„X faktoriuje“ sužibėjusi 17-metė Luka: apie derybas su Samu, „pasikėlusios merginos“ įspūdį ir vaikiną

Lukrecija Vasiliauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„X faktoriuje“ savo balsu publiką sužavėjusi Lukrecija Vasiliauskaitė-Luka (17) buvo per plauką nuo pergalės – mergina superfinale užėmė antrąją vietą. Nors laimėti nepavyko, jaunoji atlikėja gavo neįkainojama žiūrovų palaikymą. „Sulaukiau be galo daug palaikymo ir sveikinimo žinučių. Jausmas, lyg būčiau laimėjusi pirmą vietą“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt prasitarė Luka.

Nors sulaukė galybės sveikinimų, Lukreciją pasiekė ir nusivylimo žinutės. „Pasitaikė tokių, kurie liūdėjo ir išreiškė nepasitenkinimą, kodėl nelaimėjau. Tačiau į tokias žinutes atsakiau paprastai – antra vieta yra labai gerai ir aš be galo ja džiaugiuosi“, – portalui Žmonės.lt sakė L.Vasiliauskaitė ir tikino, kad taip toli nueiti nesitikėjo.

Finalo metu patekusį į galutinį trejetuką, Lukrecija labiausiai stebėjosi savo vidine ramybe ir pasitikėjimu savimi. „Buvo labai keista, tačiau jaučiausi be galo rami. – savo emocijas prisiminė mergina. – Atrodo, laukiant galutinių rezultatų turėjau jausti įtampą, tačiau to nebuvo. Tada ir supratau kad padariau viską ką galėjau, todėl neliko ko nerimauti“.

Tiki savo vieta televizijoje ir didžiojoje scenoje

Ne paslaptis, kad muzikiniai projektai yra puiki pradžia jaunajam atlikėjui. Čia garantuotos naujos pažintis, būrys bendraminčių, o jei pasiseka – ir prodiuserių dėmesys. 

Lukrecija neslėpė, kad teko ne kartą pasikalbėti apie ateities planus su jos mokytoju Sauliumi Urbonavičiumi-Samu ar kitais projekto dalyviais. „Neketinu sustoti“, – užtikrintai sakė ji ir prasitarė, kad labiausiai šiuo metu norisi koncertuoti ir rašyti dainas.

Lukrecija Vasiliauskaitė / V.Černiausko nuotr.

Prieš mažiau nei pusmetį žengus į didžiąją sceną, jaunajai atlikėjai viskas buvo nauja. Kaip sako pati Lukrecija – dar buvo visai „žalia“ ir nežinojo „kas su kuo valgoma“. Regis, per trumpą laiką jai pavyko išmokti išties daug – tiek darbo su kameromis, tiek elgesio scenoje ir komunikavimo su žiūrovais.

„Įgijau nemažai patirties, tad tikiu, kad esu verta būti televizijoje“, – sakė Lukrecija ir tikino, nenorinti paleisti tolimesnės karjeros didžiojoje scenoje.

Lukrecija Vasiliauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Subtilios derybos su S.Urbonavičiumi-Samu

Kalbėdama apie patirtį „X faktoriuje“, ji prisiminė ir iššūkius, su kuriais nebuvo lengva susidoroti.

Patekusi į projektą, L.Vasiliauskaitė labiausiai bijojo, kad per savaitę nespės išmokti dainų žodžių sekmadienio pasirodymams. Pasirodo, ši baimė buvo nepagrįsta: sunkiausiai buvo ne išmokti žodžius,  bet pasirinkti tinkamą dainą ir įrodyti savo mokytojui Samui, kodėl jo parinktą kūrinį reikia pakeisti kitu.

„Pasitaikydavo, kad kūrinys man labai nepatikdavo, tad turėjau išmokti subtiliai jį pakeisti kitu ir paaiškinti Samui, kodėl daina man netinka. Dabar žvelgdama atgal džiaugiuosi, kad jis ne kartą mane išgirdo ir man pavyko padaryti tinkamus pasirinkimus“.

Lukrecija Vasiliauskaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Lukrecija prisiminė ir vienas svarbiausių derybų su S.Urbonavičiumi dėl pasirinktos dainos finalui. „Samas man norėjo duoti Beyonces dainą „Halo“, o ši daina man visiškai netinka. Turėjau parodyti labai daug iniciatyvos ir įdėti nemažai pastangų, kad surasčiau kitą dainą. Galiausiai man pavyko atrasti Jamalos dainą iš „Eurovizijos“, kuri iškart papirko Samo širdį“, – apie lemtingą dainų paiešką finalo pasirodymui kalbėjo L.Vasiliauskaitė.

Dvyliktos klasės rūpesčius teko atidėti į šoną

Tiesa, nelengvas iššūkis buvo ir viso projekto metu derinti repeticijas su pamokomis. Šiuo metu dvyliktoje klasėje besimokančiai abiturientei teko praleisti išties nemažai pamokų, kad galėtų tinkamai pasiruošti savo pasirodymams.

Vilniaus Užupio gimnazijoje besimokančiai Lukrecijai pasisekė – šią mokyklą lankė ir lanko ne vienas menininkas bei atlikėjas, tad bendruomenė yra pripratusi prie įvairiuose projektuose dalyvaujančių ir koncertuojančių mokinių.

Užupiečiai mane tikrai palaikė. Tačiau pasibaigus projektui ketinu susiimti ir gerokai pasitempti – teks pasivyti klasiokus ir peržvelgti praleistų pamokų medžiagą“.

Portalui Žmonės.lt paklausus, ar Lukrecija jau žino, ką veiks pabaigus mokyklą, ši gūžtelėjo pečiais – kol kas planas neaiškus. 

„Žinau, kad gyvenimą noriu sieti su muzika, tačiau studijuoti Lietuvoje muzikos nenorėčiau. Kartais pagalvoju ir apie gapyear'us, tačiau kol kas tai tik mintys, o ne konkretūs planai“, – garsiai svarstė L.Vasiliauskaitė.

Klaidingas pirmas įspūdis 

Vis dar „X faktoriaus“ finalo emocijomis gyvenanti mergina jaučiasi be galo dėkinga savo šeimai, o ypatingai – savo broliui ir vaikinui. Pasirodo, Lukrecijai teko susidurti ir su neigiamai nusiteikusiais komentatoriais, prieš kuriuos sesę stojo ginti jos vyresnėlis brolis.

O kai didžiausias iššūkis tapdavo ne neigiami komentarai, bet jaudulys, Lukreciją labiausiai palaikydavo jos vaikinas. „Kartu netgi darydavome kvėpavimo pratimus, kad nusiraminčiau“, – su šypsena veide prisiminė ji.

Lukrecija Vasiliauskaitė su vaikinu / Asmeninio albumo nuotr.
Lukrecija Vasiliauskaitė su vaikinu / Asmeninio albumo nuotr.

Lukrecija užsiminė ir apie tai, iš ko kilo pirmieji neigiami komentarai. Pasirodo, pirmųjų pasirodymų metu ji buvo užsitraukusi žiūrovų rūstybę.

„Pirmos laidos metu daugeliui pasirodžiau pasikėlusi ir arogantiška. Visgi, laikui bėgant žmonėms įrodžiau, kad esu nuoširdi ir demonstruodama savo vokalo galimybes galiu išjausti savo emocijas, būti atvira ir natūrali“.

„Džiaugiuosi, kad bėgant laikui pavyko pasibelsti į žiūrovų širdis. Esu be galo dėkinga už jų palaikymą“, – galiausiai pasidžiaugė su portalu Žmonės.lt kalbėdama „X faktoriaus“ finalistė Lukrecija Vasiliauskaitė-Luka.

Fotogalerija:

Lukrecija Vasiliauskaitė-Luka (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau