„Youtube“ žvaigždės „Motyvuoti atletai“ pataria, ką dovanoti Kalėdoms

Motyvuoti atletai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-21 18:44
Artėjantys Naujieji metai – naujų tikslų ir pasižadėjimų laikas. Vienas dažniausių pasiryžimų – pradėti sveikiau gyventi, numesti svorio, daugiau judėti. Lengviau pasiekti šių tikslų gali padėti šiuolaikinės technologijos. Apie tai, kokios išmaniosios dovanos maloniai nustebins ir bus naudingos žmogui, nusprendusiam pradėti sportuoti, pasakoja video dienoraščio „Motyvuoti atletai“ kūrėjas, mitybos specialistas Artur Swan.

Išmanusis laikrodis

Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės (angl. activity tracker) – įrenginiai, padedantys matuoti per dieną nueitų žingsnių skaičių, atstumą, suvartotas kalorijas, širdies rimtą ir miego kokybę. Kaip pastebi A. Swan, šis įrenginys puikiai tinka pradedantiems aktyvesnį gyvenimo būdą ir norintiems geriau pažinti savo įpročius bei organizmą. „Išmanusis laikrodis motyvuos daugiau vaikščioti, akyliau sekti savo mitybą, fizinių užsiėmimų intensyvumą bei struktūruos fizinį aktyvumą. Pažangesni išmanieji laikrodžiai taip pat gali matuoti miego kokybę ir tokiu būdu pašalinti vieną iš dažniausių prastos savijautos ir apatijos priežasčių – kokybiško miego trūkumą“, – pasakoja treneris.

Bevielės ausinės

Nors muzikos poveikis labai individualus, vis dėlto daugeliui muzika padeda sportuoti. Kaip paaiškina A. Swan, muzika leidžia mažiau blaškytis ir susikaupti ties viena užduotimi. „Muzikinis fonas sukuria įspūdį, kad esi tik tu ir tavo tikslas, kurį reikia įveikti. Smagu, kad jau išrastos ausinės be laido, kurios leidžia klausytis muzikos nepriklausomai nuo to, kur esi. Man pačiam labai patinka ausinės, kurios taip pat leidžia atsiliepti telefonu. Žinodamas, kad gali bet kada aptarti darbo reikalus, mažiau nerimauji dėl to, kad telefono nėra šalia“, – pasakoja video dienoraščio „Motyvuoti atletai“ kūrėjas.

Ausinių prekės ženklo „Jabra“ atstovas Mindaugas Laurinaitis priduria, kad renkantis bevieles ausines svarbu išnagrinėti jų techninius parametrus, pavyzdžiui baterijos gyvavimo laiką, garso kokybę ir papildomas funkcijas. „Vien dėl to, kad ausinės yra beleidės jos jums nesuteiks kokybės pojūčio – svarbu, kad jos puikiai veiktų dideliu atstumu, būtų patogios ir turėtų gerą garso kokybę. Kitu atveju, ausinės neatliks ne tik savo pirminės funkcijos, bet ir nebus naudingos nei kalbantis telefonu, nei klausant muzikos ir juo labiau sportuojant“, – sako M. Laurinaitis.

Virtuvinės svarstyklės

Kartais pradėjus aktyvesnį gyvenimą būdą ir reguliariai sportuojant, savijauta negerėja, o svoris ir raumenų masė neauga. Viena iš to priežasčių gali būti nesubalansuota mityba. „Galimybė sverti maisto porcijas ir tokiu būdu apskaičiuoti suvartojamas kalorijas ir maistines medžiagas – ypatingai svarbi konkrečių fizinių pokyčių siekiantiems žmonėms. Kokybiškų maisto svarstyklių neatstos nei matavimo indai, nei nuojauta, todėl tokia dovana – tikrai puikus pasirinkimas“, – pastebi A. Swan.

Termo puodelis arba gertuvė

Skaičiuojama, kad vidutiniškai aktyviems vyrams per parą reikia išgerti kiek daugiau nei 3 l, o moteris – 2 l. vandens. „Dažniausiai žmonės neišgeria tiek vandens, kiek reikia, todėl gertuvės ir termo puodeliai gali tapti puikiu matu sekant, kiek per parą suvartojama vandens. Pastebėčiau, kad gertuvės – daug tikslesnė skysčių matavimo priemonė nei stiklinė“, – atkreipia dėmesį A. Swan. Kokybiška gertuvė pravers ne tik darbe ar namuose, bet ir sportuojant arba aktyviai leidžiant laisvalaikį lauke – naujausios technologijos leidžia išlaikyti optimalią skysčių temperatūrą ilgą laiką ir užtikrinti gertuvės sandarumą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai