas, žaidžiantis už save. „Žalgiriui“ daviau visas savo puolėjo žinias, gebėjimą varytis kamuolį prieš varžovą. Na, iš tiesų – stengiausi būti pilnaverčiu „Žalgirio“ komandos nariu.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kokius patarimus duotumėte kitam krepšinio žaidėjui, besirengiančiam pasirašyti kontraktą su lietuvių komanda?

Na, pasakyčiau – Lietuvoje gerbėjai bus nuostabūs. Tai tikra krepšinio šalis. Nesijaudinkite šioje šalyje skanus maistas, daug restoranų.

Axeli, jūs taip pat domitės „Blockchain“ technologijomis Lietuvoje. Ką konkrečiai darote įsijungęs į „Blockchain“ centro Vilniuje veiklą?

Lietuvoje daug galimybių plėtoti savo verslą. Su draugu, kuris man kaip brolis, mes dirbsime prie vieno projekto. Žmonės, besidomintys kriptovaliutomis ir jų transakcijomis – be galo malonūs, kartu su jais „Blockchain“ centre plėtojame savo idėjas.

Apie ką yra šis projektas?

Tai susiję su ekologiška aplinka, investavimu į mūsų gyvenimo būdą. Manau, jog ateityje viskas bus visiškai kitaip, nei dabar. Žmonija po truputį vis daugiau dėmesio skiria ekologijai.

Kaip ėmėte domėtis „Blockchain“?

Prieš metus pradėjau domėtis bitkoinais, po to nusprendžiau investuoti į „Blockchain“ technologijas Lietuvoje. Būtent dėl to pasikviečiau draugą, su kuriuo mes kuriame bendrą projektą, pamaniau, kad čia puiki atmosfera vykdyti tolimesnius verslo planus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai