Ypatingas metas romantikams: rugpjūčio 9–13 d. dangų raižys meteorų lietus

Meteorų lietus / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Rugpjūtis – romantikų metas, nes būtent šį mėnesį danguje galima išvysti nuostabių vaizdų. Vienas jų – krintančios žvaigždės. Astronomas Saulius Lovčikas tikina, kad šie metai palankūs stebėti šiuos dangaus kūnus, tačiau reikia žinoti, kaip tai daryti ir būti kantriems.

Norint pamatyti išties daug žvaigždžių, reikia nuolat dairytis, nespoksoti į vieną dangaus vietą.

Visi esame girdėję, kad krentant žvaigždei būtina sugalvoti norą, ir jis išsipildys. Artimiausiomis dienomis, rugpjūčio 9–13 d., galite nespėti galvoti norų, nes dangų raižys krentančios žvaigždės. Tad praleisti šį gamtos reiškinį būtų tikras nusikaltimas.

Mokslininkai teigia, kad šis meteorų lietus ypatingas. Sakoma, kad krentančią žvaigždę bus galima matyti net ir dieną, tik reikia būti labai akyliems.

Astronomas Saulius Lovčikas sako, kad negali nei patvirtinti ar paneigti, kad tai gausiausias meteorų lietus, kaip visi mano.

„Žemė įlekia į senos kometos kelią, ant kurio pribarstyta smulkučių liekanų. Į jos centrą priartėjame rugpjūčio 12 d. Tą dieną bus galima matyti meteorų maksimumą. Viskas priklauso nuo to, koks yra šių dalelių tankis. Kometa neskrenta vienodu greičiu ištisai ir dalelių vienodai nebarsto. Būna, kad nieko nebarsto, po to sprogsta, tada vėl nieko nebarsto, o tada iš lėto rusena“, – specialistas aiškina, kodėl danguje nematysite nuolat krentančių žvaigždžių.

Pasak astronomo, istorijoje yra buvę meteorų lietų, kurie buvo įspūdingi, pavyzdžiui, 1966 m. Meteorų lietus vadinamas, jei per valandą nukrenta 20. „Pats pamenu, kad vienais metais per valandą matėme 206 krentančių žvaigždžių“, – tačiau specialistas sako, kad norint pamatyti išties daug žvaigždžių, reikia nuolat dairytis, nespoksoti į vieną dangaus vietą ir nereikia tikėtis, jog dangų ištisai puoš įspūdingi vaizdai, reikia turėti kantrybės ir laukti.

Primename, kad geriausias metas stebėti meteorus yra tada, kai dangus tamsiausias – prieš pat aušrą. Taip pat reikėtų pasirinkti vietą kuo toliau nuo miesto, kad vaizdo neužgožtų miesto šviesos. Tiems, kurie nori pamatyti gražių vaizdų, Saulius Lovčikas pataria sprukti ten, kur tamsiau, nuošaliau, pavyzdžiui, ant kokios nors kalvelės.

Linkime visiems įspūdingų vaizdų ir norų išsipildymo!

TAIP PAT SKAITYKITE: Vitalijus Cololo: „Dažnas lietuvis kritikuoja kitus, užuot pasižiūrėjęs į save“

Meteorų lietus / Shutterstock nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite geresnio gyvenimo? Dėkokite ir jauskitės už viską dėkingi!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau