Ypatingam chorui vadovaujantis Stano: „Pasaulį jie suvokia tik per garsą ir lytėjimą“

Stano / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-20 14:32
Jau šį sekmadienį TV3 televizijos tiesioginiame eteryje prasideda muzikinio projekto „Chorų karai“ 6-asis sezonas, kuriame susikaus septyni nauji chorai. Vienas iš generolų, Stano, kasmet į pergalę vedantis vis naują, ypatingą chorą, ir šiemet tęsia tradiciją į projektą įtraukti įvairių visuomenės grupių. Didžiajame sekmadienio projekte šiemet jis vadovaus Lietuvos aklųjų ir silpnaregių chorui „Feniksas“.

Pasak gerai žinomo muzikos kūrėjo, kiekvienas choras, kuriam jis yra vadovavęs, buvo savitas, unikalus: „Negalėčiau nei vieno jų lyginti su kitais, tačiau „Fenikso“ chore dainuojantys žmonės turi ypatingą santykį su garsu: dalis jų visiškai nemato, todėl pasaulį suvokia tik per garsą ir lytėjimą. Galima teigti, kad šie žmonės kitaip, gal – net geriau, nei negalios neturintieji, – orientuojasi muzikoje.“

Choro repeticijos vyksta jau porą mėnesių, bet tik savaitgaliais, nes į chorą nariai susibūrė iš visos Lietuvos: iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šilalės, Prienų ir kitų kraštų.

„Fenikso“ chorui talkina savanoriai. Pasak choristo Karolio Šimkevičiaus, repeticijų metu labiausiai nustebino bendravimas su choro bičiuliais neregiais: „Retai pasitaiko proga sutikti tiek teigiamų žmonių. Nepaisant to, kad jie turi regos negalią, jie yra neįtikėtinai pozityvūs – nepažįstu kitur panašių asmenybių, nors aš, kaip savanoris, bendrauju su įvairaus likimo žmonėmis. Su „Fenikso“ nariais neišeina bendrauti niekaip kitaip, tik besišypsant – repeticijose vyrauja pakili nuotaika.“

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

Choristus vienija meilė muzikai, padedanti siekti bendro tikslo – gero rezultato. Nors kone visiems choro nariams tai nėra pirmasis susidūrimas su muzika, choro dainininkė, „Liepaičių“ muzikos mokyklos mokytoja Jūratė Vizbaraitė pripažino priklausymo chorui patirtį vertinanti kaip visiškai naują. „Chorų karai“ man – kažkas nepatirta, apipinta įdomiu kūrybiniu procesu. Esu tarsi iš kito flango, nes šou pasaulyje – daugiau žaismės, lengvumo, paprastumo, nuolat vyksta originalumo bei emocinio įspūdžio paieška“, – teigė profesionali dainininkė.

Mokytoja J.Vizbaraitė sako, kad choro vadovas Stano – tiesiog puikus: „Jis labai išlavintos vidinės kultūros, itin taktiškas žmogus, kuris įsiklauso į choristų pasiūlymus, tačiau galiausiai padaro kaip jam reikia.“

Choro pavadinimą nariai rinko drauge. „Legendomis apipintą paukštį feniksą galima prilyginti išskirtinių savybių turinčiam žmogui, gebančiam prisitaikyti prie kitokio gyvenimo, priklausomai nuo aplinkybių“, – sako Stano. „Feniksas – tai mistika, didelė paslaptis. Gal ir mes iš tų pelenų pakilsime“, – šypsodamasi choro vadovui antrino J.Vizbaraitė.

Šeštasis projekto sezonas eteryje suskambės jau šį sekmadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3. Kelią į pergalę skinsis Kauno „Plieninis“ choras ir jo generolai – grupė „Thundertale“, Tauragės krašto „Auksinis“ choras ir jo generolės – merginų grupė „Magnit“, Jonavos „Pavasario“ choras su generolu Arvydu Vilčinsku, Klaipėdos „Gintarinis“ choras su Edgaru Lubiu priešakyje, Panevėžio choras „Vanilinis dangus“ ir jo generolas Virgis Valuntonis, Šiaulių choras „Chameleonas“ su Laura Remeikiene ir ypatingas septintasis choras „Feniksas“, vedamas Stano.

Projekto „Chorų karai“ 6-asis sezonas – sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai per TV3!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai