Ž.Žvagulis pravėrė savo naujos studijos-namo duris: dalijasi sunkmečiu išgyventa istorija

Žilvinas Žvagulis ir Saulius Šiaučiulis / „Zuzi house“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-02 17:06
Karantino laikotrarpis bene sunkiausias buvo meno srities atstovams. Dainininkai pripratę prie nuolatinio dėmesio, tūkstančių žiūrovų ir jų aplodismentų, pusantrų metų gyveno visiškai kitokį, neįprastą gyvenimą, bet yra ir šviesioji pusė – Lietuvos dainininkas, scenos grandas Žilvinas Žvagulis dalijasi karantino metu išgyventa istorija ir gimusiu projektu.

Vieni įniko į kūrybą, kiti koncertavo nuotoliniu būdu, dar kiti, apimti nusivylimo, ryžosi keisti profesiją. Pandemija pakoregavo daugumos gyvenimus palikdama labai ryškius pėdsakus.

Tačiau jų būta ne tik nuviliančių –  reikėtų apžvelgti ir teigiamą pokyčių pusę, nes daug atėmusi – pandemija kažką ir davė: išmokome, kad nuotolinis bendravimas taip pat yra būdas palaikyti kontaktą su artimaisiais, su klausytojais ar su žiūrovais; negalėdami išvykti į užsienio šalis  iš naujo pažinome Lietuvą; daugiau laiko galėjome praleisti su pačiais artimiausiai – šeima. Reikia tik apsidairyti ir visoje blogybės jūroje sugebėti įžvelgti kažką gero ir pamatyti tai, kuo galime pasidžiaugti.

Žilvinas Žvagulis ir Saulius Šiaučiulis / „Zuzi house“ nuotr.
Žilvinas Žvagulis ir Saulius Šiaučiulis / „Zuzi house“ nuotr.

Viena gražesne „karantino išgyvenimo“ istorija ir per pandeminius metus gimusiu projektu  dalijasi Žilvinas Žvagulis. Atlikėjas daugiau nei 30 metų dirbęs sostinėje visada svajodavo triukšmingą darbo aplinką iškeisti į ramesnį, gamtos apsuptą kampelį.  Būtent savo svajonę jis ir išpildė pandemijos laikotarpiu įkūręs „Zuzi House“.

Vilniaus rajone, Dūkštų seniūnijoje įkurtoje meninėje studijoje-name sutilpo „karantininis derinys“ – darbas ir namai. Čia yra ne tik garso įrašų studija, vieta repeticijoms, tačiau ir terasa pušyne, ir miegamasis, kurie suteikia pilnavertį komfortą čia atvykusiems.

Kaip sako atlikėjai, negali kurti meno nustatytomis valandomis. Mūza arba būna arba ne, o Žilvino studija  ir yra ta vieta, kai apsupyje gamtos gali gyventi ir kūrybiniu procesu užsiimti tada, kai to labiausiai norisi.

Žilvinas Žvagulis / „Zuzi house“ nuotr.
Žilvinas Žvagulis / „Zuzi house“ nuotr.

Be to, muzikinis muziejus esantis šiame name, tapo puikia scena. Nebegalėdamas koncertuoti ir džiaugtis įprastomis koncertų vietomis, Žilvinas paekspermentavo ir atliko ne vieną dainą, kurios buvo nufilmuotos  būtent „Zuzi House“, o šie vaizdo klipai išaugo į tęstinį projektą, kuriame galės dalyvauti ir kiti atlikėjai.

Žilvinas Žvagulis / „Zuzi house“ nuotr.
Žilvinas Žvagulis / „Zuzi house“ nuotr.

„Kadangi gyvenimas įrodė, jog bet kada gali nutikti net patys netikėčiausi dalykai, kad mūsų laisvė gali būti ribojama net ir niekuo nenusikaltus – yra būtina susikurti tokias erdves, kurios trasliuotų žmonėms šilumą, jaukumą ir pozityvumą, o pačiam atlikėjui būtų mielos širdžiai. Visa tai ir yra šio projekto siekiamybė – gyvais pasirodymais, dainuojant su gyvo garso grupe, skleisti žmonėms gėrį,  kurti, mėgautis kūryba ir ja dalintis“, – sako Žilvinas Žvagulis.

Šį kartą pirmasis muzikinių namų svečias, akomponavęs Žilvinui  – vienas ryškiausių tradicinio džiazo muzikantų Lietuvoje, kompozitorius ir pedagogas, paruošęs Žilviną studijoms Vilniuje, klaipėdietis Saulius Šiaučiulis.

Žilvinas Žvagulis ir Saulius Šiaučiulis – Lopšinė:

Naujausi straipsniai